فهرست
گزارش/ چشمی، یاغی می شود؟
گزارش/ چشمی، یاغی می شود؟

گزارش/ چشمی، یاغی می شود؟

آی اسپورت- آب سرد بر پیکر استقلال ریخته و تیر خلاص به این تیم شلیک شد وقتی رییس سازمان لیگ اعلام کرد آبی ها اجازه اضافه کردن نام هیچ بازیکنی را به لیست شان تا پایان فصل ندارند و این موضوع برخلاف ادعاهای رضا افتخاری، شامل روزبه چشمی هم می شود. شماره 4 تازه از مصدومیت رباط صلیبی برگشته با این خبر، ناگهان تبدیل به مرد اول نقل و انتقالات شد چون هم سپاهان، هم ذوب آهن و هم پرسپولیس به دنبال یک غول دفاعی در مرکز زمین هستند.

 

پیشنهاد پرسپولیس؟

مدیربرنامه های چشمی بود که خبر پیشنهاد پرسپولیس را رسمی کرد:«از 2، 3 روز پیش باشگاه پرسپولیس به صورت جسته و گریخته با من تماس گرفت و من هم به آنها پاسخ قطعی ندادم زیرا از طرف باشگاه استقلال همه چیز روال قانونی را طی می ‌کرد و گفته می ‌شد جپاروف و تیموریان نمی ‌توانند برای این تیم بازی کنند. تا امروز ظهر همه چیز خوب بود اما به یکباره روزبه چشمی از محل تمرین استقلال به من زنگ زد و با حالت برافروخته و ناراحت از من پرسید ماجرا چیست که من نمی ‌توانم بازی کنم؟ آنقدر حال روزبه بد بود که شاید باور نکنید او گریه می ‌کرد. حتی زمانی که چشمی مصدوم شده بود اینقدر ناراحتی از او ندیدم. او مرتب با ناراحتی می‌ گفت چرا من را کنار گذاشتند یا چرا نمی ‌توانم بازی کنم؟ یک ساعت بعد از صحبت ‌های روزبه از باشگاه پرسپولیس با من تماس گرفتند و از طرف آقای برانکو با من صحبت کردند و گفتند نظرشان روی این بازیکن مساعد است و چشمی باید بپذیرد که فوتبال حرفه ‌ای شده است. البته من جلسه رسمی با پرسپولیسی ‌ها نداشتم اما این پیشنهاد کاملا رسمی است و این را بدانید که هرگز با باشگاهی ارتباط خاصی ندارم که بی ‌مورد پیشنهادی را مطرح کنم. حتی اگر برانکو به من پیغام می‌ داد، من این پیشنهاد را رسانه ‌ای نمی ‌کردم اما مطمئن باشید یکی از بین طاهری و ترکاشوند با من تماس گرفته که من در موردش صحبت می‌ کنم. من که نمی ‌آیم از قول دربان باشگاه یک خبر را به ‌راحتی رسانه ‌ای کنم».

 

تکذیب برانکو

برانکو ایوانکوویچ اما حضور چشمی را تکذیب می کند. سرمربی پرسپولیس البته می گوید او بازیکن خوبی است:«چشمی توانایی های بالایی دارد  و بازیکن باکیفیتی است اما کسی در باشگاه پرسپولیس برای جذب او صحبتی با من نکرده است. مذاکره با بازیکن استقلال حرفه ای نیست و اگر پیشنهادی هم باشد باید مسئولان این باشگاه با مدیران آبی ها وارد مذاکره و نامه نگاری های مرسوم شوند». نزدیکان برانکو می گویند سرمربی پرسپولیس معتقد است چشمی هنوز به روزهای خوبش برنگشته و جز از نظر فیزیکی، بابت اتفاقات استقلال از نظر روحی هم مشکل دارد.

 

ترکاشوند وارد می شود

درباره مسئولی که از طرف پرسپولیس با مدیربرنامه های چشمی تماس گرفته، همه حدس و گمان ها به ترکاشوند می رسد. معاون اقتصادی پرسپولیس اما یکی به نعل می زند و یکی به میخ:«ما کارهای مربوط به نقل و انتقالات خود را به صورت سکرت جلو می بریم و دوست داریم هر وقت خبری قطعی شد آن را اعلام کنیم. درباره آقای روزبه چشمی هم نه چیزی را تایید می کنم و نه تکذیب. ما در پست هافبک دفاعی بازیکن می خواهیم. 4 گزینه مدنظر باشگاه هستند که 3 نفر آنها داخلی و یک نفرشان خارجی است. بازیکن عراقی موردنظر ما قابلیت بازی در دو پست دفاع و هافبک دفاعی را دارد. همچنین پلی یانسکی دفاع اوکراینی ما نیز توانایی بازی در پست هافبک دفاعی را دارد».

 

جوابیه استقلال

و بالاخره یکی از مدیران استقلال بعد از افتضاح رقم خورده حاضر به مصاحبه می شود. پندار توفیقی به عنوان همه کاره نقل و انتقالات این فصل استقلال و دبیر هیات مدیره باشگاه می گوید:«روزبه چشمی بازیکن استقلال است و ما با این بازیکن قرارداد سه ساله داریم. قراردادی که دو ساله بود و ما با او فسخ  کرده بودیم در ادامه به قراردادی سه ساله تبدیل شد. در تاریخ 29 اردیبهشت امسال در نشستی قرارداد روزبه چشمی به مدت سه سال با باشگاه استقلال تمدید شد و ما براساس همین قرارداد به این بازیکن پرداختی داشته ایم. روزبه چشمی علی رغم مصدومیتی که داشت مورد حمایت باشگاه قرار گرفت و ما جدا از بحث پرداختی، کمک هزینه تهیه منزل و هزینه های درمان  او را تقبل کردیم. یعنی او در کنار استقلال خواهد بود و هواداران ما بدانند که بازیکن توانمندشان با باشگاه قرارداد دارد. جدا از قرارداد سه ساله، توافقنامه ای را با روزبه چشمی به امضا رساندیم تا باشگاه براساس آن به این بازیکن پرداختی داشته باشد. لذا اگر قرار باشد این بازیکن به صورت قرضی به باشگاه دیگری منتقل شود در این باره مسئولان فعلی نقل و انتقالات باشگاه و مدیریت تصمیم گیری خواهند کرد».

 

مشکل ویژه

به نظر می رسد تصمیم استقلال درباره چشمی و البته جپاروف و تیموریان درنهایت به قرض دادن این 3 نفر منجر شود ولی برای این اتفاق یک مشکل دیگر ایجاد می شود؛ این بازیکنان حاضر نیستند در تیمهایی نه چندان معروف بازی کنند و تیمهای معروف همگی رقیب استقلال برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان هستند.

۱۶ ۵  
آی اسپورت
2017-01-30 19:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۳
مطمئن باشید چشمی اگه قرار بود به پرسپولیس بیاد رسانه ای نمیشد. شک نکنید جار زدن مدیربرنامه های این بازیکن فقط بازارگرمی برای یک بازیکن رباط پاره کرده ناآماده هست. مدیرنامه این بازیکن انگار داره فیلم هندی تعریف میکنه. طبیعی است که این همه دوست داشته باشند به بزرگترین و محبوب ترین باشگاه ایران که شانس اول قهرمانی است بیایند و با نام اون بازارگرمی کنند. دو سه روز صبر کنید به درستی حرف من پی می برید.
reza
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۹
روزبه هیچ جا نمیره چون روزبه خیلی با معرفت وبامرام هستش و دل این همه هوادار استقلال رو نمیشکنه و گذشته از همه اینا روزبه شاید قرضی بخواد بره اونم با هماهنگی باشگاه
۴ ۱
محسن
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۰
جماعت کیسه کش ..ما مثل شماها کمبود نداریم تا با یاعی پروری به خوایم به هدفمون برسیم ..شماها هستین که بازیکنی که غفط با تیم ما مذاکره کرده رو بگیرید مثل بختیار ذوق مرگ میشین......در ضمن ما هافبک دفاعی داریم کمال اجازه بازی به نوراللهی رو نداد ...تازه احمد بعد این فصل دو باره برمی گرده پرسپولیس ...بازیکن رباط پاره تحویل خودتون ...
۱
حجت
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
بابا ما بازيكني كه لباس كيسه رو پوشيده نميخوايم. حتي اگه بازيكن پايه هاي خودمون بوده باشه. به حرمت غلطي كه كردى ديگه نبايد برگردي آقاي چشمي
۸
شاهین
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۰۹
به بازیکن بی تعصب نیازی نداریم... هرکسی مذاکره کرده بیجا کرده والسلام.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر