فهرست
مشق عاشقی
مشق عاشقی

مشق عاشقی

آی اسپورت –  همه چیز از سال پیش آغاز شد. پس از تعبیر رویای جام، درست در گام آخر آنجا که می‌خواستیم طعم لذیذ ‌قهرمانی را مزمزه کنیم پیک شوم «اعتصاب» بر سرمان آوار شد. متعاقب آن مصاحبه‌هایی بود که از هر سو نیشتری بر قلبهایمان فرود می‌‌آورد. این شد که در بازی مقابل «ذوب‌آهن» ذوب شدیم، حمایت و جمعیت‌مان آب رفت. پرسپولیسی که هر بازی میانگین پنجاه هزار نفر را به ورزشگاه می‌کشید، با منظره‌ی منحوس سکوهای خالی هم آشنا شد. بلیط‌های پیش خریده را مچاله کردیم و از خیرش گذشتیم؛ نه شیر شتر نه دیدار عرب.

 پیام هرچند دیر اما سرانجام رسید به بازیکنان. دریافتند که مناعت طبعمان برنمی‌دارد برای یک جام حلبی بر سرمان منت بگذارند. ما که برای جام و ستاره خاطرخواه این تیم نشدیم که اگر اینچنین بود پس از یک دهه بی‌جامی و بی‌سرانجامی هر لیگ را عاشق‌تر از قبلی آغاز نمی‌کردیم. کفاف کی دهد این باده‌ها به سرمستی ما؟ مکتب شاهین است که اینچنین واله و مفتون‌مان کرده که هرچه می‌گذرد دوز عاشقیت‌مان بالاتر می‌زند. مکتب دکتر برومند، دکتر اکرامی و بزرگانی که شاکله تیم‌شان را بر مبنای اخلاق، تخصص و آزادمنشی چیدند. پس پر واضح است بر نمی‌تابیم هر از راه رسیده‌ای تخفیفمان دهد و تحقیرمان کند و هیس و فیس نشانمان دهد.

 امروز اما داستان متفاوت است. بازیکنان به فراست اهمیت حضور هوادار را دریافته‌اند که اگر نباشد و اگر دلش بشکند و برمد و برود، تمام این فوتبال عریض و طویل بی معناست و محکوم به فناست. مدتی‌ست کسی بزرگتر خودخوانده‌ی تیم نیست، کسی منت پاس‌ گل‌هایش را بر سر من و ما نمی‌گذارد که می‌دانند مزدش را گرفته‌اند، و چه گزاف و البت ناز شست‌شان. حالا دیگر ناز هوادار خریدار دارد، برایش ویدیوی دعوت پر می‌کنند که بیا این سرا بدون تو خانه رنج و ماتم است. حالا دیگر نوبت ماست که بر حسب «آنجا رو که بخوانند نه آنجا که برانند» این دعوت را لبیک بگوییم.

 آزادی امروز دوباره میعادگاه عشاق است. قرارمان روی سکوهای عشق و شور و سرمستی. امروز نشان می‌دهیم هواداری کار دل است نه کار خشت و گل. امروز باز هشتاد هزار و یازده نفر می‌شویم. سربازان خسته از چهار روز یک بازی‌مان را با غریو تشویق‌مان تیمار می‌کنیم. نفس‌هایمان را به نفس‌های بریده‌شان پیوند می‌زنیم. برای تیم مظلوممان که نه تعطیلات داشت و نه نیم فصل و نه فرصتی برای تجدید قوا سینه سپر می‌کنیم تا بر شانه‌های استوارمان تکیه کنند و دمی بیاسایند. چه باک اگر حریف تا بن دندان تجهیز شده، ما چترمان خداست بگذار این ابرها تا می‌توانند ببارند. امروز دوباره باد به پرچم سرخها خواهد وزید، بیا تا تمرین عاشقی کنیم.

 

۲۵۵ ۱۹  
آی اسپورت
2017-12-29 11:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
امید از تفت
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۰
این مطلب را باید سه دو روز پیش روی سایت قرار می دادید نه سه ساعت مونده به بازی
مهدی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷
والا ما که هرچی لنگی میشناسیم تو اون ده سال هوادار فوتبال اروپا شده بودن و میگفتن فوتبال ایران ارزش دیدن نداره

اون عشاق سینه چاک که شما میگی تو کدوم غار بودن که ما نمیدیدیم نمیدونم
عمر عبدالرحمن خالق حماسه شیش تایی های عربی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۲
پس سال 89 کی قهرمان جام حذفی شد.
فعلا که واسه شیشتقلوله رسیده به 6 سال.
علی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
من 1 سوال دارم. چرا اکثر هواداران استقلال بی شخصیت و بی بته هستن ؟ بنظرتون واقعا نمیشه بجای لنگ و کیسه گفت پرسپولیس و استقلال. حتما باید بی خانوادگیت رو فریاد بزنی ؟
فرناز
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۴
مهدی کیسه کش. تو خودت بعد از 6 سال از غار درومدی . الانم یه هوایی میگیری و دوباره میری تو غار.
خخخ
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۲
در جواب علی
ادبیات و شعور و کلام و نوع حرف زدن شما
نشان داد که از خانواده فرهیخته ای میاین آقا علی
جدن مایه حسادت است این حجم ادب و فرهنگ که شما دارید
۸
وحیدپرسپولیسی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
مطلب عالی بود..باید این مشق عاشقی رو به بیرانوند و سیدجلال و یه مشت بی غیرت پولکی دیکته کرد..باید کمال یادبگیره موقع شادی اون حرکت سخیف رو بافرشادانجام نده.برانکو بفهمه اینجا جای دلال بازی وبرادربازی نیست.بابااینجا پرسپولیسه.مگه توآسیا افتخاری داشتیم که عاشقش شدیم که حالا بایه قهرمانی حرف وحدیث دارباپولهای دزدی هدایتی خودمونو گمراه کنیم..این پرسپولیسه که میمونه
۶تا یادت نره
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
چقدر زرنگی تو! ما که اصلا نفهمیدیم کیسه کشی! همینکه بعد قلعه نویی مافیا دیگه نتوستین قهرمان شین و بگیر برو تا تهش.. الانم که زیرمون "میمونی" تا چند سال دیگه یه مافیا دیگه بیاد تیم حکومتی تون جون دوباره بگیره.
۸
وحید پرسپولیسی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
لجن کیسه کش از سوزش ماتحت بیا خضعبلات با آیدی ملت بزار و به تیم لجنت شخصیت بده ولی بدون ما پرسپولیسی ها بیشماریم و ۱۴ امتیاز هم زیرش دردآوره که اینجوری داری جفتک میپرونی... بشین و قهرمانی سرورتو باز ببین و اشک بریز بی هویت زباله
۸
آراز
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
به تراختور افتخار میکنم.از اینکه یک تورک طفدار تراختور هستم به خودم مباهات میکنم.در ستایش تراختور همین بس که فقط ما میتوانیم چنان ترسی بر رقیبمان مستولی کنیم که قرمز و آبی بر علیه ما متحد شوند.کاپیتان رقیب عاجزانه از طرفداران بخواهد که به استادیوم بیایند.روشنفکرشان دست به قلم ببرد .روزنامه رسمی باشگاه روز قبل توهین کند.اسطوره هایشان شب بازی به اردوی تیم بروند.همه اینها نشان از ترسی است که تا مغز استخوانتان رسوخ کرده است.همه اینها از هراسی است که مبادا در آزادی مهمان ما باشید.شما همه جا مهمان ما هستید.نفس عمیقی بکشید.اجازه دهید کمی تاریخ به مغزتان برسد.بدون توجه به هر نتیجه ای که در بازی رقم بخورد خدا را شاکرم که تراختوری هستم.یاشاسین تراختور
آزار
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۵
به توهم خودت افتخار کن. آخه سوراخدوری، کی از سوراخدور حرف زد که تو افتخار میکنی!!؟ صحبت از حمایت هوادارانه که برای موفقیت باید بیشتر باشه. بازی با صنعت نفت حمایت خوبی نشد و پرسپولیس حذف شد. صحبت از پرسپولیسه. کی شما لیگ یکی ها را رقیب حساب میکنه!!؟ با 4تا سرباز دور برداشتید.
حمزه
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
این کامنت رو تحسین میکنم خارج از رنگها که مکتب ها هستن که هر هواداری رو بسوی خویش می‌کشه.
۴
رضا
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
حریف تا بن دندان تجهیز شده؟!!!
عمرعبدالرحمان العراقی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۵
دمت گرم اقا حسین عزیز.تنها انسان شرافت منده سایت وزین ای اسپورت.خدارو شکر که هنوز امثال شما هستند
امیرعباس
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
عبور از سطح ابتذال و نیل به انحطاط یک سایت تحلیلی یعنی همین و بس!!باید ای اسپورت را به رویا سپرد و راهی شد اینجا دیگر سایت تحلیلی نیست اینجا کانال هواداری پرسپولیس است!
علی پرسپولیسی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۹
آقا بسپار به همین رویاها که میگیو برو دیگه. چرا نمیرید پس؟!
۵
پرسپولیس واقعی
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
پرسپولیس بعد از هشت سال قهرمان لیگ شد نه ده سال
۸
فامیل دور حامد کاویانپور
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
غفوری جان اصطلاحاتتو دوس دارم، خواستم بدونی دیده میشه، نه شیر شتر نه دیدار عرب :))))
۱
خاطره الهلال
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
پرچم ویتنامو باز گذاشتید خخخخخ.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر