فهرست
عواقب استعفای تاج؛ برانکو هوا شد؟
عواقب استعفای تاج؛ برانکو هوا شد؟

عواقب استعفای تاج؛ برانکو هوا شد؟

آی اسپورت - استعفای غیرمنتظره مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال در شرایطی رخ می‌دهد که تیم ملی کشورمان بدون سرمربی مانده است! در حقیقت مهم‌ترین پروژه پیش روی فدراسیون در این برهه زمانی، تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی بود؛ تیمی که در مرحله پیش‌مقدماتی جام‌جهانی گیر کرده و در آستانه حذفی بسیار زودهنگام و خجالت‌آور از این بازی‌هاست. در حقیقت با توجه به شرایطی که تیم‌های دوم گروه‌های دیگر دارند، تیم کشورمان با ماموریت بسیار سختی برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام‌جهانی مواجه است. ما تحت هر شرایطی باید اول شویم و در این مسیر کوچکترین لغزش برابر بحرین و عراق به معنای مرگ قطعی است. اگر تیم کشورمان از این مرحله اوت شود، فوتبال ملی ایران رسما تا زمستان 1401 تعطیل خواهد شد که این یک فاجعه تمام‌عیار است.

دقیقا در همین وضع و اوضاع حالا رییس فدراسیون هم استعفا کرده و حتی کسی دقیقا نمی‌داند جانشین موقت او کیست. بدتر از همه اینکه مجمع فدراسیون فوتبال برای انتخاب رییس بعدی اردی‌بهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد و این یعنی بعد از دو بازی ما با هنگ‌کنگ و کامبوج و کمی پیش از دو بازی سرنوشت‌سازمان مقابل بحرین و عراق. حالا سوال اینجاست که واقعا در این شرایط، چه کسی قرار است برای تیم ملی کشورمان سرمربی انتخاب کند و اصلا کدام مربی حاضر است با این فدراسیون بلاتکلیف کار کند؟ فراموش نکنیم مارک ویلموتس که با خود تاج در کمال صحت و سلامت قرارداد بست، کمتر از شش ماه بعد درگیر شکایت به فیفا شد، وای به حال مربی بعدی که با یک سرپرست موقت قرارداد می‌بندد! به علاوه حدود اختیارات سرپرست موقت هم آنچنان زیاد نیست و همین مساله به دشواری‌ها دامن می‌زند.

با لحاظ کردن جمیع شرایط، اینطور به نظر می‌رسد که با استعفای مهدی تاج، شانس گزینه‌های ایرانی برای سرمربیگری در تیم ملی افزایش پیدا کرده است. تنها گزینه خارجی فدراسیون برانکو بود که او همین الان کلی از پرسپولیس طلب دارد و نمی‌تواند وصول کند؛ بنابراین سخت است تصور کنیم پروفسور زیر بار یک قرارداد نسیه دیگر برود. با این اوصاف شاید یکی مثل یحیی گل‌محمدی به نیمکت تیم ملی نزدیک‌تر شده باشد. انتخاب سرمربی در این برهه، ماموریت بسیار بزرگی است که بر دوش فرد یا افرادی مجهول گذاشته خواهد شد؛ هرچند احتمالا وزارت ورزش هم اعمال نفوذ خواهد کرد. خدا آخر و عاقبت این تیم را به خیر کند!

روزنامه گل

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-12-31 01:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
لنگی ها
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸، ۰۲:۱۰
از حقارت این جماعت همین بس که میثاقی در برنامه فوتبال برتر! تکرار پنالتی را جز اشتباه داوری آورد ۲ امتیاز داده به پرسپولیس خخخ کارشناس داوری برنامه مشخص کرده که گل پرسپولیس به پارس آفساید بوده باید دو امتیاز کم می‌شده را حساب نمیکنه! و از همه جالبتر میگه زننده گل شهرخودرو باید اخراج میشده، یعنی بجای -۵ بشون +۱ داده، خاک بر سرتون با عدالت تون
فرهاد
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۹
یحیی اصلاً بهترین گزینه نیست نه نتایج خیلی قابل تحسینی داشته و نه کاریزمای لازم برای رهبری تیم ملی را داره به نظرم متاسفانه در حال حاضر اساساً گزینه داخلی مطلوب نداریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر