فهرست
رقابتِ داغ فرمول یک: همیلتون در یک قدمی قتل
رقابتِ داغ فرمول یک: همیلتون در یک قدمی قتل

رقابتِ داغ فرمول یک: همیلتون در یک قدمی قتل

  آی‌اسپورت- لوئیس همیلتون دویستمین مسابقه خود در رقابت‌های فرمول یک را با برنده شدن در گرندپری بلژیک جشن گرفت و اختلاف امتیازش با سباستین فتل در صدر جدول فرمول یک را به هفت امتیاز رساند. این پنجمین برد راننده بریتانیایی از 12 رقابت این فصل و پنجاه و هشتمین برد او در مجموع رقابت‌های فرمول یک بود،  او یک روز قبل هم توانسته بود با رکورد مایکل شوماخر در زمینه کسب شصت و هشتمین پل پوزیشن برابری کند.

 همیلتون راننده تیم مرسدس بعد از این پیروزی گفت: «سباستین فتل خیلی خوب کار کرد اما من گفته بودم که می‌خواهم چه کاری را انجام دهم و الان هم توانستم به هدفم برسم.»

فتل از تیم فراری با اختلاف 2/3 ثانیه رتبه دوم را به دست‌آورد. او در طول مسابقه مدام پشت‌سر همیلتون در حرکت بود اما نتوانست به اندازه کافی به او نزدیک شود که رقیبش را به دردسر بیندازد. فتل در این مورد گفت: «واقعاً رقابت فشرده‌ای بود چون در هر دور منتظر بودم که لوئیس اشتباهی انجام دهد اما او اشتباه نکرد. احتمالاً او هم منتظر اشتباه من بود که من هم مرتکب خطایی نشدم.»

در حالی که هشت دور از رقابت‌های گرندپری این فصل باقی مانده، فتل که سابقه 4 قهرمانی در رقابت‌های جهانی فرمول یک را دارد با 220 امتیازصدرنشین است و همیلتون با 213 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

دنیل ریکیاردو استرالیایی از تیم ردبول رتبه سوم را به دست‌آورد. ریکیاردو با لاستیک‌های جدید ماشین خود توانست از والتری بوتاس، هم‌تیمی لوئیس همیلتون، جلو بزند و جایگاه خود را روی سکو تثبیت کند. بوتاس فنلاندی البته از پس هموطنش کیمی رایکانن (‌از تیم فراری‌) هم برنیامد و در نهایت رتبه‌ای بهتر از پنجم را به دست نیاورد.

۲    
آی اسپورت
2017-08-30 15:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر