فهرست
نورافکن-استقلال؛ پلی که ویران شد
نورافکن-استقلال؛ پلی که ویران شد

نورافکن-استقلال؛ پلی که ویران شد

آی اسپورت - وینفرد شفر در جریان تماشای دیدار تدارکاتی تیم ملی با ترینیداد و توباگو روی سکوهای آزادی، برای لحظاتی با امید نورافکن که همراه سایر مهره‌های تیم ملی امید مشغول دیدن مسابقه بود، برخورد کرد. آنچه میان وینفرد و امید گذشت، چیزی بیشتر از یک احوالپرسی ساده بود. تصاویر نشان می‌دهد که سرمربی استقلال قول و قرارهای یک تماس تلفنی را با بازیکن سابق تیمش گذاشته و احتمالا تلاش خواهد کرد تا نورافکن را دوباره به جمع آبی‌ها برگرداند. امید نیز تلویحا این پیشنهاد را تأیید کرده و دست روی این نکته گذاشته که اگر در 2ماه باقی‌مانده تا تعطیلات سال جدید در شارلروا فیکس نشود، به جدایی فکر خواهد کرد. نورافکن در فوتبال بلژیک، به نیمکت و سکو دوخته شده است. او در تابستان به اردوی تیم ملی امید برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا ملحق شد تا زمان خوبی برای هماهنگی با تیم جدیدش نداشته باشد اما حالا دیگر شارلروا مشکلی با خروج این بازیکن از بلژیک برای پیوستن به تیم زلاتکو کرانچار ندارد. بازگشت نورافکن به استقلال کاملا محتمل به‌نظر می‌رسد اما این بازگشت احتمالی،بیشتر به سود چه‌کسی خواهد بود؟ خود امید نورافکن یا باشگاه استقلال؟

امید در پنجره نقل و انتقالات تابستانی حتی برای چند ثانیه گزینه ماندن در استقلال را جدی نگرفت. او حتی در زمان مواجه شدن با اصرار کادر فنی و هوادارها برای تمدید قرارداد به‌مدت یک فصل، با لحنی ناامیدکننده به این موضوع اشاره کرد که سال گذشته نیز تنها به‌خاطر خواهش مدیران باشگاه در استقلال مانده و دیگر حاضر نیست بیشتر از این پیراهن آبی‌ها را بر تن کند. این فوتبالیست جوان که تا همین چند فصل پیش هیچ‌کس اسمش را هم نشنیده بود و در آرزوی انجام یک بازی برای تیم اصلی استقلال به سر می‌برد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن «تغییر» کرد تا از موضع بالا به این باشگاه نگاه کند. حالا اما دیگر خبری از این موضع نیست. چرا که او در شارلروا هرگز یک بازیکن ثابت نبوده و اگر در این باشگاه ماندگار شود، همچنان سرنوشتی به جز چسبیدن به نیمکت یا سکونشینی نخواهد داشت. امید می‌خواهد خودش را نجات بدهد و حیرت‌انگیز است که باز هم نخستین دستی که برای نجات او به طرفش پرتاب می‌شود، دست باشگاه استقلال است؛ دستی که امید یک روز به‌سادگی هر چه تمام‌تر رهایش کرد.

در یک شرایط عادی، امید نورافکن همه پل‌های پشت سرش را برای بازگشت به استقلال خراب کرده اما عطش مدیران و اعضای کادر فنی باشگاه برای بازگرداندن نفرات فصل گذشته، موجب شده که این فوتبالیست جوان دوباره از همین پل عبور کند و در رادار استقلالی‌ها قرار بگیرد. از حالا به بعد نوبت باشگاه است که برای او شرط و شروط بگذارد و در صورت رسمی‌شدن پیشنهاد، در نخستین قدم تنها با گزینه قرارداد چند ساله به نورافکن نزدیک شود؛ ستاره‌ای که با نخستین پیشنهاد اروپایی چنان به وجد آمده که گذشته‌اش را نادیده بگیرد، باز هم‌چنین کاری انجام خواهد داد. آبی‌ها باید کاری کنند که حداقل آن روز، دوباره تنها تماشاگر انتقال این بازیکن به فوتبال اروپا نباشند و حداقل از طریق فروش این مدافع- هافبک، درآمدزایی کنند.

همشهری ورزشی

۴    
آی اسپورت
2018-11-18 20:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر