فهرست
یک سوءتفاهم؛ کی‌روش به حسینی طعنه نزد
یک سوءتفاهم؛ کی‌روش به حسینی طعنه نزد

یک سوءتفاهم؛ کی‌روش به حسینی طعنه نزد

آی اسپورت – سوءتفاهم‌ها حتی در لحظات شیرین هم گریبان فوتبال ایران را رها نمی‌کنند. البته این بیشتر به ذهنیت آدم‌ها برمی‌گردد. این که از قبل چه چیزهایی در ذهن‌مان مانده و منتظر فرصت هستیم تا آن‌ها را به زبان بیاوریم. شب گذشته و بعد از پیروزی تیم ملی ایران مقابل مراکش، مصاحبه کارلوس کی‌روش در کانال‌های خبری منتشر شد. اما به صورت خلاصه و بدون سوال. یعنی فقط جواب‌های کی‌روش در خبرها موجود بود. کی‌روش در جواب یکی از سوالات گفته بود: «درس زندگی‌ام را گرفتم. سوپرمن یا ابرمرد فقط در کارتون‌هاست. با هم کار کردیم تا ابر نتیجه خلق کنیم.» عده‌ای با شنیدن اصطلاح «سوپرمن» یاد سید جلال حسینی و ماجرای مربی تیم الجزیره افتادند و فکر کردند کی‌روش خواسته با این جملات به سید جلال حسینی طعنه بزند. این در حالی بود که کی‌روش بعد از خط زدن سید جلال هم از او به نیکی یاد کرد و سید جلال هرگز واکشن تندی به این ماجرا نشان نداد. با این همه خیلی‌ها که نظر مساعدی نسبت به مربی تیم ملی ندارند به سرعت شروع کردند به واکنش نشان دادن! آن‌ها خطاب به کی‌روش می‌گفتند که چرا در این لحظات که همه شاد و خوشحالند هم دست از طعنه و کنایه برنمی‌دارد!

اما اصل ماجرا این بود که یک خبرنگار از سرمربی تیم ملی پرسیده آیا شما «سوپرمن ایران» هستید؟ کی‌روش هم در پاسخ گفته: «من درس زندگی‌ام را گرفتم. سوپرمن یا ابرمرد فقط در کارتون‌هاست. ما با هم کار کردیم تا یک ابر نتیجه خلق کنیم.» ملاحظه می‌کنید که حرف‌های کی‌روش نه تنها اصلا ارتباطی به سید جلال نداشته بلکه کاملا فروتنانه بوده است. اما طبق معمول قظاوت‌های عجولانه و از روی تعصب برخی از ما همه چیز را خراب می‌کند. کی‌روش در این حرف‌ها اصلا طعنه‌ای به کاپیتان پرسپولیس نزده. اصولا هیچ دلیلی هم برای چنین کاری وجود ندارد. حتی شاید خود سید جلال هم برداشت بدی از حرف‌های کی‌روش نداشته اما همیشه هستند کسانی که «کاسه داغ‌تر از آش» می‌شوند.

۱۹۰ ۴۶  
آی اسپورت
2018-06-16 12:12:00
نظر دهید

۴۶ نظر
امید
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
دستمال کش و جو گیر نباشیم ... یارو جادوگر شهر اوز هم نیست .. بازی افتضاح یه گل به خودی :)))

انشالله بازی های بعدی بهت نشون میدن یه من ماست رو
قارتال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
فازت چیه؟ با خودت چند چندی دوست عزیز؟
در هم کوبنده‌ی امید و امثاله
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۹
ببین داداش؛ توی فوتبال حق با برنده است و برنده هم کیروشه... مگه کسی به رئالی ها میگه چه جور قهرمان شدید؟ شانس، داور و اینها؟ نه مسلما؛ همه میگن هتریک در قهرمانی اروپا. یا کسی به بارسا میگه چه جور قهرمان لالیگا شدید؟ با این که کیفیت فوتبالشون افت کرده بود. دنبال عقده گشایی نباش اگر غیرت میهنی داری.
دو حضور متوالی در جام جهانی کار افتخار آمیزیه که از پدر جد برانکو و امثال برانکو هم ساخته نیست. اون هم با بازیکنانی که تقریبا ستاره یا شاخص نیستند.
همه از سطح فاجعه آمیز فوتبال آسیا خبر دارند (ارجاع به بازی روسیه و عربستان)؛ دیدیم که چگونه قدرت عمل تیم آسیایی ما یه تیم خوب آفریقایی با کلی لژیونر رو زمینگیر کرد. اشرف حکیمی رئالی را دیدی که چه جور گند زده بود به بازی تیمش.
همین برانکو، خربین کل کارنامه‌ش رو قهوه‌ای کرد. تمام ستاره‌های تیم پرسپولیس محبوبم رو فراری داد.
سکوت کن یا برو زیر پتو
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
به امید : تسلیت میگم برد ایران رو
Vahid
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۷
برد تیم ملی رو به دوستای گلم تبریک‌میگم:)
به این احمق ها توجه نکنین اینا همون بی بته هایی هستن که ارزوی باخت تیم‌ملی رو‌میکردن:) اینا یه عده حیف نونن که با خوک و گربه هیچ فرقی ندارن:)
به امید برد تیم ملی مون تا امثال اینا دق مرگ بشن:)
**
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۹
به امید.
چه خبر از بغداد و خربین.شما رو چه به تیم ملی .شما سرت با برانکو گرم باشه.احمق جان اسپانیا یعنی مجموع بارسا و رئال تو زمین.بفهم نفهم
سهیل
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
ممنون بابت اطلاع رسانی، باتوجه به شخصیت کیروش باورکردن این حرفا از کیروش خیلی سخت نیست، داشت جام جهانی کوفتمون میشد باز.
هرچند بازپخش همین سخن از کیروش توی اینستاگرامش باز یکم تحریک امیزه به نظر بدش نمیومد بدون سوال اون جواب فقط پخش شه!!!
ولی بخاطر لذت از جام ازش میگذریم
**
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۱
ساکت باش که میگم بغداد و خربین بیان سراغت.
پیام
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶
ما ایرانی ها خیلی مردم جالب و جوگیری هستیم!
اون از کی روشی پور که تو مصاحبه بازی از دقیقه یک شروع کرده بود به " یا علی" گفتن و تو دقیقه 12 می گفت : همه راضی هستیم که همین الان بازی با همین نتیجه مساوی تموم بشه! ... و برعکس تو آخر بازی هم که جوگیر شده بود، می گفت : ما چقدر خوبیم!
اون هم از آمار بازی که درصد مالکیت برای ایران به 18 درصد! رسیده بود و تا دقیقه 80 تعداد پاس های ایران بزور به عدد 80 پاس می رسید! ... واقعا تو بازی دیروز ما همه کار کردیم. از وقت تلف کردن های زیاد و شدید که تماشاگرها ما رو هو می کردن ... تا بزن زیر توپ های فراوان! ... حالا هم هم که شانسی خودشون به خودشون گل زدن، همه جو گیر شدن می گن : پرتغال و اسپانیا هم می بریم می ریم مرحله بعد!
خداییش اگر بازیکن مراکش به خودش گل نمی زند ما تا صبح هم نمی تونستیم با این تاکتیک خنده دار به گل برسیم.
عیار واقعی ایران تو بازی با پرتغال و اسپانیا مشخص می شه!
کمی واقع بین بودن هم بد نیست ... بهتره خودمون رو گول نزنیم!
محسن
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
به نطرت عیار واقعی عربستان و روسبه همین بود که دیدیم؟؟؟!
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
یه سرس هم خیلی دیگه بد توهم می زدند من اون لحظه اسم بچه ام هم یادم نمی اومد چه برسه بخوام فکر کنم کی روش داره به کسی طعنه می زنه!
بعضی ها چقدر ناتوان از لذت بردن و شاد شدن هستند
محسن
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
اول برد دیشب رو به همه ایرانیان تبریک میگم در مملکتی که شادی جرم است لااقل فوتبال بهونه ای است برای شادمانی دوم اینکه ما ایرانیان به رغم ادعاهای محیرالعقول که در حوزه فرهنگ و تمدن داریم مملو از تناقضیم . با یک مویز گرم میشویم و یک غوره سردمان میکند تا دیروز به همه انتقاد میکردیم و امروز همان ها که از تبیغ تیز انتقاد زخمیشان کردیم را به عرش اعلا میبریم . یادمان باشد فوتبال بهانه شادی است . جو گیر نشیم از یک برد و ناامید نشیم از باخت .
برای احمقهای کیروش پرست و این نامدار
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
آخه انصافتان را شکر ؛ آخه ایمانتان را شکر
یه مقدار وجدان داشتن چیز بدی نیست ؛ درسته از موفقیت شانسی تیم ملی خوشحالیم

اما برای کدام تاکتیک مربی ؛ کدام هنر مربی ؛ کدام برنامه مربی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در تاریخ از خیانتهای قجرها و امثال میرزا آقا خان نوری نوشتن و هی میخونیم و میگیم خائنها .
بنظرتون اونا همون موقع همین کاری رو نمیکردن ؛ که امثال شما مزد بگیران قلم بدست میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

ما در این بازی چه هنری داشتیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا بازی غیرتمند" امید ابراهیمی" تاکتیک این مربی بوقلمون بود یا آموزشش ؟؟؟؟؟
بجز " امید ابراهیمی " و اون تک حرکت " بیرانوند " که از قضای روزگار هر دو هم بازیکن لیگ بودند نه اژیونر ؛ دیگه چی از بازیکنان تیم ملی دیدین ؟؟؟

یکی بیاد برنامه تیم ملی رو البته بجز بکش زیرش توضیح بده ؟؟؟
آیا درگیری " رامین رضائیان " و " مسعود شجاعی " رو دیدین ؟؟؟
آیا درگیری " سامان قدوس " به هنگام تعویض رو دیدین ؟؟؟؟

شایدم تلویزیون ایران سانسور کرده ندیدین ؛

وجدان ؛ شرف ؛ انصاف و نمک به حرام نبودن خیلی خوبه اگر همه داشته باشیم ؛
ایران موفق شد ؛ شکر خدا
اما شایستگیش را به هیچ عنوان نداشت . این به معنی این نیست که مراکش حتما شایسته برد بود ؛ اما بسیار شایسته تر از ما بازی کرد که تیمهای خلیج فارس رو اونجا سربلند کردیم با افتادن روی زمین ؛ بکش زیرش و خطاهای چرک
من کیروشی پور؛ شما همه سوزشی پور
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
بسوز
سوزشت قشنگه
گریه‌ی دوای دل تنگه
خخخخخ
پسرک آبی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
نمی دونم فاز یه سریا چیه دقیقا ؟
تو شرایطی که یه ملت خوشحالن و مشغول پایکوبی ، دنبال قاتل بروسلی می گردن ! اینکه همیشه دوست داری نیمه ی خالی لیوان رو ببینی و زندگی رو به خودت زهر کنی به خودت ربط داره ولی لطفا بی خیال همین خرده خوشحالی های این ملت بشید .
تو خونه ی خودت و با منطق رئالیستیت تا می تونی سینه بزن و آسمون و ریسمون بباف ولی این چند روز رو بی خیال نقد ونقادی بشید . باور کن اگر حرفتون حق هم باشه که نیست الان دیگه وقت نق زدن نیست . الان فقط باید از فوتبال لذت برد .
#ضدحال_نباشیم
#خودروشنفکر_پندار_نباشیم
#منفی_نگر نباشیم
#احمق_نباشیم
#انرژی_منفی_نباشیم
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۸
من که بهشون تسلیت میگم تو ام دیدی بهشون تسلیت بگو
نظر ٣
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
ادم بعضي نظرات رو كه ميخونه، حال تهوع بهش دست ميده از افكار مسموم و خاينانه شون.
محسن
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۴
بعضیها از مغزفندقی بودن لذت میبرند.اصولا اموراتشان با همین فکرهای کوچک و حقیر سپری میشود.البته که این تفکر سخیف،مشتریهای حقیرتر از خودش را هم دارد می طلبد!!! اگر این اخباری دوزاری،مشتریهای احمق نداشت ،هیچ وقت ارزش رسانه ای کردن نداشت.دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!!
خربین
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۸
کیروش لنگی سوز ترین مربی ای بوده که تا حالا دیدم بالاتر از همه ...
عمرعبدرالرحمن
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
کیروش نشون داد پرچم دار مبارزه با دستمال کشی حتی تا رکاب اتوبوسه خخخخ
حسین
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۱۶
این که دوستان میگن و انتقاد میکنند تا حدودی درسته اما نه کامل. اگه بازی رو دقیق دیده باشی مراکش با این همه داشتن توپ ۲ تا ۳ موقعیت گل داشت و ما هم تقریبا همین اندازه پس نمیشه گفت ما بی تاکتیک بودیم بعد اینکه بازی دیشب پرتغال و اسپانیا هم اگه دیده باشید اگر دخه آ و ناچو اون اشتباهات رو نمیکردند پرتغال فرصتی برای پیروزی نداشت ‌. بیشترین موقعیت رو اسپانیا ایجاد میکرد و بازی هم دستش بود.
...
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
...
ميلاد
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۲
تشويق در طول ٩٠ دقيقه در استاديوم تشويق كروش بعد از بازي. هيچكس نه سيد جلال رو فرياد زد نه وريا رو تشويق ( البته باكمال احترام بخصوص براي سيد جلال). بعد هم چندين ميليون نفر فقط در تهران در خيابان بودند. هستند هنوز كساني كه از هر كاهي كوه ميسازند و نق ميزنند. اشكالي نداره بزار بزنند. چون صداشون بين اين ميليونها عاشق تيم ملي گم ميشه. پس داد بزنيد چون حرفي براي گفتن نداريد.
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۲
فقط بهشون باید تسلیت گفت همین !
حمید
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۲
اینو قبول دارم. خودمم دیشب کمی دچار این سوء تفاهم شدم. پس معذرت می خوام. البته من واقعا از خوندن مصاحبه کیروش همچین نتیجه ای نگرفتم. در واقع بعد از این که یکی دو جا بهش اشاره شده بود من هم این برداشت رو کردم. اما چند تا نکته هست. می فرمایید "این بیشتر به ذهنیت آدم‌ها برمی‌گردد. این که از قبل چه چیزهایی در ذهن‌مان مانده و منتظر فرصت هستیم تا آن‌ها را به زبان بیاوریم"
این مطلب درسته. می دونید چرا چون درست از چند ثانیه قبلش این حرف های کیروش در ذهن مونده: "این برد را به طرفداران واقعی ایران هدیه می‌کنم نه کسانی که تظاهر می‌کنند که طرفدار ایران هستند. همان‌هایی که در برنامه های آماده سازی تیم ملی تداخل ایجاد می‌کنند."
اگه گفتن این حرفا خوب بود که سایت نود و شما سانسورش نمی کردین.
جناب ناصر خان عزیز. به خدا حتی اگه کسی به اندازه دورا (دوست نمو که حافظه اش در حد 2-3 ثانیه بود) حافظه داشته باشه، یادش می مونه کیروش 3 ثانیه قبل چی گفته. پس می بینید که خود کیروش هم توی ایجاد سوء تفاهم ها نقش داشته. خیلی هم نقش داشته! طبیعتا وقتی کیروش همچین حرفایی رو به زبون میاره بقیه مطلب برای یه عده با اوقات تلخی خونده میشه و برداشت های منفی شکل میگیره.

از این که بگذریم می رسیم به نقش کیروشی پورها. به ویژه یه عده که همکار شما هم هستند. یادمه ترامپ قبل انتخابات یه حرفی توی کمپین هاش زد که بعدها متاسفانه دیدیم که واقعیت داشت. گفت اگه من توی خیابون یه نفر رو با اسلحه بکشم باز هم باعث میشه محبوبیتم زیادتر بشه. الان یه عده از طرفداران کیروش هستند که هر کاری کیروش بکنه ازش دفاع می کنن حتی اگه کیروش یه نفر رو با اسحه توی خیابون بکشه.
بابا به خدا کیروش هم مثل همه ما آدمه. قابل نقده. اشتباه می کنه. آلبرت انیشتن که نیست. اما اگه هم باشه محض اطلاع آقایون باید عرض کنم آلبرت انیشتن هم فقط در یک دوره 10-15 ساله از زندگیش موفق بود و بعدش به خاطر تعصباتش و لجبازی در پذیرفتن کشفیات روزافزون علم کوانتوم تا آخر عمرش به دنبال ارائه نظریه غلط " همه چیز" (theory of everything) بود. حتی یه مقاله همه در این باره نوشت و آخرش مجبور شد به خاطرش عذر خواهی کنه . ولی از نظر یه عده کیروش جایگاهی بالاتر از نقد داره.

آش اونقدر شور میشه که خود کیروش قبول می کنه که شانس آورده و برخی دوستان قبول نمی کنند. حتی دوستانی مثل پرسپولیس واقعی و به ویژه مارال که کمتر عصبی هستند و جملات رو معمولا همون جوری که نوشته شده می خونند یک جمله ساده منو در مورد این که دیروز خوش شانس بودیم رو تعبیر به آرزوی باخت برای تیم ملی کردن.
آخه تو رو خدا این هم بدبینی از کجا اومده؟ از اون احمق هایی که اومدن به بیچاره برانکوی بی خبر از همه جا تسلیت گفتن انتظاری ندارم. از اون همکار سلیطه شما هم انتظاری ندارم. ولی واقعا از برخی دوستان دلگیرم.
مارال عزیز. تو روزی که اومدی وارد این سایت واقعا همین آدم الان بود؟. نه مارال جان نبودی. قبول کن نبودی. از همه مون آروم تر بودی. و من از این که می دیدم هنوز ذره ای آرامش و لطافت گوشه و کنار این سایت و چه بسا جامعه وجود داره لذت می بردم. مارال عزیز. حضورت توی این سایت آرامش بخش بود چون بعضی وقت ها که دلم برای خودم تنگ میشد (همون منی که مثل یه آدم آروم و منطقی وارد این سایت شد ولی الان بعد از گذشت 1.5 سال تبدیل به یه کینک کونگ وحشی شده) می تونستم اونو در وجود تو ببینم. اما متاسفانه تو هم همون مسیری رو میری که بقیه مون رفتیم. همون مسیری که باعث شد دیشب فرزاد مهریار ازمون خداحافظی کنه. مارال واقعا چی شد که به اینجا رسیدی که تبدیل به یک موجود نژاد پرست بشی که از مرگ اعراب خوشحال بشی؟ وقتی تو به اینجا برسی تکلیف دیگران چیه؟

پس می بینین جناب نامدار. سوء تفاهم ها از همه طرف هاست. و فکر می کنین مسبب ایجادش کیه؟ غیر از امثال اون سلیطه که برای دفاع از کیروش هر توهینی به هر کسی که دلشون خواست کردن؟ و کسانی که همیشه متعصبانه از امثال اون سلیطه دفاع کردن؟ هیچ ارزشی هم برای درست و غلط و خوب و بد کارهاشون قائل نبودن.

تیم ملی مون برده و ما باید همه همون باهم خوشحال باشیم. تاکید می کنم هم همون با هم. اهمیت این با هم بودن توی این لحظه خاص خیلی بالاتر از اهمیت خوشحال بودنه. کاش کسی پیدا بشه که اینو بفهمه. اما متاسفانه این اتفاق نیافتاد و قرار هم نیست بیافته. حداقل تا زمانی که قلم در دست کیروشی پورهاست. راستش دیگه به اونی که مهمترین قلم رو هم در دستش گرفته امیدی ندارم. هر چقدر هم مولانا برامون بخونه "زان قلم بس سرنگون گردد علم"

بازم بابت بدبینی دیشبم از همه عذر می خوام.
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
حمید جان من تو زندگیم هیچ وقت و هیچ جا آروم نبودم ینی از اونایی ام که وقتی ساکت میشدم همه تعجب میکردن هنوزم وقتی میشینم ی جا ساکت بابام میگه چی شده ؟ ینی اینقد عجیبه. من تنهای تنها ی جا ساکتم اونم در حضور آدمای احمق که فکر میکنم حرف زدنم بی فایده است!
من همه زندگیم به خاطر فوتبالِ همه ی همش
از درس خوندنم گرفته تا تمام آرزوهام.
قضیه عربا واس من خیلی خیلی فرق میکنه چون من نسبت به کشور های عربی ی تنفر خاص و تموم نشدنی دارم و این دست خودم نیست و از بچگی تا حالا باهام بوده و البته من عاشق تاریخ و سیاست هم هستم و به خاطر همین تاریخ ایران و زیاد میخونم ، و وقتی میبینم اعراب چه کار هایی با ایران کردن خونم به جوش میاد !!!!
وقتی من با اون گل دنیا برام ی جور دیگه میشه چطور انتظار داری آروم باشم؟ چطور انتظار داری ؟ من کلن دو قائده تو زندگیم داریم اول اینکه با هر کسی عین خودش رفتار میکنم دوم اینکه با هر کسی بحث نمیکنم ! من اگه کسایی که الان از برد ایران ناراحتن و از نزدیک ببینم قطعا هر چی از دهنم دراد میگم اما دوس ندارم اینکار و بکنم چون میدونم شعورشون در همین حده اما قضیه تو و یا پرسپولیسی واقعی و یا اشکان و استقلالیم با افتخار و ** و امثال شما ها کلن جداعه چون واقعا ارزش بحث و دعوا و احترام و دارید و از بحث کردن با امثال شما لذت میبرم . من نمیتونم آروم باشم چون تو ن ذات منه ن فوتبال ، اما اگه جایی و اشتباه کردم خوشحال میشم بهم بگی و من تو زندگیم عادت دارم کلن از هر کسی معذرت خواهی نمیکنم سر همین قضیه ی بار با دبیرم دعوا کردم که البته به هیچ وجه تقصیر من نبود ، صد بار خودش و دوستام و معاون و مشاورم بهم گفتن ازش ی معذرت خواهی ساده بکن و راحت اما نکردم و سه جلسه سر کلاسش نبودم تا بالاخره خودش اومد دلم براش سوخت گفتم ببخشید ! تازه گفتم البته تقصیر من نبود .
میخوام بگم من از هر کسی معذرت خواهی نمیکنم چون خیلیا ارزشش و ندارن!
اما حالا بابت اون کامنت دیشبت ی لحظه دچار سو تفاهم شدم و خداروشکر برطرف هم شد اما بازم اگه ناراحت شدید معذرت میخوام که زود قضاوت کردم. من شاید آروم نباشم اما هیچ وقت منطق و درک و گم نمیکنم .
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
به دوست عزیز حمید
نه من دچار سو ء تفاهم نشده بودم فقط جنبه خوبشو دیدم اینکه واقعا شانس کم بمارو میکنه
من هرگز از حرفاتون برداشت بدی نکردم چون میدونستم به اندازه ی من خوشحالی

البته من امروز خوشحال تر از روز استرالیا هستم چون اون موقع جوان بودم و آینده پیش رویم بود اما امروز عمرم خیلی وقته که نیمه گذشته
و مشکلات زندگی احاطه ام کرده و برای خوشحالی موارد خیلی کمی پیش میاد.
نمیدونم باور میکنی یا نه
مثل چی اشک می ریختم و سجده شکر کردم.هنوزم همون احساس را دارم.
مجیدپرسپولیسی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
از برد تیم ایران خوشحالم و به همه تبریک میگم ولی حقیقتش تیم ملی من تیم پرسپولیسه پرچم کشورم سرخه سرخه ..سرمربی تیم ملی کشورم برانکو ایوانکوویچه قطعا اگه روزی تیم ملی ایران مقابل پرسپولیس قرار بگیره بدون شک من پرسپولیسیم
سومیک
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
احمق و کودن میگه من هیچ وقت منطقو درکو گم نمیکنم دو خط بالاترش میگه من از تمام کشورای عربی متنفرم. چرا؟ چون میلیارد سال قبل به ایران حمله کردن. خب نفهم! ما هم کلی از کشورهای جهانو با خاک یکسان کردیم. اونام الان باید از ما متنفر باشن؟ به خاطر هزار سال قبل؟ اگه همه مثل توی نفهم فکر میکردن که کره زمین جای زندگی نبود.
حالا جالبتر اینکه پرتغالی که ایرانو استعمار کرده از نظر ایشون اوکیه خخ
۵ ۳
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۹
اولن احمق و کودن و نفهم و بیشعور تویی که نمیتونی مثل آدم حرف بزنی ، دومن مگه من با توی منگل حرف زدم که بخوای نظر بدی ، سومن نظر خودم به تو هیچچچچ ربطی نداره
حالا اگه چشاتو باز کنی میبینی که اونام از ما متنفرن بعدم هزاران سال پیش خوب بود جنگ بود الان که کل خزانه ملت خالی میشه تو حساب اونا منگل جان !!!!
و در آخر نفهم منگل ایران تو کل تاریخش هیچوقت استعماره پرتغال نبوده!
چقدر خوبه اول چشتو وا کنی بعد دهنتو
محسن
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۵۴
مارال،سرچ کن قلعه پرتغالیها ببین چیزی دستگیرت میشه راجع به استعمار شدن!!!! دوم،از باخت عربستان،بیش از حد،از خود بیخود شده بودی،پیشنهاد میکنم یه نگاهی هم به واکنش انها در مورد برد ایران مقابل مراکش داشته باشی و کمی تا قسمتی خجالت بکشی.سوم،خوب سایتی را من و شما انتخاب کردیم برای خالی کردن خودمان،حتی این سایت هم از واکنش مثبت عربستانیها در مورد برد ایران خبری نگذاشته.راستی شما معنی نفرت فراکنی را میفهمی؟؟؟
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
به محسن : در مورد استعمار ی نگاه بنداز میفهمی فقط خلیج فارس دستشون بوده نه کل ایران !
در مورد عربا فک میکنم نه تنها شما بلکه خیلیا زیادی دارن تو مسائل شخصی من دخالت میکنن و این ی نظر شخصی که من دارم و به کسی ام مربوط نیس و در مورد بازی ایران برو ببین فلسطین طرفدار کدوم کشور بوده و ازش حمایت کرده ، این همه ایران خودش و میکشه واسش اونوقت تو فوتبال هم طرفدار رقیب ما اند، ببین اسم یکی از بزرگترین میدون هاشون چیه !!
۳
عمو عموری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
اقا یه نکته ای که در مورد دلواپسای کیروشی وجود داره اینه که یه جورایی شبیه شپشن. حالا خودتون فک کنید ببینید چرا :))
۵
حمید
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۷
به مارال:
وقتی می گم آروم منظورم آروم در جواب دادن و حرف زدنه. و گرنه از اون لحاظ که تو میگی من خودم یک موجود پر شر و شوری هستم که حد نداره. هر وقت به سن و سال من رسیدی و اینقدر شر و شور داشتی اون وقت قبوله. دوم این که عجیبه برام که یک خانوم عاشق سیاست و تاریخ باشه ولی خب در این زمینه هم جالبه که اینقدر شبیه منی. چون منم خودم علاقه زیادی به تاریخ دارم. البته تاریخ همه کشورها و نه فقط ایران. با توجه به این اشتراکات زیاد می تونی منو به عنوان امام خودت انتخاب کنی و اسممو بذاری امام حمید (ع). خخخخخ
شاید چون تاریخ همه کشورها برام جالبه هیچ وقت درگیر تفکرات نژادپرستانه نشدم. چون از دستاوردهای خیلی از مردمان مختلف خوندم و بهش هم احترام می ذارم. به هر حال چیزی به اسم دشمنی با اعراب یا هر قوم دیگه ای تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست. همین اعراب یه تمدن باستانی داشتن به اسم تمدن "نبتیان" که امیدوارم کمی در موردش تحقیق کنی. این جدای از تمدن بین النهرین هستش که احتمالا از ایران قدیمی تره. در مورد تمدن مصر هم که حرفی نیست. بعد از یک صفحه خوندن در موردش تازه می فهمی ما کجای کار بودیم. حتی یه کشوری مثل افغانستان هم تمدن خیلی کهنی داره و عده ای که نمی دونن بی خود و بی جهت افغانی ها رو مسخره می کنن. به این ها اضافه کن تمدن هایی مثل چین، مثل هند و آمریکای جنوبی و مرکزی. اگه مثل من در مورد همه اینها تحقیق کرده باشی هیچ وقت به خودت اجازه نمیدی که بگی از فلان قوم بدم میاد و متنفرم.
اما در مورد مطلب بالا ناراحتیم بیشتر از اینه که چرا اینقدر همه به هم بدبین شدیم. یعنی نه فقط طرفداری کیروش بلکه منتقدانش. دیروز پای همون مطلبی که فرزاد مهریار خداحافظی کرد یک کامنت مفصل گذاشتم و وضعیت هواداری فوتبال رو با دوران قبل جنگ جهانی دوم در اسپانیا مقایسه کردم. توصیه می کنم بخونیشن.

به پرسپولیس واقعی:
بیتشر ناراحتیم از این وضعیه که پیش اومده. متاسفانه نه فقط هواردار بلکه بعضا نویسنده ها هم هیچ احساس مسئولیتی ندارن و برد ایران رو ابزار عقده گشایی می کنن. به مارال گفتم و به شما هم میگم. دیروز پای همون مطلبی که فرزاد مهریار خداحافظی کرد یک کامنت مفصل گذاشتم و وضعیت هواداری فوتبال رو با دوران قبل جنگ جهانی دوم در اسپانیا مقایسه کردم. توصیه می کنم بخونینشن.
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۱۱
اونموقع چون درس میخوندم حوصله حرف زدن نداشتم ولی حالا درسم تموم شده با تمام حس و حال حرف میزنم خخخخ
امام حمید منظورت تمدن نبطیانِ دیگه ؟ خخ
همین الان میرم میخونمش.
ولی حالا میخوام سعی کنم ی ذره از تنفرم و کم کنم اما فعلا سعی میکنم خخ
اما ی سوال چرا عجیبه من سیاست و تاریخ باشم ؟ من چند تا از دوستام هستن که اونام عین منن و اصلا عجیب نیست.
ی سوال دیگه مگه شما چند سالتون که میگید وقتی به سن و سال من رسیدی ؟
سومیک
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۲۷
مارال کودن تو کشورهایی که ما زمان کوروش کبیر جونت نابودشون کردیم کسی از ما متنفر نیست. یه سری کودن بالاخره همه جا هستند دیگه. پرتغالم ایرانو استعمار نکرد؟ اون وقت میگم کودن، بهش برمیخوره :))
۱ ۱
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
احمق جون هیچ جای تاریخ ننوشته پرتغال ایران و استعماره کرده بعدم تو زمان کوروش کبیر همه خواهانش بودن و اونقد بزرگ بوده که همه مردم ازش استقبال میکردن !
احمق بیشعور
حمید به مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۴
1-من کلا قبل از تو یه خانوم دیدم که از سیاست خوشش بیاد. برای همین تعجب کردم. حالا تاریخ رو خیلی ها ممکنه دوست داشته باشن ولی سیاست رو خیلی کم دیدم خانم ها جدی دنبال کنن. یعنی وسط دوستان و آشنایان خودمون گفتم .

2- هر دوتاش درسته. نبطی ولی درست تره. من قبلا نباتیان دیده بودم.

3- اما سئولا اصلی و مهم. من چند سالمه؟
بستگی داره از چه زاویه ای نگاه کنی. (خخخ) از بعد انرژی و شور و شر و شیطنت از تو کوچیک ترم. در حد 12 سال حساب کن!!
از بعد علمی و تحصیلات که هنوز راه زیادی داری تا به مقام امامت برسی. در حد 27-28 سال حساب کن.
اما از سایر ابعاد هنوز تحقیقات در جریانه. درواقع دانشمندان زیادی تلاش کردن تا به این راز بزرگ پی ببرن ولی تا حالا موفق نشدن. ولی فکر کنم بزودی به نتیجه می رسن. آخرین گمانه زنی ها نشون میده که کاملا محتمله که یه آدم با سن و سال من دختری با سن و سال تو داشته باشه!!!!
۷ ۱
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
آره دخترا کمی اند تقریبا . آهان چه جالب امام خخخ دختری هم سن و سال من ؟؟ خودت کلن 10 - 12 سال از من بزرگتری خخ
فقط یک سوال دیگه ببخشید کنجکاویم گل کرده خخ شما دانشجویید؟ چه رشته و دانشگاهی ؟
۸
حمید به مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۹
27-28 سال سال تحصیلات یعنی کارشناسی ارشد. البته من خیلی وقته فارق التحصیل شدم. یعنی سالها پیش...
اقتصاد کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد.
حدست خیلی خطاش زیاد بود.
۵ ۱
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۵۳
آره خب همه تو سن 27 - 28 فارغ التحصیل میشن ، گفتم شاید ادامه داده باشید .
اقتصاد کشاورزی؟ بازار کار داره ؟!
خوش به حالتون راحت شدید من دارم خودم و میکشم و ایشالا برا پزشکی . امیدوارم سال اول در بیام وگرنه دیگع فک نکنم حوصله داشته باشم!
البته همه میگن تو سال اول در میای خخ
امیدوارم تو هر رشته و جایگاهی موفق باشید .
۵
حمید به مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۱۳
بازار کارش متوسطه. خوب نیست ولی الان اینقدر بیکار زیاد شده که در مقایسه با بقیه رشته ها متوسط به بالا حساب میشه.
۳ ۱
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
ممنون بابت توضیحت. موفق باشی .
۴
سومیک
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۳۵
میگم کودن جان، منابع تاریخیت رو معرفی کن بیشتر بخندیم بهت.
حالا جالبه هنوز بقایای توپ و تفنگ پرتغالی تو سواحل جنوب وجود داره. لابد هجوم وحشیانه پرتغال به ایران برای برداشت میوه پرتقال بوده خخ
در ضمن قوروش قبیر هم هر جای دنیا لشگرکشی کرده با گل و شیرینی رفته مهمونی. اون عمه قوروش بوده که انبارهای طلای کشورای دیگه رو خالی کرده خخ
۱ ۱
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۸
اولن وقتی میخوای درباره کوروش کبیر حرف بزنی اون دهن کثیفتو آب بکش احمق بیشعور ، اصلا تو کجایی که به خودت اجازه میدی اینطوری درباره پدر ایران حرف بزنی ؟؟؟؟؟؟؟
بعدم اینو میدونم که ی مدت خلیج فارس دستشون بوده اما من وقتی میگم ی کشور استعماره کشور دیگه بوده ینی اون کشور کامل دستش باشه ن فقط ی قسمت منگل جان.
بعدم کوروش به کشور هایی حمله میکرد که حکومت اون کشور به مردمش ظلم میکرد و مردم از اون استقبال میکردن
۳
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
تست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر