فهرست
روزنامه قطری: ایران، بازنده بزرگ لیگ قهرمانان
روزنامه قطری: ایران، بازنده بزرگ لیگ قهرمانان

روزنامه قطری: ایران، بازنده بزرگ لیگ قهرمانان

آی اسپورت - روزنامه قطری در گزارشی تحت عنوان هجوم چینی به تاج و تخت فوتبال آسیا از ایران به عنوان بازنده بزرگ فوتبال باشگاهی آسیا در سالیان اخیر یاد کرد. روزنامه الوطن قطر نوشت: «تیم‌های شرق آسیا در ۱۰ سال اخیر لیگ قهرمانان صعود فوق العاده‌ای داشتند و در این میان تیم‌های کره جنوبی  رقبای استرالیایی خود را کنار زدند. بزرگترین بازنده این توسعه فوتبال باشگاهی آسیا تیم‌های ایرانی هستند که سه بار جام قهرمانی را در دوره‌های گذشته این رقابت‌ها فتح کردند. استقلال در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۹۱ دو بار قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شد و دو عنوان نایب قهرمانی نیز در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۹ توسط تیم‌های ایرانی به دست آمد. تمامی این عناوین مربوط به دوره‌های گذشته بوده است.»

روزنامه الوطن در ادامه این گزارش آورده است: «آخرین قهرمانی ایران در فوتبال باشگاهی آسیا مربوط به سال ۱۹۹۳ میلادی و توسط تیم پاس تهران بود و این مسئله نشان دهنده تمامی این افتخارات در گذشته بود. در طول توسعه و پیشرفت گسترده فوتبال شرق آسیا در سالیان اخیر فقط تیم‌های عربی توانستند به رقبای جدی آنها تبدیل شوند. برای مثال سپاهان و ذوب آهن ایران در دیدارهای فینال سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰  لیگ قهرمانان آسیا برابر اوراوای ژاپن و سئونگنام شکست خوردند. این نتایج نشان می‌‌دهد تیم‌های ایرانی قابل مقایسه با تیم‌های شرق آسیا نیستند و قدرت آنها مربوط به گذشته بوده است.»

۳ ۲  
آی اسپورت
2016-12-29 10:53:00
نظر دهید

۲ نظر
محمد
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۱۴
متاسفانه درست میگه
۷
حسن
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۶
وقتی سیاستی اومد که دو قطبی سرخابی رو نابود کنه فوتبال باشگاهی ما همونجا مرد چون پول عربا یا شرقی ها رو نداریم تنها راه موفقیتم جمع شدن تمام ستاره ها در یکی دو تیم هست که اینم کم کم رویا شده ما ده دوازده تیم متوسط داریم بدون داشتن یکی دو تیم قوی که بتونن با اسیایی ها رقابت کنه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر