فهرست
علی علیپور؛ چسبیده به رکورد پیوس!
علی علیپور؛ چسبیده به رکورد پیوس!

علی علیپور؛ چسبیده به رکورد پیوس!

آی اسپورت - علی علیپور در یک سال اخیر رکوردهای ریز و درشتی را جابجا کرده و اشتباه نیست که نام او در بین بهترین مهاجمان تاریخ پرسپولیس آورده شود. ستاره شماره ۷۰ سرخ ها با گلزنی در برابر دو تیم تهرانی شمار گل هایش با پیراهن پرسپولیس را به عدد ۷۲ رساند تا با عبور از حسین کلانی به تنهایی چهارمین گلزن تاریخ این باشگاه لقب گیرد.

علیپور حالا تنها یک هت‌تریک نیاز دارد تا پشت سر علی پروین سومین گلزن تاریخ پرسپولیس لقب گیرد و از یک رکورد پنجاه ساله دیگر بگذرد؛ اتفاقی که هیچ بعید نیست در بازی های باقی مانده لیگ قهرمانان آسیا رخ دهد.

اما اگر وی بتواند در آسیا گلزنی کند، عناوین دیگری نیز تصاحب خواهد کرد. او پس از این که بهترین آقای گل لیگ برتری پرسپولیس شد و بیشترین تعداد گل در لیگ برتر را هم برای این تیم به ثمر رساند، حالا تنها یک گل با فرشاد پیوس فاصله دارد و تلاش می‌کند با زدن یک گل دیگر، آقای گل آسیایی سرخ ها نیز شود.

پیوس در سال های دهه ۱۳۶۰ و ۱۳۷۰ توانست یازده بار در بازی های جام باشگاه های آسیا و جام در جام آسیا گلزنی کند و در جدول گلزنان بین المللی پرسپولیس، بی رقیب صدرنشین باشد اما حالا علیپور به شدت آقای گل تاریخ قرمزها را تهدید می‌کند.

مهاجم اهل قراخیل اولین گل آسیایی اش را در سال ۲۰۱۷ و مقابل الاهلی به ثمر رساند؛ گلی که در نهایت منجر به اولین صعود تاریخ پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. او در جریان صعود پرسپولیس به فینال این رقابت ها چهار گل زد و در سال ۲۰۱۹ نیز دو گل مقابل تیم های الاهلی و السد به ثمر رساند. علیپور این فصل نیز دروازه الشارجه را دو بار باز کرد.

نکته جالب این که علیپور باوجود این عملکرد قابل قبول، همیشه نوک پیکان انتقادات هواداری را در مقابل خود دیده و این در حالی است که حتی در بازی دربی هم با زدن چهار گل، عنوانی نمادین را در اختیار دارد. وی حتی در بازی اخیر یک پاس گل هم داد تا نقش خود در گلسازی را نیز ایفا کرده باشد.

او که احتمالا در صورت تمدید قرارداد یکی از کاپیتان های پرسپولیس در فصول آینده خواهد بود، امیدوار است با ادامه این روند موفقیت های بعدی را برای تیمش به ارمغان بیاورد و همچنین رکورد های بعدی را نیز یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.

 

ورزش سه 

۵    
آی اسپورت
2020-08-29 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر