فهرست
این همه مرثیه‌خوانی برای چه؟
این همه مرثیه‌خوانی برای چه؟

این همه مرثیه‌خوانی برای چه؟

آی‌اسپورت- در اینکه برانکو موفق بوده و نتایج درخشانی با پرسپولیس به‌دست آورده، هیچ‌کدام‌مان شکی نداریم اما این هجم از مرثیه‌خوانی نیز جای ابهام دارد. در طول تاریخ مربیان بزرگی از باشگاه‌های خود جدا شده‌‌اند. ماجرای پرسپولیس- برانکو که قطعا از منچستریونایتد- فرگوسن بزرگ‌تر نیست. سرالکس بعد از سه دهه مربیگری در یونایتد، این تیم را ترک کرد اما هرگز ندیدیم هواداران انگلیسی تا این حد احساس نگرانی کنند و این اتفاق را بهانه‌ای برای کلافگی بدانند.

در یکی دو روز اخیر، انواع و اقسام واکنش‌ها را دیده‌ایم. نه تنها از سوی هواداران که برخی رسانه‌ها که این جدایی را تلخ‌ترین اتفاق ممکن می‌دانند. بله، در حد خودش تلخ است اما در این مورد بزرگنمایی هم  شده. انگار که برانکو به خودی خود ۳ قهرمانی در لیگ برتر کسب کرده،  پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسانده و البته قهرمانی در جام حذفی. این‌ها افتخاراتی است که برانکو یکی از دلایل کسب‌اش است اما او به تنهایی این موفقیت‌ها را به ارمغان نیاورده و البته شاید هم اگر نبود، این قهرمانی‌ها نیز به نام پرسپولیس نوشته نمی‌شد.

جدایی برانکو از پرسپولیس یک اتفاق تلخ برای این تیم بود که شکی پیرامون آن وجود ندارد اما مگر قرار بود این مربی کروات تا ابد روی نیمکت سرخ‌ها بنشیند؟ مگر قرار بود با برانکو قراردادی مادام‌العمر امضا شود تا او برای همیشه در پرسپولیس بماند؟ قرارداد حرفه‌ای نقطه‌ی آغازی دارد و یک نقطه‌ی پایان. هیچ قراردادی وجود ندارد که پایان آن باز باشد. در فوتبال حرفه‌ای از این جدایی‌ها تا دل‌تان بخواهد مشاهده می‌شود. نمونه‌اش فصل قبل که آرسن ونگر بعد از دو دهه مربیگری در آرسنال، از نیمکت این تیم جدا شد و جای خود را به اونای امری داد. آیا آرسنال نابود شد؟ آیا این هجم از نگرانی را در لندن و ورزشگاه امارات دیدیم؟

برای پرسپولیس، بیشتر از مرثیه‌خوانی و ذکر بهانه‌های واهی برای این جدایی، بازگشت و جذب یک مربی توانمند در اولویت قرار دارد. مدیران باشگاه باید دست‌ها را به زانو بزنند و از جا برخیزند تا اوضاع پرسپولیس از این آشفته‌تر نشود. فوتبال حرفه‌ای این را می‌گوید، نه ما و نه هیچ فرد دیگری. اینکه پرسپولیس اسیر ندانم‌کاری مدیران باشگاه شده و برانکو هم میل به ادامه‌ی همکاری نداشته را همه می‌دانند اما در مقطع فعلی، بیشتر از تمام این مرثیه‌خوانی‌ها، بازگشت به شرایط آرام اهمیت دارد.

کارلوس کی‌روش بعد از حدود ۸ سال از ایران رفت، ۸ سالی که هم موفقیت را در خود جای داد و هم ناکامی. در روزهای نخست این جدایی، برخی از یک اتفاق تلخ و بزرگ صحبت می‌کردند اما دیدید که آب از آب تکان نخورد و تیم ملی نیز بعد از ماه‌ها صاحب یک مربی بین‌المللی شد. برای پرسپولیس نیز هنوز چیزی تمام نشده، منتهی به شرطی که این هجم از نگرانی کاهش یابد و مدیران باشگاه هم فکری به حال تیم، کادرفنی و جذب بازیکن جدید کنند. آنوقت است که پرسپولیس هم شبیه تیم ملی می‌شود. این جدایی را فراموش می‌کند و آب از آب هم تکان نمی‌خورد.
۱۰ ۱۱  
آی اسپورت
2019-06-17 19:30:00
نظر دهید

۱۱ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۵۷
بالاخره از این آقای کیروش پرست یک متن منطقی و بدور از حب و بغض خواندیم! درسته موافقم. ولی مسئله اینجاست که الان وقت جداش شدن برانکو نبود! پرسپولیس برگشت به زمان رویانیان که با دنیزلی تمدید کرده بود و مدام ستاره میخرید و یهو یک ماه مونده به لیگ دنیزلی گفت که به دلیل مشکلات خانوادگی نمیتونه بیاد و بعدش رو همه میدونیم آمدن علی دایی و شروع دوران سقوط پرسپولیس! الان هم وضعیت همینه! برانکو باید زودتر میگفت نمیمونم یا حداقال اگه مدیران میدونستند که نمیاد زودتر تکلیفش رو روشن میکردند تا الان تیم بجز علی دایی و قطبی گزینه دیگری هم داشته باشه! اوج حماقت و کوته بینی این هیات دیره اینجا معلوم میشه که نتونستند بفهمند اگر برانکو رفت چه بلایی سرشون میاد و نمیشه به راحتی تیم رو جمع کرد و هر کسی بیاد باید سایه سنگسن موفقیت برانکو رو رو خودش حس کنه!
محمد
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۰۰
نگرانی در مورد رفتن برانکو نیست
در مورد موندن امثال عرب و کاشانی و نبی
از وقتی انتخاب شدن چه کار مثلتی انجام دادن
جز موز خوردن و عکس گرفتن و مصاحبه کردن؟
...
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۹
واقعا این همه مرثیه سرایی برای چیه اسدی؟؟؟ اینو وقتی هوادارای کیسه تا دوماه پیش در نبود تیام و جباروف زار میزدن و شعار وزیرپرسپولیسی میدادن هم گفتی؟؟؟؟؟
واقعا مرثیه برای چیه وقتی تکلیف سرمربی پرسپولیس مشخص نیست؟ باور کنید نبود تیام ضربه بزرگتری بوده از نبود برانکو!
بی وجدان های عوضی اگه وجدان ندارید لااقل خفه خون بگیرین. اسدی خفه شو
۴
میلانوفسکی
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۱
"هرگز ندیدیم هواداران انگلیسی تا این حد احساس نگرانی کنند و این اتفاق را بهانه‌ای برای کلافگی بدانند."
.
جناب چرا دری وری می بافی؟ این چه عادتیه که ما ملت همینطوری کشکی و روی هوا واسه خودمون فکت می سازیم و امار دروغ می بافیم؟
من خودم شاهد بودم تا یکی دو هفته بعد از رفتن فرگی، تو شهر گرد مرگ پاشیده بودن انگار.
کلاب های هواداری پر از طرفدارا بود که بی اعصاب و ناراحت در مورد رفتن الکس بحث می کردن و مطمعن بودن تیم سقوط وحشتناکی می کنه که واقعنم همینطور شد.
حتی کلاب ... که محل تجمع شیش سیلندرها بود، ویکند بعد از رفتن فرگی اگهی زده بود واسه تجمع و اعنراض.
اقا میخواین شعربافی کنید حداقل چرت و پرت تنگش نچسبونید.
۴
یه ایرانی
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۳۹
جناب " امیر اسدی " از شما کیروش پرستان خائن به میهن جز این متن انتظار دیگری نمیشود داشت .

همه شما مزدورانی که زمانی برای شغال پرتغالی دم تکان میدادید و به ناحق و برای ضربه زدن به پرسپولیس ؛ دستاوردهای " برانکو ایوانکوویچ " و تلاش بازیکنان را نادیده میگرفتید ، در بوق تیم حکومتی میدمیدید تا کثافتکاری های خودتان و شغال پرتغالی را بپوشانید ؛ امروز جشن است . امروز روز شادمانی است .

تفاوت رفتن " برانکو ایوانکوویچ " با شغال پرتغالی تفاوت روز و شب است .
اینکه یک تیم مادالعمر بازیکن یا سرمربی ندارد کاملا طبیعی است ؛ موضوع اصلا بر سر رفتن سرمربی نیست ؛
موضوع بر سر فراری دادن عمدی سرمربی بوسیله " عرب ؛ جعفر کاشانی ؛ نبی و رغبتی " و در اصل وزارت ورزش است .
مگر این تیم ؛ تیم حکومتی نیست بقول افراد بی عرضه و پَست فطرت ؛ چگونه است که پول ندارند به سرمربی شان بدهند و از آنطرف استقلال که یک وجب بالای سرش هم آب گرفته و غرق در بدهی است ؛ مربی عوض میکند ؟ با یک دروازبان فزرتی 6 میلیارد قرارداد میبندد ؛ 1.2 میلیون دلار باید به مربی قبلیش بدهد و .....
این طرف پرسپولیس با بازیکنان و کادر فنی نمیتواند تسویه حساب کند و در عین حال باید 3 میلیون دلار بعلاوه 60 میلیارد تومن در حساب باشگاه در این فصل پول آمده باشد .

جناب " امیر اسدی " امشب با بقیه همپالگی ها بروید سورچرانی که بی عرضه ای بنام " عرب " با دستور وزارت ورزش " بارنکو ایوانکوویچ " را دو دستی تقدیم تیم عربستانی کرد . حاشا به غیرتتان ؛ فردا با سرمربیگری " برانکو " تیم : الاهلی " تیمهای ما را نقره داغ خواهد کرد و آن وقت سرتان را بالا بگیرید .
عوض اینکه پیگیر باشید این بی عرضگی از کجا آب میخورد که احمقی مثل " جعفر کاشانی " راحت مزخرف میگوید و بر علیه سرمربی کار میکند ؛ آمده اید و می نویسید : هر آمدنی رفتنی دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۵
Omid
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۱
ميفهمي چي ميگي با متني نوشتي؟ تو انگليس تيمها دولتي هستن؟ يا فرگوسن و ونگر رو فراري دادن؟ وزيرورزشش تيم داره؟ بخاطر قهرمان شدن منچستر آرسنال رو نابود کردن تا جام بياره؟ اين فوتبال ريقو ما چيش درسته که زر مفت مينويسي
۲
Omid
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷
نه مديرعامل آدم درستيه نه هيات مديره نه بازيکن داريم نه تونستيم بازيکنامون رو متقاعدکنيم به مومدن به کجايه اين پيرکوني اميدوار باشيم؟
Omid
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷
نه مديرعامل آدم درستيه نه هيات مديره نه بازيکن داريم نه تونستيم بازيکنامون رو متقاعدکنيم به مومدن به کجايه اين پيرکوني اميدوار باشيم؟
۱
آرش 6
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۴۰
به شب نشینی خرچنگهای مردابی (اسدی و شقی روانی و امیر پور و کاس نژاد و فردوسی پور و ....)

چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
۳
امیرعباس
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷
بعد از مقایسه تاریخی پرسپولیس و بایرن مونیخ که استاد اسدی یا همان استاداسدی ورزشی نویسان علت شباهتشان را پیراهن زرد رقیبشان معرفی فرمودند این دیگر فتح تپه های دست نیافتنی بود که استاد نایل شدند با مقایسه بین برانکو و آرسن ونگر
اسدی جان حالا ارسنو دادای رفت به فنا هیچ ولی جان عزیزت دیگه بی خیال یورگن کلوپ باش اینو بگذار برامون بمونه! :-) :-)
۱
سعید
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۰۰
آقای اسدی شما کجای دنیا رو دیدی؟؟؟؟؟!!!!! تفاوتش در تفاوت شما ژورنالیستای ایرانی با ژورنالیستای انگلیسی است، شما فقط اداشونو در میارید خیلی بیسوادتر از این حرفایی آقای اسدی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر