فهرست
ژست تازه بازیکنان پرسپولیس؛ فیفایی!
ژست تازه بازیکنان پرسپولیس؛ فیفایی!

ژست تازه بازیکنان پرسپولیس؛ فیفایی!

آی‌اسپورت- بیش از ۱۰ روز از شروع تمرینات پرسپولیس می‌گذرد و به نظر می‌رسد همه چیز در اردوی سرخ‌ها خوب پیش می‌رود. در این ۱۰ روز شوخی و کری در حاشیه تمرین و جدیت و صلابت در متن کار بیش از هر چیز پررنگ بوده است و با اینکه خبری از هوادار و اهالی رسانه نیست اما یحیی و شاگردانش خیلی جدی برای از سرگیری لیگ برتر آماده می‌شوند.

 جدا از مسائل فنی آنچه در تمرین روزانه پرسپولیس جالب به نظر می‌رسد ژست‌های بامزه بازیکنان مقابل تنها دوربین حاضر در ورزشگاه است. دوربینی که به عکاس اپلیکیشن باشگاه اختصاص دارد و هر روز این تصاویر را ثبت کرده و نشر می‌دهد.

در این ۱۰، ۱۱ روز تمرین روزی نبوده که بازیکنان پرسپولیس مقابل دوربین ژست نگیرند و خواستار ثبت تصاویرشان به شکل گروه‌های سه چهار نفره یا حتی بیشتر از آن نباشند. روز اول تمرینات چیدمان این عکس شکیل بود و تقریباً همه بازیکنان در آن قاب دوربین حضور یافتند. برخی نشستند و برخی ایستادند تا قاب شکل گرفته شبیه به پوستر یکی از سریال‌های پر از کاراکتر شود. جالب اینکه این عکس و تصاویر چند روز بعد از آن با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ثبت می‌شد تا کسی ایراد نگیرد.

در چند روز اخیر ژست بازیکنان پرسپولیس تقریباً یکسان بوده و عکس‌های گروهی شبیه هم از آب درآمده است. بازیکنان پرسپولیس در همان شروع تمرین و زمانی که وارد زمین چمن می‌شوند مقابل عکاس باشگاه دست به سینه شده و تقاضای ثبت عکس می‌کنند. این وسط اگر بازیکن دیگری نزدیک نفر اول باشد از او تقاضا می‌کند ژست بگیرد و گاهی اوقات این زنجیره درخواست‌ها برای ثبت تصویری گروهی و بامزه به ۷، ۸ نفر می‌رسد.

این روزها اگر گزارش‌های تصویری مربوط به تمرینات پرسپولیس را مرور کرده باشید عکس‌های گروهی بازیکنان را می‌بینید که رو به دوربین ایستاده‌اند، بعضاً لبخند می‌زنند یا چهره‌ای جدی به خود گرفته‌اند و دست‌ها را به سینه زده‌اند. مدل دست به سینه شدن‌شان هم شبیه عکس‌های فیفایی است که در معرفی تلویزیونی بازیکنان در تورنمنت‌های بزرگ مثل جام جهانی اتفاق می‌افتد و چند سالی است در لیگ‌های بزرگ اروپایی مثل انگلیس و اسپانیا هم به همین شکل است و البته در لیگ نیمه تمام خودمان هم برای اولین بار اتفاق افتاد.

در تیم پرسپولیس بازیکنانی مثل شجاع، علیپور، بیرانوند و کمال کامیابی‌نیا بیشتر از بقیه عشق عکس‌های این مدلی را دارند و بعضاً جوان‌هایی مثل عبدی، حسینی و حسین‌پور را با خود همراه می‌کنند. مهدی شیری هم پایه ثابت این عکس‌هاست اما نفراتی مثل انصاری و عالیشاه کلاً از این عکس‌ها دوری می‌کنند، امیری فقط اگر در رودربایستی بیرانوند بماند وارد این بازی‌ها می‌شود و سیدجلال هم هر بار به اصرار شجاع وارد قاب دوربین شده است. بازیکنانی مثل نوراللهی و ربیع‌خواه هم خیلی کم در عکس‌های اینچنینی حضور دارند.

جالب اینکه هر چه جلوتر آمده‌ایم چیدمان عکس‌ها تا حدودی تغییر کرده و بازیکنان به هم نزدیک‌تر شده‌اند و اخیراً حتی دست در گردن همدیگر می‌اندازند تا مشخص شود همان قدر که کرونا در جوامع شهری عادی شده و مردم به نوعی بی‌خیالش شده‌اند در تمرین پرسپولیس هم بازیکنان دیگر به اندازه روزهای قبل حواس‌شان به فاصله‌گذاری اجتماعی نیست هر چند در تمام تیم‌های داخلی و اروپایی هم هیچ تیمی کل موارد پروتکل بهداشتی را به شکل کامل رعایت نکرده یا نمی‌تواند رعایت کند.

ایران ورزشی

۹    
آی اسپورت
2020-06-03 15:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر