فهرست
سرنوشت دربی در دست گروه ۵+۱
سرنوشت دربی در دست گروه ۵+۱

سرنوشت دربی در دست گروه ۵+۱

آی اسپورت - درحالی به یکی از حساس ترین دربی های تاریخ لیگ برتر نزدیک می شویم که یکی از نکات ویژه بازی، تاثیرگذاری بازیکنان خارجی دو تیم است. استقلال در فصل جاری از 6 بازیکن خارجی استفاده کرده که بعد از جدایی نویمایر و الحاجی گرو، درحال حاضر 4 بازیکن خارجی در لیست این تیم حضور دارند.

*ایسما، منشا، پاتوسی و طارق همام 4 بازیکن خارجی استقلال هستند که این آخری یعنی طارق به احتمال زیاد به دلیل مصدومیت نمی تواند در دربی به میدان برود. همام ستاره تکنیکی آبی ها که در جام ملت ها نیز مصدوم شد، حالا بازهم با آسیب دیدگی از اردوی تیم ملی به استقلال بازگشت و شرایط مبهمی دارد.

* اما به نظر می رسد سه بازیکن خارجی دیگر در ترکیب اصلی استقلال حاضر باشند. یکی از آن ها، پاتوسی هافبک هجومی جدید این تیم است که در نیم فصل دوم جزو بهترین های لیگ بوده و توانسته اوضاع استقلال را هم تغییر دهد. پاتوسی شوت زن که اولین دربی اش را تجربه می‌کند، امیدوار است به دومین گلزن آفریقایی تاریخ دربی تبدیل شود. آبی ها بی تردید روی توانایی های او حساب باز کرده اند و خودش نیز از انگیزه بالایی بهره می‌برد. سانترهای دقیق و همچنین پاس های پشت دفاع دیدنی این بازیکن، از دیگر مشخصات برجسته بازی اش به حساب می‌آیند.

* گادوین منشا جنجالی ترین بازیکن دربی پیش رو، در این بازی از حداکثر انگیزه بهره مند است. او که سابقه سه بازی در دربی تهران را دارد، حالا به واسطه انتقال بزرگ از پرسپولیس به استقلال، شرایط خاصی را تجربه می‌کند. منشا به خاطر بیانیه باشگاه پرسپولیس بر علیهش، حالا می‌خواهد توانایی های خود را ثابت کند. او که در مقابل فولاد با یک شوت استثنایی اولین گلش با پیراهن استقلال را زد، حالا می‌خواهد با یک گل دیگر بیش از این در دل آبی ها جا باز کند.

* ایسمای ۲۷ ساله که با سابقه بازی در نیس فرانسه به استقلال آمد، همچون گادوین منشا در لیگ هجدهم دو گله است و میخواهد در دربی شمار گل هایش را به ۳ برساند. گونسالس شوت زن که فیزیک مناسبی برای جنگ های تن به تن دارد، علاوه بر بازی در پست مهاجم، توانایی حضور در پست وینگر را هم دارد و باید دید شفر در چه پستی از این بازیکن استفاده می‌کند.

* در ترکیب پرسپولیس هم بشار رسن پس از حضور در دو بازی دوستانه تیم ملی عراق، به تهران برگشته و دو تمرین آخر پرسپولیس نیز حضور داشت. او در فیفادی اخیر برای تیم ملی عراق عملکرد خوبی داشت و در قهرمانی این تیم در جام صلح و دوستی نقش خود را ایفا کرد اما حالا پرسپولیسی ها نگران موضوع خستگی این بازیکن خوش تکنیک هستند. بشار یکی از پایه های موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2018 بود و احتمالا در دربی پشت سر مهاجمان پرسپولیس بازی خواهد کرد؛ هرچند که توانایی بازی در پست های کناری را هم دارد.

* بودیمیر جانشین منشا در پرسپولیس، یکی دیگر از خارجی های سرخپوشان پایتخت است. این مهاجم کروات که باوجود قدوقامت بلند، از تکنیک خوبی بهره مند است، در بازی با صنعت نفت یک پاس گل زیبا به علیپور داد و تا اینجای کار یک گل مهم نیز به پاختاکور زده و به دنبال زدن گل دوم است. او احتمالا مقابل استقلال هم در ترکیب اصلی خواهد بود تا تعداد کروات های تاریخ دربی را افزایش دهد.

3
3

به این ترتیب دربی روز 10 فروردین، احتمالا با حضور 5 بازیکن خارجی در میدان شروع می شود و شاید سرنوشت بازی هم به دست یکی از این 5 مهره کلیدی مشخص شود.

ورزش 3

 

     
آی اسپورت
2019-03-29 22:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر