فهرست
پیکه – اومتیتی، بهترین زوج دفاعی اروپا
پیکه – اومتیتی، بهترین زوج دفاعی اروپا

پیکه – اومتیتی، بهترین زوج دفاعی اروپا

آی اسپورت- شاید در تیم فعلی بارسلونا با هدایت ارنستو والورده که بر خلاف تصورات خوش درخشیده و توانسته تا اینجا صدرنشین لیگ باشد، همه نگاه‌ها جلب مسی باشد. اما نباید از عملکرد ویژه زوج پیکه و اومتیتی در خط دفاعی این تیم چشم‎پوشی کرد.

در 7 بازی این فصل که این دو بازیکن در کنار هم در ترکیب اصلی قرار گرفتند تنها 2 گل زده شده است، این گل‌ها را هم ختافه و اتلتیکومادرید زدند، در بازه زمانی 583 دقیقه‎ای. او البته در دیدار مقابل المپیاکوس در لیگ قهرمانان اروپا اخراج شد تا خط دفاعی تیمش در آن بازی دچار مشکلاتی شود.

در باقی لیگ‌های معتبر اروپا تنها منچستریونایتد به چنین ارتباط قدرتمند بین دو بازیکن نزدیک شده است و فیل جونز و اریک بیلی توانستند کمک کنند تا تیمشان در 540 دقیقه تنها 2 گل بخورد.

ما مصدومیت‌های این دو بازیکن باعث شد همکاری‏شان در زمین محدود شود و نتوانند به رکورد برسند. تیم مورینیو تنها در بازی با استوک سیتی در زمانی که هر دو مدافع اصلی تیمش را در اختیار داشت دروازه‏اش را بازشده دید.

در منچسترسیتی اما جان استونز و نیکولا اوتامندی توانستند مدت بیشتری بازی کنند، 951 دقیقه، اما در این مدت 5 گل خوردند. سیتیزن‎ها در این فصل هم در گلزنی عالی بودند و هم در خط دفاعی خوب و مستحکم کار کردند.

اتلتیکومادرید هم دیگر تیم است که در آن زوج دیگو گودین و استفان ساویچ در 360 دقیقه دو گل خوردند. رئال مادرید هم در خط دفاعی سرخیو راموس و رافائل واران را به عنوان زوج قلب دفاع دارد، اما این تیم تنها یک کلین‏شیت داشته، البته زمانی که این دو در زمین بوده‎اند. این تیم همچنین در 540 دقیقه 5 گل خورده است.

در بوندسلیگا این دورتموند است که شرایط خوبی دارد. این تیم که در لیگ قهرمانان هم حاضر است توانسته آماری نزدیک به بهترین‌های اروپا داشته باشد. دورتموند که معمولا از سوکراتیس و عمر توپراک در قلب خط دفاع استفاده می‎کند، در 539 دقیقه 13 بار گل خورده و البته پیتر بوش مجبور شده تغییرات زیادی در ساختار این تیم اعمال کند.

۱    
آی اسپورت
2017-10-21 19:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر