فهرست
چرا طارمی اینقدر موقعیت گل خراب می کند؟
چرا طارمی اینقدر موقعیت گل خراب می کند؟

چرا طارمی اینقدر موقعیت گل خراب می کند؟

آی اسپورت – مهدی طارمی مهمترین چهره بازی پرسپولیس و گسترش فولاد بود. او نه تنها گل سه امتیازی تیمش را در این دیدار به ثمر رساند بلکه دو بار هدف خطای مدافعان گسترش قرار گرفت اما داور بازی اعتقادی به پنالتی نداشت تا اعتراضهای آقای گل فصل گذشته لیگ برتر یک کارت زرد برای او داشته باشد و باعث محرومیت او از بازی با صبا شود. گفتگوی او با فارس را بخوانید:

با اینکه سعی کرده‌ای تمرکزت روی فوتبالت باشد اما حرف‌ و حدیث پیرامون تو زیاد است، به‌طور مثال همین پورشه درباره تو هم سوژه رسانه‌ها و فضای مجازی شده است

باید بگویم که این ماشین برای من نیست و برای دوست من است، اما همیشه زیر پای من قرار دارد، البته باید یک چیزی را بگویم و آن این است که نمی‌دانم چه داستانی است که مردم ما خودشان یک نفر را بالا می‌برند،‌ بعد همین مردم سعی می‌کنند او را زمین بزنند! به نظر من باید در این باره یک نظرسنجی صورت بگیرد تا ببینیم چرا مردم این کار را می‌کنند. تا هر کسی پیشرفت می‌کند برایش حرف درست می‌کنند، من واقعاً‌ دلیل این مسائل را نمی‌دانم.

فصل گذشته آقای گل لیگ برتر شدی. آیا فکر می‌کنی این عنوان امسال هم قابل تکرار است؟

باید بگویم که متأسفانه ابتدای فصل بدنسازی نداشتم و دیدید که 4-3 بازی اول فیکس نبودم،‌ اما در بازی چهارم پرسپولیس گل زدم و بعد از آن در ترکیب اصلی قرار گرفتم، آن‌هم در حالی‌که فقط 4 روز تمرین کرده بودم. بعد از آن‌هم به اردوی تیم ملی رفتم و کم‌کم به فرم خوبی رسیدم و فکر می‌کنم تا اینجا هم عملکرد بدی نداشتم. مشکل من در ابتدای لیگ این بود که بدنسازی نکرده بودم، نه با تیم ملی، نه با پرسپولیس. با این‌همه باید بگویم به‌دنبال تکرار آقای گلی هستم و همه تلاش خودم را در این راه انجام می‌دهم، البته یک گل به فولاد زدم که قبول نکردند و 4 پنالتی هم روی من انجام شد که نگرفتند و از آنجایی‌که بعد از حسین ماهینی من پنالتی‌زن اول هستم، شاید الان هم آقای گل می‌شدم و بالاتر از ساسان انصاری قرار می‌گرفتم. با این‌همه این چیزها خواست خداست و امیدوارم هرچه خیر است رخ بدهد. من تلاشم را برای آقای گلی انجام می‌دهم.

چرا داوران روی تو پنالتی نمی‌گیرند؟

به نظرم داوران ما حساس شده‌اند و انگار می‌خواهند برعکس آن چیزی که واقعیت است را انجام دهند. شاید به این دلیل که در یک برنامه تلویزیونی عنوان شده که طارمی پنالتی می‌گیرد، اما در همین برنامه، فصل گذشته مشخص شد که هر 9 پنالتی که روی من گرفتند، درست بوده است. با این همه فکر می‌کنم داوران نسبت به من ذهنیت پیدا کرده‌اند و فکر می‌کنند که من می‌خواهم آنها را گول بزنم. فکر می‌کنم طرز فکر داوران نسبت به من خراب شده که روی من پنالتی نمی‌گیرند، اما آنها بدانند که این موضوع برای خودشان هم بد می‌شود. شنیده‌ام که احمد صالحی داور بازی ما و گسترش فولاد عذرخواهی کرده، اما این عذرخواهی نه به درد من می‌خورد و نه به درد تیم

به نظرت پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود؟

مطمئناً ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا قهرمان لیگ شویم، حدود یک سال و نیم است که در تیم ما رفاقت بسیار خوبی وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا نتایج خوبی بگیریم. به نظر من قهرمان لیگ از دل بازی پرسپولیس و تراکتورسازی که دو هفته دیگر برگزار می‌شود، بیرون خواهد آمد. نتیجه آن بازی قطعاً بسیار تأثیرگذار است. اگر ما برنده شویم که 70 درصد راه قهرمانی را رفته‌ایم و اگر تراکتورسازی برنده شود، علاوه‌بر اینکه لیگ جذاب‌تر خواهد شد، اما ما تا روز آخر می‌جنگیم و پا پس نمی‌کشیم؛ چراکه فقط قهرمانی ما را آرام می‌کند.

 بدون تعارف بگو چرا در هر بازی این‌همه موقعیت گل از دست می‌دهی؟

من بازیکنی هستم که از وسط زمین توپ می‌گیرم و به سمت دروازه حریف می‌روم و شاید همین موضوع باعث می‌شود که فشار زیادی روی من بیاید و به همین دلیل که خسته می‌شوم، نتوانم از موقعیت‌ها استفاده کنم، اما اخیراً تمرینات خوبی انجام می‌دهم و به نظرم شرایطم خیلی بهتر شده و قطعاً‌ در آینده بهتر هم خواهد شد.

به دلیل کارت زردی که مقابل گسترش فولاد گرفتی، بازی با صبای قم را از دست دادی، اما خیلی‌ها عنوان کردند که شاید عمداً کارت زرد گرفته‌ای تا برای بازی با تراکتورسازی یا استقلال به مشکل نخوری

این حرف‌ها بیخود است. داور بازی با قضاوتش واقعاً ما را عصبی کرده بود. او دو پنالتی صد درصد را روی من نگرفت و هر بازیکن دیگری هم جای من بود عصبانی می‌شد. در بازی با فولاد هم روی من پنالتی نگرفتند و این مسائل دست به‌دست هم داده بود تا واقعاً سوت‌های داور روی اعصاب من باشد. من به داور اعتراض کردم و کارت گرفتم، اما کارت زرد من عمدی نبود. فرشاد احمدزاده هم در یک صحنه که همه دعوا می‌کردند کارت زرد گرفت. سیدجلال هم کارت زرد عجیبی گرفت؛ چراکه داور باید به بازیکن حریف کارت می‌داد، اما به کاپیتان ما کارت داد. خود داور کاری کرد که ما کارت زرد بگیریم. من به دنبال آقای گل شدن، هستم و چرا باید خودم را از یک بازی محروم کنم تا شانس گل زدنم کمتر شود؟

کد خبر:9408

۲    
آی اسپورت
2017-01-25 09:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر