فهرست
خارجی‌های نیم فصل؛ چند نفری توریست بودند
خارجی‌های نیم فصل؛ چند نفری توریست بودند

خارجی‌های نیم فصل؛ چند نفری توریست بودند

آی اسپورت - ما که از نوشتنش خسته شدیم اما انگار دلال‌هایی که بازیکنان به درد نخور به لحاظ فنی را به لیگ برتر فوتبال کشورمان معرفی می‌کنند، به این زودی‌ها نه تنها خسته نمی‌شوند، بلکه فضای مناسب ایجاد شده در فوتبال کشورمان بهترین شرایط را برای آنها فراهم کرده تا هر سال با خیال راحت به چپاول پول باشگاه‌ها در ایران بپردازند. نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر به پایان رسیده و طی چند روز آینده، نیم فصل دوم هم شروع خواهد شد. نگاهی به عملکرد بازیکنان خارجی حاضر در نیم فصل اول نوزدهمین دوره لیگ برتر، شاید خیلی به درد باشگاه در نیم فصل دوم نخورد اما قطعاً برای فصل آینده می‌تواند کمک حال باشگاه‌ها باشد. هر چند همانطور که گفته شد دلال‌ها به صورت گسترده و در فضای کاملاً ایمن به کارشان ادامه می‌دهند و البته باید اقرار کرد که برخی مدیران باشگاه‌ها به لحاظ حفظ جایگاه خود به هر طریقی نیز کمک یار آنها در این راه یا بهتر بگویم بیراهه هستند. در نیم فصل گذشته 28 بازیکن در ترکیب تیم‌های لیگ برتری حضور داشتند که قیمت برخی از آنها هم نجومی اعلام می‌شد.

از بین 16 تیم لیگ برتری، 10 تیم یعنی تراکتورسازی (5 بازیکن)، سپاهان، پرسپولیس، پارس جم، فولاد و شهر خودرو (3 بازیکن)، ذوب‌آهن، ماشین سازی، استقلال و گل گهر (2 بازیکن) از بازیکنان خارجی استفاده کرده بودند که تراکتورسازی تبریز با 5 بازیکن خارجی رکورددار این موضوع بود و البته موفقیت چندانی هم کسب نکرد. برخی از این بازیکنان نیز در پایان نیم فصل از تیم‌های‌شان جدا شدند. دخسوس از پارس جم، فورچونه و سوگیتا از تراکتورسازی، جانسون و تابارز از گل گهر، جونیور از پرسپولیس، بن یاسین از فولاد، باکو وماکوئلی از ذوب‌آهن بازیکنانی هستند که کارشان در همان نیم فصل اول رقابت‌ها به پایان رسید و از لیگ برتر خداحافظی کردند. یعنی از 28 بازیکن حاضر در لیگ برتر، 9 بازیکن به نیم فصل دوم نرسیدند و اگر بخواهیم برخی بازیکنان خارجی که در نیم فصل اول، اصلاً عملکرد خوبی نداشتند و کمتر در ترکیب تیمشان به میدان رفتند را به این بازیکنان اضافه کنیم، متوجه می‌شویم که از 28 بازیکن حاضر در نیم فصل اول رقابت‌ها تنها 3 الی 4 بازیکن توانستند در حد بازی‌های لیگ برتر، عملکرد خوبی از خود نشان دهند و بقیه این بازیکنان نه تنها برتری نسبت به بازیکنان داخلی نداشتند، بلکه در بسیاری از پست‌ها، بازیکنان ایرانی بهتر می‌توانستند به تیم‌ها کمک کنند.

با این آمار به نظر می‌رسد نه تنها باید باشگاه‌ها بیشتر حواسشان را جمع کنند تا کلاه سرشان نرود، بلکه با این شرایط باید فدراسیون فوتبال نیز برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های فراوان از این قضیه، به جد پیگیر موضوع باشد.

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2020-01-16 20:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر