فهرست
مسی، آخرین بازمانده بارسای رویایی
مسی، آخرین بازمانده بارسای رویایی

مسی، آخرین بازمانده بارسای رویایی

آی اسپورت- چند سال پیش جوکی برای مسی ساخته بودند با این مضمون که او حتی برای شخصی‎ترین مسائل زندگی‎اش هم به ژاوی و اینیستا نیاز دارد. آن روزها می‏گفتند تنها درخشش مسی به این دلیل است که ژاوی و اینیستاپشت سرش بازی می‎کنند که هر دو هافبک‎هایی استثنایی هستند. حالا هم بارسلونا شرایط خیلی بدی دارد و این طور به نظر می‎‏رسد که ستاره آرژانتینی در شرایطی که تنها بماند نمی‎تواند همه بارها را به تنهایی به دوش بکشد.

البته که فعلا مجبور است این کار را بکند. او باید هرچه در توان دارد، با اینیستا یا بدون او ارائه دهد. هرچند که مانند هر بازیکن دیگری او هم نیاز به کمک و حمایت دیگر بازیکنان دارد تا بتواند تیم را در بازی‎های بزرگ به موفقیت برساند.

در بارسا دنی آلوس بازیکن دیگری بود که او هم با مسی رابطه خوبی داشت و در 3 سال اخیر رابطه آن‌ها درون و بیرون از زمین فوتبال بهتر و بهتر شده بود. از طرفی مسی مثلثی سه‎گانه با نیمار و سوارس تشکیل داده بود که انریکه، سرمربی قبلی‎شان آن را بهترین در تاریخ فوتبال نامیده بود.

اما این‌ها مربوط به گذشته است. بعد از این که نیمار از تیم جدا شد تا به پاری‎سن ژرمن ملحق شود، مسی در این تیم بیش از پیش تنها به نظر می‏رسد. تنهایی‎‏ای که اوج آن در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا دیده شد.

ژاوی در سال 2015 از بارسا جدا شد، آلوس سال گذشته رفت و نیمار هم به تازگی این تیم را ترک کرده است، اینیستا هم برای بازی در برنابئو مصدوم بود. بدون این‌ها، مسی مانند سوپرمنی بود که باید به تنهایی مقابل افراد بسیار قرار می‎گرفت.

سوارس هم در سانتیاگو برنابئو مصدوم شد و باید 4 تا 5 هفته نیمکت‌نشین باشد و این یعنی از اولین بازی در لالیگا باشد شاهد فاجعه در بازی‎های بارسلونا باشیم. حالا بیش از پیش همه فشارها روی مسی و همه توقعات هم از او است.

این در حالی است که رئال مادرید ترکیبی بی‎نظیر ساخته که حتی بدون کریستیانو رونالدو هم تیمی بی‎نظیر است. آن هم به لطف بازیکنان جوان و با استعداد مانند آسنسیو، ایسکو و دیگران که جذب کرده‌اند.

مسی در بازی برگشت سوپرکاپ اسپانیا همه تلاشش را کرد، اما خبری در معجزه نبود. مسی در شرایطی که بازوبند کاپیتانی بارسا را به بازو داشت به تنهایی کاری از پیش نبرد و در نهایت تیمش در نتیجه مجموع 5 بر یک شکست خورد و قهرمانی را از دست داد.

اما خود مسی هم در شبکه‎های اجتماعی گفته بود، این تازه اول راه است. مطمئنا بارسا باید به دنبال بهتر از سوپرکاپ باشد . هرچند شروع خوبی در این فصل نداشته و هرجا هم بخواهد موفق باشد همین مادرید قدرتمند را مقابلش می‎‏بیند.

در اولین قدم آبی و اناری‎ها باید بازیکنان جدید و البته قدرتمندی را جذب کنند که توان این تیم برای رقابت در بالاترین سطوح فوتبال را به ‌آن‌ها بازگرداند. چون در حال حاضر مسی تنها بازمانده آن بارسای رویایی است و حتی مسی هم نمی‎تواند به تنهایی و بدون حمایت هم‎تیمی‎ها کاری از پیش ببرد.

 

۱۰    
آی اسپورت
2017-08-19 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر