فهرست
تداخل با لیگ قهرمانان؛ دشواری‌های کی‌روش
تداخل با لیگ قهرمانان؛ دشواری‌های کی‌روش

تداخل با لیگ قهرمانان؛ دشواری‌های کی‌روش

آی اسپورت – کم‌کم با اتمام لیگ باید منتظر آغاز اردوی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی باشیم. شاگردان کی‌روش در حالی خود را مهیای این مسابقات می‌کنند که سرمربی تیم ملی بابت برگزاری مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حسابی معترض بود و همچنان هم هست و اعتقاد دارد نباید این رقابت‌ها در این زمان برگزار می‌شد و اگر هم این اتفاق رخ داده باشگاه‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

از میان 16 تیم حاضر در این مرحله از مسابقات و از بین 5 کشوری که در جام جهانی هستند ایران و کره جنوبی هر کدام با سه نماینده در صدر هستند؛ استرالیا هیچ نماینده‌ای ندارد و کشورهای ژاپن و عربستان نیز با یک تیم حاضر هستند.

استرالیا با نداشتن هیچ نماینده در مرحله دوم علیرغم رقم زدن یک فاجعه در سطح باشگاهی، باعث شد تا تیم ملی بدون مشکل اردوی خود را آغاز کند و فان‌مارویک از این بابت دغدغه‎ای نداشته باشد. عربستان تنها تیم الاهلی را در مرحله یک‌هشتم نهایی می‌بیند که این تیم به صورت میانگین در اردوهای آخر عربستان هفت ملی‌پوش داشته که این از بین 27 نفر دعوت شده بوده است. یاسر المسلم به همراه محمد العویس در درون دروازه، منصور الحربی، موتاز هوساوی، سعید الموالاد(دفاع)، تیسیر الجاسم، حسین المقاوی(هافبک) و مهند اسیری(مهاجم) این نفرات را تشکیل می‌دهند.

در تیم ملی ژاپن هم سه ملی‌پوش از تنها نماینده‌شان کاشیما آنتلرز در این مسابقات حاضر هستند. کنتو میسائو، نائومیچی اوئدا و گن شوجی که نفر اول هافبک است و دو نفر بعدی در خط دفاعی حضور دارند. این سه بازیکن در لیست 26 نفره ژاپن حضور دارند.

در کره جنوبی داستان وخیم‌تر است. از سه تیم اولسان هیوندای، چونبوک موتورز و سوون سامسونگ روی هم هشت نفر در اردوهای چشم‌بادامی‌ها در این چند وقت اخیر حضور داشته‎اند که سهم چونبوک 6 بازیکن بوده است. هونگ جونگ هو، لی یونگ، چوی چول سون، کیم مین جائه، لی جائه سونگ و کیم شین ووک نمایندگان تیم چونبوک هستند. لی چانگ مین تنها نماینده ججو یونایتد است و یئوم کی هون از سوون سامسونگ در تیم کره جنوبی حاضر هستند.

با این حال تیم کی‌روش همچنان بیشترین چالش را خواهد داشت. با توجه به آخرین لیست دعوتی به تیم ملی برای دو بازی با تونس و الجزایر 5 بازیکن استقلالی، سه پرسپولیسی و یک ذوبی در اردو حاضر بودند که نشان می‌دهد کی‌روش باید بدون این 9 بازیکن اردوی پیش از جام جهانی خود را در برگزار کند. سید حسین حسینی، وریا غفوری، روزبه چشمی، پژمان منتظری و امید ابراهیمی(استقلال)، وحید امیری، سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند(پرسپولیس) و رشید مظاهری از ذوب‌آهن این نفرات را تشکیل می‌دهند.

ایلنا

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-04-25 19:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شهرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۲۱
نمیدونم چرا دائم بهش دامن میزنید. فک کنم با لغو بازی با سوریه همه چی مشخص شده و نقطه ابهامی نیس.
بازیکنا در اختیار باشگاهان برای جام باشگاهها و بازی دوستانه لغو شده.
اولویت به باشگاهها داده شده و زندگی ادامه داره...
کیروش با این قضیه کنار میاد.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر