فهرست
۵ شباهت تیم کی‌روش با تیم ملی ۱۹۹۸
۵ شباهت تیم کی‌روش با تیم ملی ۱۹۹۸

۵ شباهت تیم کی‌روش با تیم ملی ۱۹۹۸

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال کشورمان امشب در شرایطی رودرروی پرتغال بازی سوم مرحله گروهی‌اش را برگزار می‌کند که در مسابقات ۱۹۹۸ فرانسه هم اتفاقات مشابهی برای شاگردان جلال طالبی و یاران علی دایی رخ داده بود!

* تفاضل گل صفر!

در آن دوره تیم ملی ایران با شکست دادن تیم ملی آمریکا با نتیجه دو بر یک و دریافت یک گل از یوگوسلاوی تفاضل گل صفر داشت. درست مانند امروز که تیم ملی مان با زدن یک گل مقابل مراکش و دریافت یک گل از اسپانیا تفاضل صفر دارد!

* یک برد یک باخت!

در جام جهانی فرانسه تیم ما با یک باخت ۰-۱ به یوگوسلاوی شروع کرد و با برد ۱-۲ مقابل آمریکا به صعود امیدوار ماند تا برای بازی سوم بی‌انگیزه نباشد. امروز اما برعکس آن سال ما با برد شروع کردیم و با یک باخت (به اسپانیا) مثل آن روزها برای بازی سوم به صعود امیدواریم!

* بازی آخر با قهرمان یورو!

در سال ۹۸ حریف سوم دور گروهی تیم ملی آلمان بود. تیمی که در سال ۱۹۹۶ قهرمان جام ملتهای اروپا (یورو – ۹۶) شده بود و امشب هم ما در دیدار سوم با قهرمان یورو ۲۰۱۶ باید مصاف بدهیم!

* حریفان مشابه در دور یک‌هشتم!

در آن سال (۱۹۹۸) تیم‌های اول و دوم گروه ما در صورت صعود باید با تیم‌های مکزیک و هلند از قاره آمریکا و اروپا دیدار می‌کردند و در این دوره (۲۰۱۸) هم تیم‌های اول و دوم گروه‌مان با اروگوئه و روسیه از آمریکا (البته از نوع جنوبی) و اروپا دیدار خواهند داشت.

* تیم‌های هم امتیاز ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸!

در جام جهانی فرانسه تیم‌های آلمان و یوگسلاوی هر دو با ۴ امتیاز بالاتر از ایران بودند و امروز هم تیم‌های اسپانیا و پرتغال با همین تعداد امتیاز رده‌های بالای تیم ملی‌مان را به خود اختصاص داده‌اند! آن روز آمریکا تیم حذف شده و بدون شانس بود و امشب تیم مراکش تیم حذف شده و بی‌‎شانس است!

* تنها تفاوت شاگردان طالبی و کی‌روش!

در این مدت بارها و بارها در مصاحبه‌های بازیکنان تیم خاطره‌انگیز ۱۹۹۸ فرانسه شنیده و خوانده‌ایم که آنها برای بازی سوم رودرروی آلمان انگیزه و جاه‌طلبی برای برد نداشتند و فقط می‌خواستند بد نبازند ولی در تیم کی‌روش نه تنها کسی به باخت فکر نمی‌کند بلکه یاران مسعود شجاعی می‌خواهند به دور بعد جام جهانی هم صعود کنند و به دنبال آن قطعا به شکست دادن پرتغال می‌اندیشند.

 

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-06-25 17:19:00
نظر دهید

۳ نظر
***
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
محبوبیت تیم 98 رو تیم کیروش نداره
۶ ۱
عمله یاب
سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۴۲
برو بابا. چی میگی. موندی هنوز تو اون 98. میدونی چند نفر بعد از اون سال به دنیا اومدن؟ تازه خیلی ها هم مثل من این تیم رو به اون تیم ترجیح میدن. جای خودت حرف بزن
جيم
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
عشق به تيم نود و هشت، عشق به فوتبالنبود.... جنسش اميد بعد از بيست سال جنگ و خفقان بود. جنسش از جنس دو خرداد بود.... رفت، همونطور كه جوونيمون سوخت، اميمون هم سوخت و خاكستر شد .... اينارو فقط دوخردادي ها درك ميكنند
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر