فهرست
گزارش ویژه: بارسا بدون مربی بود!
گزارش ویژه: بارسا بدون مربی بود!

گزارش ویژه: بارسا بدون مربی بود!

آی‌اسپورت- «کابوس»، «تحقیر»،«فاجعه». اینها عناوینی است که رسانه‌های اسپانیایی برای شکست ۴ بر صفر بارسا مقابل پاری‌سن‌ژرمن در لیگ قهرمانان انتخاب کردند. این نتیجه عجیب بازتاب زیادی در رسانه‌های اسپانیایی داشت. روزنامه کاتالونیایی اسپرت نوشت: «پادشاه در پارک‌دپرنس از سلطنت خلع شد» و مارکا طعنه زد «این بزرگترین ویرانی قرن بیست و یکم است».

روبرتو پالومار، ستون‌نویس مارکا ادعا کرد لوئیز انریکه بارسا را از سبک بازی و هویتش دور کرده و «بارسا نیاز دارد دوباره به بارسا تبدیل شود». ارنست فلوک، نویسنده اسپرت لوئیز انریکه را مقصر اصلی دانست: «بارسای بدون مربی غرق شد». سایر رسانه‌ها هم به واکنش عصبی این مربی در میکسد زون بعد از بازی اشاره کردند.

در بررسی دلایل فنی این نمایش ضعیف، استفاده از آندره گومز در ترکیب اصلی و نیمکت‌نشینی ایوان راکیتیچ تحلیلگران را متعجب کرده است. مارکا حسرت می‌خورد که چرا این قدر طول کشید تا انریکه متوجه این اشتباه شود (دقیقه ۵۸) و راکیتیچ را به زمین بفرستد. این روزنامه در انتقاد از این هافبک پرتغالی اضافه کرد: «باید نمایش او در مدارس فوتبال نمایش داده شود تا کودکان بفهمند که در جریان بازی چه کارهایی را نباید انجام داد».

کاریکاتور روزنامه اسپرت از لوئیز انریکه

شب فاجعه‌بار مسی

روزنامه فرانسوی اکیپ هم به بازیکنان بارسا نمرات ضعیفی داد. مسی که یکی از بدترین روزهایش را تجربه کرد، نمره ۲ از ۱۰ گرفته. در تیم بارسا اینی‌یستا، آندره گومز، یوردی آلبا، لوئیز سوارز و لوئیز انریکه هم نمره مشابهی دارند. بهترین نمره در این تیم به ترشتگن داده شده (۶) که مانع شکست سنگین‌تر تیمش شد.

فردیناند و استیون جرارد هم به‌عنوان کارشناس به عملکرد ستاره آرژانتینی تاختند. فردیناند پس از بازی گفت: «واکنش های مسی خیلی ضعیف بود. تمام طول شب او بد کار کرد. او ناراحت بود و خسته ولی او هم انسان است.» استیون جرارد، کاپیتان سابق لیورپول هم گفت: «مسی هیچ تلاشی نکرد. او هیچ واکنشی در طول شب نداشت.»

آمار هم عملکرد ضعیف مسی را تایید می‌کند. او در جریان ۹۰ دقیقه نه شوتی به سمت دروازه زد نه توانست موقعیتی خلق کند. او تنها ۳۷ پاس داد که ۷۶ درصدشان به مقصد رسید. از ۶ دریبل مسی تنها ۲ تا موفق بود و بدتر از همه اینکه ۱۶ بار توپ را لو داد تا ضدحملات خطرناکی روی دروازه تیمش خلق شود.

البته مربیان هر دو تیم با وجود این نتیجه مدعی بودند که کار هنوز تمام نشده و بارسا در نوکمپ تیم دیگری خواهد بود. در تاریخ مسابقات اروپایی دو تیم توانسته‌اند اختلاف ۴ گل خورده در بازی رفت را جبران کنند. رئال مادرید در یک شانزدهم نهایی جام در جام اروپا در سال ۱۹۸۵ بازی رفت را ۱-۵ به مونشن‌گلادباخ باخت، ولی با پیروزی ۴ بر صفر در برنابئو موفق به صعود شد. یک سال قبل از این در همین جام پارتیزان بلگراد در بازی رفت ۲-۶ مغلوب کوئینز پارک رنجرز شده بود، ولی در برگشت با پیروزی ۴ بر صفر موفق به صعود شد.

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-02-15 17:19:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر