فهرست
رکورد استقلال؛ بیشترین مالکیت با تیم ده نفره!
رکورد استقلال؛ بیشترین مالکیت با تیم ده نفره!

رکورد استقلال؛ بیشترین مالکیت با تیم ده نفره!

آی اسپورت - استقلال در بازی با پیکان، بیشترین مالکیت توپ این فصل‌اش را تجربه کرد. تیم شفر در این مسابقه ۷۷،۷درصد از زمان بازی، مالک توپ بود. آن هم در شرایطی که داریوش شجاعیان دقیقه ۷۱ مسابقه اخراج شد و آبی‌ها حدود ۲۰ دقیقه از زمان بازی، یک یار کمتر از حریف داشتند. ولی چطور استقلال توانست با وجود ده نفره شدن، بیشترین مالکیت فصل‌اش را تجربه کند؟

آبی‌ها از ابتدای فصل وسواس زیادی برای حفظ توپ و بالا رفتن عدد مالکیت داشتند. استقلالِ منصوریان در هفته اول آمار مالکیت ۶۶درصد را ثبت کرد. در اولین میزبانی‌ آزادی‌شان هم این آمار را بهبود بخشیدند و به عدد فوق‌العاده ۷۱ درصد رسیدند. بعد از کنار رفتن منصوریان، شفر هم همین فلسفه را داشت و توجه زیادی به حفظ توپ دارد. به طوری که طبق آمار متریکا، حالا با گذشت ۲۹ هفته از لیگ، استقلال با میانگین ۵۹،۶درصد، بعد از پرسپولیس بیشترین مالکیت توپ را به نام خودش ثبت کرده است. استقلال فقط سه بازی از ۲۹ مسابقه این فصل،کمتر از حریف صاحب توپ بود. تیمی که توجه زیادی به حفظ توپ و پاس‌های متوالی دارد و استقلال در هر بازی معدل ۴۹۶ پاس با دقت ۸۱درصد را ارسال می‌کند که از این حیث، تیم نخست لیگ است.

استقلالِ شفر هر چه که گذشت، آمار مالکیت‌اش را هم بهبود بخشید. این تیم در چهار هفته اخیر به بالاترین نرخ مالکیت‌اش رسیده است. به طوری که در بازی اخیر مقابل پیکان با حفظ توپ نزدیک به ۷۸درصدی، بهترین آمار فصل‌اش را ثبت کرد. بعد از آن، نوبت به میزبانی قبلی استقلال می‌رسد که مقابل سیاه‌جامگان ۷۱درصد مالک توپ بود و بهترین آمار تملک توپ این فصل‌اش را به جای گذاشته بود. در هفته بیست‌وششم هم آمار کم‌نظیر ۶۵،۲درصد مالکیت را ثبت کرده بود. حالا همین استقلالِ آماده، در این هفته با تیمی بازی داشت که معمولا تمایلی به حفظ توپ ندارد. پیکان سیزدهمین تیم از نظر مالکیت توپ است. این تیم به طور میانگین فقط ۴۵درصد زمان مفید بازی، توپ را در اختیار دارد. در بازی رفت مقابل استقلال هم پیکان فقط ۲۷،۵درصد از زمان بازی توپ را در اختیار داشت.

علاوه بر اینکه سبک بازی پیکان به مالکیت بالای استقلال کمک کرد، گل زودهنگام این تیم هم تاثیر زیادی در روند بازی داشت. تا جایی که استقلال ۸۴ دقیقه از زمان بازی، نتیجه دلخواه پیکان را کسب کرده بود و در تلاش برای گلزنی بود. پیکان ۳۶ دقیقه از زمان بازی، از استقلال جلو بود. ۴۶ دقیقه هم بازی با تساوی دنبال می‌شد و آبی‌ها فقط هشت دقیقه از پیکان پیش افتاده بودند و نیازی به گل نداشتند. اتفاقی که تیم شفر را وادار به حفظ توپ و خلق موقعیت می‌کرد. همچنین پیکان هم نتیجه دلخواه را کسب کرده بود و تیم جلالی نیازی به تملک توپ نداشت.

نود

 

۱۰ ۱۵  
آی اسپورت
2018-04-24 18:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
استقلالیم با افتخااااااااااار
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۲
هرجورحساب کنی شفر بهترینه،اگه قراردادش تمدید شه،برا شروع فصل باید لحظه شماری کنم،دیدن استقلالی که خودش بسته باشه وخودش ازهمون روزاول تمرینش بده خیلی دیدنی تر از استقلال امسالش خواهد بود،شفر عشق منه
با کیروش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۹
برای من هم همین حرفا رو میزدند
مارال
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
استقلال فصل جدید رقیب خیلی خوبی میتونه باشه و حتما کورس قهرمانی خیلللی جذابی داریم ! فقط عاشق عشقاتم خخخ
صمد
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۴۳
وای چه رکوردی 10 نفره چطور تونستن چنین رکورد جاودانه ای بزنن!!!!!!!!!!!!!!
استقلالیم با افتخااااااااااااار
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
مارال عزیز انشاالله فصل آینده رقابت جذابی باهم داشته باشیم ودر نهایت هم ما قهرمان شیم،از ابراز لطفت نسبت به عشقام ممنون:))))))))))
مارال
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۶
به استقلالیم با افتخار : خواهش میکنم ولی خب فقط اینجاش که گفتی استقلال قهرمان میشه سخت در اشتباهی عزیزم ! استقلال در نهایت نایب میشه !
۴
به مارال
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۵۴
دختر چه حقی داره به مرد نامحرم بگه عزیزم؟تند زود سریع پاسخ بده ببینم.
۱
مارال
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
در جواب کسی که ازم سوال کرده : من عزیزم کلامم و هیچ منظوری از گفتن این حرف ندارم و کسی که به خودش بگیره معلومه خیلی تو توهمه ( بیشتر بچه های اینجا خیلی خوب و با جنبه و با شعورن )ولی عزیزم گفتن من تنها و تنها یک جا منظور داره اونم تو دعواست که وقتی تو دعوا بگم عزیزم فقط دارم تیکه و کنایه میزنم !
۳
مارال
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۱
اصلاح : تکیه کلام
۳
پدرام
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۴
در مقابل چه تیمی ؟؟تیمی مثل پیکان که با ابومسلم هم بازی کنه بازی مالکانه مال ابو مسلمه
۴
آنتی لنگ
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۵۸
ابومسلم کجا بود اسکول جان.
استقلالیم با افتخاااااااااااااار
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
چرا ابومسلمو مثال زدین؟،چرا راه دور بریم؟شماهم دوبار با همین تیم بازی کردین ،نکردین؟
پدرام
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۶
پرسپولیس امسال فقط بازی برگشت در مقابل السد کمتر از 50درصد مالکیت داشت اون هم 49.5 درصد بود
استقلالیم با افتخاااااااااااااار
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۱۸
خب خداروشکر مبارکتون باشه،اجازه بدید ما باهمین رکوردهای به در نخورمون جلوی تیمای ضعیف خوش باشیم،موفق باشید
ميلاد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۲
اين بازي مالكانه شبيه به لولو شده. مهم نتيجه هست. به مالكيت توپ هيچي نميدن. شما ١٪؜ مالكيت داشته باش ولي يك گل بيشتر بزن كافيست. سال ديگه كسي نمياد بگه چقدر شما مالكيت داشتي . فقط نتيجه ماندگاره.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر