فهرست
مگر تا پارسال جام جهانی رفتن «طبیعی» نبود؟
مگر تا پارسال جام جهانی رفتن «طبیعی» نبود؟

مگر تا پارسال جام جهانی رفتن «طبیعی» نبود؟

آی اسپورت - دراگان اسکوچیچ که به تازگی سرمربی تیم ملی شده است در جدیدترین مصاحبه‌اش و در پاسخ به سوالی درباره صعود ایران به جام جهانی 2022 قطر گفته: «در فوتبال حرفه‌ای هرگز قول قهرمانی یا صعود نمی‌دهند و من هم قولی در این باره ندادم ولی قول می‌دهم با همه وجود و شبانه‌روز برای موفقیت تیم ایران کار و تلاش کنم.» البته که از نظر حرفه‌ای حرف او درست است اما واقعیت این است که چنین حرفی الان بیشتر برازنده مربیان تیم‌هایی مثل امارات، ازبکستان، سوریه، عراق و ... است و با توجه به سطح فوتبال ما، دغدغه سرمربی‌اش دیگر نباید صعود کردن یا نکردن به جام جهانی باشد. این حرف اسکوچیچ اما با واکنشی از سوی اهالی فوتبال روبرو نشده است و نمی‌دانیم چرا کسی در این باره اظهارنظر نکرده است. ما هم قصد نداریم به اسکوچیچ حمله کنیم چرا که وضعیت فعلی تیم ملی دسته گل جناب مارک ویلموتس است ولی چند مصاحبه قدیمی از پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال مان را بازخوانی می‌کنیم تا یادمان بیاید قبلا چه انتظاراتی داشتیم و الان در چه حالی هستیم. خداداد عزیزی دی ماه سال گذشته گفته بود: «باید از حامیان کی‌روش بپرسید چرا اینطور از او طرفداری می‌کنند. من نمی‌فهمم که چرا حامیانش می‌گویند او 8 را به 9 رسانده و 9 را به 10. چرا می‌گویند ما را به جام جهانی برده؟ ما با ویرا که یک مربی درجه سه بود هم به جام جهانی رفتیم. با حشمت مهاجرانی که یک مربی ایرانی بود هم سال 1978 صعود کردیم. حتی با برانکو هم به جام جهانی رفتیم. جام جهانی رفتن که طبیعی است.» فرشاد پیوس هم گفته بود: «کی‌روش خودش را خیلی بالا می‌داند. مگر در این همه سال که در ایران بوده برای فوتبال ما چه کار کرده است؟ کدام قهرمانی را به دست آورد یا در جام جهانی چیز جدیدی به ما داد؟ در حال حاضر هم که رفتار بدی با ایرانی‌ها دارد.» یادمان هم هست که بودند کارشناسانی که مدعی بودند تیم ملی در جام جهانی و در گروه اسپانیا، پرتغال و مراکش باید صعود می‌کرد و اگر نتیجه‌ای غیر از این رخ می‌داد، حتما معنایش ناکامی و شکست بود اما حالا کارمان به جایی رسیده که مربیان‌مان حتی قول صعود به جام جهانی را هم نمی‌دهند!

۷ ۳  
آی اسپورت
2020-02-15 23:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
آرش
يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۰۸:۱۱
متأسفانه تیم ملی سند نداشت وگرنه شش دانگ به نام کی‌روش میزدیم شما خلاص شوید. بابا هشت سال مریی تیم ملی بوده. آلمان هم انقدر مربیش رو حفظ نمیکنه. گیر دادین کیروش کیروش، بابا از خواب و خیال کیروش بیاید بیرون تموم شد بیدار شید تموم شد. به اندازه کافی هم بود خوب هم بود اما تمام شد چون همه چیز تمام میشه، پریرا، اراگونس، امه ژاکه، اسکولاری، لیپی، همشون تمام شدن، یه روزی هم یواخیم لو و دشان تموم میشن، به والله دوره داره یه مربی و تموم میشه، هر روز صبح که بیدار میشید این جمله رو صد بار تکرار کنید با خودتون: کیروش تموم شد.
بسه دیگه خستمون کردین هی کیروش اینجور کیروش اونجور، اونی که میگفت کیروش بده حالا تحویل بگیره، بسه بخدا کافیه،
بابا ما بعد کیروش مربی‌های مفتتری مثل استرا و کالدرون و برانکو رو هم نتونستیم حفظ کنیم چطور میخواستیم کی‌روش رو حفظ کنیم؟
اخبار و سخنرانیها رو گوش بدین کیروش رفت نه به اخم پیوس و خداداد و غمزه‌ی سردار، رفت چون تمام شد چون باید میرفت تمااااااااااااااااام
۱ ۱
مهدی ک
يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۲۸
برادر رفتن کی روش مهم نیست . حق باشما است بالاخره باید یه روزی می رفت ولی چیزی که استخوان لای زخمه ، وضعیت تیم ملی بعد از رفتن کی روشه . اگه بعد از کی روش یه مربی درجه یک می آوردیم الان دیگه کسی یادی از اون نمی کرد . مسئله اینه که از کی روش به اسکوچیچ رسیدیم ، بنظر شما نباید انتقاد کرد؟ نباید به یاد این خواب رفتگان آورد که یکسال پیش کجا بودیم و امروز کجا؟ نه بنظرم ناراحتی شما از یادآوری کی روش منطقی نیست .
مهدی ک
يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۲۵
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر