فهرست
فهرست طولانی مصدومان لیورپول؛ لبخند کلوپ
فهرست طولانی مصدومان لیورپول؛ لبخند کلوپ

فهرست طولانی مصدومان لیورپول؛ لبخند کلوپ

آی اسپورت - لیورپول در این هفته یک قرعه‌کشی برگزار کرد تا هوادارانی که برای بازی با ولوز به ورزشگاه می‌روند مشخص شوند اما آنها با این روندی که دارند، شاید یک قرعه‌کشی دیگر نیاز داشته باشند تا افرادی را پیدا کنند که نیمکت ذخیره‌هایشان را پر کنند. تعجبی ندارد که یورگن کلوپ در هفته‌های اخیر، کنار زمین مانند خرسی راه می‌رود که سرش زخم شده است. گاهی بدبختی می‌بارد و گاهی هم بدبختی به صورت رگباری تند است. گاهی هم سیل می‌آید. حالا لیورپول ۹ بازیکنش را مصدوم می‌ببیند و آلیسون بکر هم به جمع آنها اضافه شده است. این دروازه‌بان برد یک بر صفر مقابل آژاکس در لیگ قهرمانان را از دست داد، چرا که در بازی با برایتون آسیب دیده بود. کلوپ گفته این دروازه‌بان برزیلی ده تا چهارده روز غایب خواهد بود. خب، این یعنی دروازه‌بان، مدافع راست و هر دو مدافع میانی اصلی تیم نیستند. کاپیتان دوم تیم دچار مصدومیت همسترینگ شده. هافبک 50 میلیون پوندی تیم هم همینطور.

خرید بزرگ تابستانی هم پس از خطای خشن ریچارلیسون در دربی مرسی‌ساید در هفت هفته پیش هنوز غایب است. الکس اکسلاد-چمبرلن هم که اصلاً در این فصل بازی نکرده و ژردان شکیری به‌سرعت به جمع مصدومان برگشت. اندی رابرتسون هم انگار مشکل مچ پا دارد. کلوپ گفته جوردن هندرسون هم مصدوم است. این تیم چقدر بدشانس است. اگر کلوپ یک اسکناس پنج پوندی را به هوا بیندازد، وقتی به زمین برسد تبدیل به قبض جریمه شده است. با این حال کلوپ از عملکرد تیمش مقابل آژاکس راضی بود: «راستش را بگویم، از وقتی که در لیورپول بوده‌ام، این یکی از بزرگ‌ترین شب‌های لیگ قهرمانان بود. با در نظر گرفتن اینکه تماشاگران نبودند، این مهم‌ترین، سخت‌ترین و استثنایی‌ترین بازی ما بود. من واقعاً افتخار می‌کنم.» تیم او برای چهارمین فصل پیاپی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان رسیده است. آنها در گروهشان اول شدند، آن هم در حالی که یک بازی دیگر مانده است. کلوپ در بازی با میتیلاند در دانمارک حتی می‌تواند به خودش هم بازی بدهد و دیگر خیالش از بابت آن دیدار آسوده خواهد بود.

همچنین، بازی برابر آژاکس نشان داد که بازیکنان جوان‌تر او آماده درخشش هستند. این بازی شبی شگفت‌انگیز را برای آکادمی لیورپول رقم زد و سه فارغ‌التحصیل این آکادمی خوش درخشیدند. کرتیس جونز عملکرد عالی‌اش را با زدن تنها گل بازی جشن گرفت. این هافبک ۱۹ساله پتانسیل بسیار بالایی دارد. پاس گل او را نکو ویلیامز، دیگر بازیکن نوجوان لیورپول داد. روی سانتر ویلیامز، آندره اونانا، دروازه‌بان آژاکس اشتباه کرد و به جونز اجازه داد که گل بزند. ویلیامز مانند جونز از تیم زیر ۹ساله‌ها همراه لیورپول بوده است. او که بازیکن تیم ملی ولز است، نوزدهمین بازی‌اش برای تیم اصلی لیورپول را تجربه می‌کرد و بی‌تردید بهترین آنها را. اوضاع او در این فصل خیلی خوب نبوده است اما او مقابل آژاکس در سطح لیورپول بازی کرد. کلوپ گفت: «او حتی می‌تواند بهتر هم باشد.» فرد دیگری که در حد این بازی ظاهر شد، کائویمهین کلهر، دروازه‌بان لیورپول بود که به شکلی ناباورانه جانشین آلیسون در دروازه شده بود. این دروازه‌بان ۲۲ساله ایرلندی حتی یک بازی هم در لیگ برتر انجام نداده و این پنجمین دیدار حرفه‌ای او بود. او حالا مقابل یکی از مشهورترین تیم‌های اروپا در دروازه ایستاده بود. کلهر کارش را به شکلی عالی انجام داد. واکنش او روی ضربه نصیر مزراوی در نیمه اول خوب بود و شوت او را به بیرون فرستاد اما واکنش او روی ضربه سر کلاس-یان هونتلار، در فاصله سه دقیقه مانده به پایان مسابقه، بهتر هم بود. به این ترتیب او کلین‌شیت کرد و لیورپول را به دور بعد فرستاد.

مشخص است که او مقابل ولوز هم به میدان خواهد رفت. کلهر با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به آدرین به میدان رفت. او در کار با پا راحت بود و این شبی بود که دروازه‌بان سوم لیورپول با پیراهن شماره ۶۲، تبدیل به دروازه‌بان دوم این تیم شد. تعجبی نداشت که کلوپ پس از سوت پایان مستقیم به سراغ او رفت. کلوپ بعد از بازی گفت: «از اینکه او چقدر خونسرد بود و چقدر خوب، واقعاً راضی‌ام.» این همان چیزی است که مربی تیم در حال حاضر لازم دارد؛ اینکه همه بدرخشند، از ستاره‌ها گرفته تا ذخیره‌ها و جوانان. این فصل سختی است و برای عبور از آن نیاز به شجاعت و جرأت و همچنین توانایی و شانس است. به نظر می‌رسد که لیورپول در دو ماه اخیر در شرایط اضطراری قرار داشته اما آنها حالا به همراه تاتنهام در صدر جدول لیگ برتر هستند و از گروهشان در لیگ قهرمانان هم صعود کرده‌اند. قطعات قطار از جا درمی‌آیند اما قطار به حرکت ادامه می‌دهد. شاید همین برای لبخند کلوپ کافی باشد.

۲    
آی اسپورت
2020-12-04 20:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر