فهرست
از شهر کلاغ‌ها بُرید
از شهر کلاغ‌ها بُرید

از شهر کلاغ‌ها بُرید

آی اسپورت - برای یک‌بار هم که شده باید صریح گفت که کارلوس کی‌روش هرگز یک قهرمان نبود، بلکه او برخلاف آنچه که تصور میشد یک ضد قهرمان بود. این مصداق بارزی‌ست برای توصیف حال و روز نه تنها فوتبال کشورمان، بلکه برای سر تا پای ورزش ایران. برای ورزشی که سخنگوی وزارت ورزش‌اش با بی‌مهری مردم ایران را ساده -با عرض پوزش احمق- فرض کرده است و از صف مذاکره با مربیانی همانند ژوزه مورینیو و زیدان پرده برمی‌دارد. یک عوام‌فریبی آشکار که از دل خیابان سئول، از اتاق وزیر مورد اعتماد رییس‌جمهور، به مردمی که در صف مرغ و گوشت یخ‌زده ایستاده‌اند تزریق می‌شود. دروغی آشکار برای سرپوش گذاشتن بر روی سلسله افتضاحاتی که این‌بار از گوشه دیگر دولت تدبیر و امید، در قامت فوتبال ملی بیرون زده است. اما با تمامی این اتفاقات که آن را یک رسوایی می‌شود قلمداد کرد، باید اقرار کرد که در یکی دو دهه گذشته، ملت ایران در ابعاد ورزشی بیش از آنکه به یک قهرمان نیاز داشته باشد به یک ضد قهرمان نیاز داشت، و حضور قلب تپنده سرالکس در ایران، همان مقوله‌ای بود که به فوتبال ایران، عیار، و به ورزش ایران شخصیتی بین‌المللی هدیه کرد. همانند کارستانی که خولیو ولاسکو با ساختار و شخصیت اسپک‌زنان‌مان انجام داد. اما حکایت کارلوس کی‌روش و تیم‌ملی‌مان، پس از عبور از خط قرمز، به شکلی درامد که دیگر نگاه‌ها مطلقا در گروی مسایل فنی و فوتبالی نبود. خط قرمزی که از نگاه سیستم، بی‌برو برگرد در انحصار مرد کروات و باشگاهی بود که کارلوس کی‌روش آن را در جمله‌ای تامل برانگیز «باشگاه خاص» قلمداد می‌کرد. اتفاقی که باعث شد تیم‌ملی از نگاه مطبوعاتی که می‌توان از آنها به عنوان مافیای رسانه نام برد فاقد ارزش و اعتبار لقب گیرد. رسانه‌هایی که در قامت بی‌طرف قد علم می‌کردند و با نشان دادن قرارداد کارلوس کی‌روش اصرار داشتند که این موضوع را به مخاطب دیکته کنند که با این مبلغ می‌توانیم -نهصد هزار دلار برای شش‌ماه- بهترین مربیان جهان را جانشین مرد پرتغالی کنیم. گویی که زنجیره‌ای از دروغ و نفرت از دیوار مطبوعات و آنها که دستی بر آتش داشتند به خرد مخاطب و مردم در حال تزریق بود، همه چیز شکل و شمایل یک تسویه حساب به خود گرفته بود. کار به جایی رسید که هواداران تیم‌ملی -تاکید می‌کنم دوستداران ایران‌مان- از سوی مافیای رسانه در لفافه مزدور خطاب می‌شدند، و هر هواداری مجبور به شنیدن مقایسه اعجاب‌آور کی‌روش و برانکو باید می‌نشست. قیاسی که از اساس همان‌اندازه که حیرت‌آور بود، همان‌اندازه هم برای دوستداران فوتبال دردآور بود. همه چیز شوکه‌کننده بود، انگار اگر تمامی دنیا بگویند کایزر شوزه یک دروغ بود هرگز مورد پذیرش واقع نمی‌شود، همان‌طور که جنتلمن تاریخ سینما، کوین اسپیسی در سکانس پایانی این حقیقت را به مخاطب القا می‌کند که «بزرگ‌ترین حقه‌ای که شیطان همیشه به کار برده این بوده که همه را قانع کند که او وجود ندارد». اتفاقاتی که در نهایت باعث شد معمار پرتغالی به رغم شکست، سنت بشکند، به کشور بازگردد، مردم را به آغوش بگیرد و خطاب به آنها بگوید «قلبم را در ایران جای می‌گذارم» و سپس راهی لیسبون شود. بازگشت کارلوس کی‌روش به ایران را می‌توان یک رنسانس اخلاقی تعبیر کرد، آخرین درسی که کارلوس کی‌روش می‌آموزاند و از شهر کلاغ‌ها می‌گریزد.

کی‌روش رفت و احتمال زیاد هدایت تیم دوازدهم جهان را بر عهده خواهد گرفت، تا شاید آرزوی مردم کلمبیا با او تحقق پیدا کند. کارلوس کی‌روش پیش از پرواز ضمن تشکر از ایران، در جمع خبرنگاران جمله‌ای دردناک اما قابل تاملی را می‌گوید «از تیم‌ملی همیشه حمایت کنید» جمله‌ای ساده که در سایه آنها که تریبون داشتند و از هر زخم زبانی به کی‌روش و پسرانش ذره‌ای دریغ نکردند قرار گیرد، آنها که جلد روزنامه‌شان را در حمایت از سیستم، با کی‌رامپ، هوک و تصاویری از اسکناس می‌بستند، آنها که در ضیافت‌های آنچنانی حضور داشتند، آنها که به عنوان سردبیر و سردمدار مطبوعات، تمام‌قد مرید مرد کروات مانده بودند، آنها که پای جواد خیابانی و مجریان ناشناس و کم‌سواد صداوسیما طاقت‌ مردم را طاق کرده بودند، آنها که با نام کارشناس، پیشکسوت و دلسوز فوتبال ملی آمدند و پس از شکست تیم‌ملی ایران لبخندی پیروزمندانه را تحویل‌ مردم ایران دادند. حال خیال‌ شهر راحت، خیال شما هم راحت جناب وزیر؛ کی‌روش رفت.

اجازه دهید بازگردیم به چند ماه پیش. لطفا تعصبات پوچ آبی و قرمز را برای لحظاتی هم که شده فراموش کنید. برگردیم به لحظه‌ای که گری لینکر از مدیران، مربیان و حضار رو برگرداند و گفت «گروه دوم گروه مرگ است قبول داری دیگو؟» مارادونای افسانه‌ای هم شانه‌ای بالا می‌اندازد و تایید می‌کند که گروه دوم جایی که قهرمان افریقا، قهرمان جهان، قهرمان اروپا و صدرنشین چندین ساله آسیا در آن حضور دارند شایسته این لقب رعب‌آور است‌. لقبی که اکثر سایت‌ها، نشریات و خبرنگاران معتبر دنیا بر روی آن صحه گذاشتند. زمان قرعه‌کشی را به یاد دارید؟ هزارباره مرور کردیم چه میشد دانمارک جای ما قرار می‌گرفت، چه میشد قرعه سعودی‌ها، کره‌ای‌ها و حتی ژاپنی‌ها به نام ما می‌افتاد، آخر ما که برای روسیه و پاناما به انتظار نشسته بودیم چگونه با این قرعه کنار بیاییم. چگونه جملاتی از صعود و اقتدار را بر روی کاغذ بیاوریم. چه دروغی را تحویل مردم دهیم تا ذره‌ای امید داشته باشند. لژیونرهای اروپایی مراکش که در تورین، مادرید و بریتانیا کاپیتانی و امپراتوری به راه انداخته‌ بودند را چگونه برای مردم شرح دهیم، انتهای امیدمان علیرضا از لیگ هلند بود و یکی دو لژیونر دیگر از روسیه و یونان. چند بازیکن داخلی داشتیم ‌و یک گلری که در باشگاهش هم نه تنها مورد اعتماد هواداران نبود بلکه با جمله «همین‌ها ده سال خواب قهرمانی هم نمی‌دیدند» مورد غضب هواداران قرار گرفته بود‌. در نظرسنجی آبی‌ها سید حسین حسینی به عنوان گلر فیکس انتخاب میشد و در دورهمی سرخ‌ها دلبند احمدرضا عابدزاده. قرعه‌کشی نشان می‌داد که بازی اول باید به مصاف مراکش برویم. کارلوس کی‌روش در زمان قرعه‌کشی که گویی گروه مرگ‌مان را روی کاغذ می‌نوشت یک لبخند مسخره را هم تحویل دوربین‌ها می‌داد. امید یک ملت با دیدن نام مراکش، اسپانیا، پرتغال به شکل یک سقوط آزاد به مرز ناامیدی مطلق بر زمین نشست. عادل در استدیو خنده‌های عصبی می‌کرد و هرازگاهی ته خودنویسش را می‌جوید، لوییس فیگو که مهمان برنامه بود رو به دوربین شبکه سه می‌کند و به شکل احمقانه‌ای دلداری‌مان می‌دهد؛ که ایران تا به همین‌جا که به جام جهانی صعود کرده کار بزرگی انجام داده است، ایتالیا نیامده، هلند نیامده، و یک سری صحبت های کلیشه‌ای دیگر برای دلداری دادن مردم ایران. عادل فردوسی‌پور که به ظاهر خودش را جمع وجور کرده بود با خنده از لوئیس فیگو می‌پرسد آیا شانسی برای صعود ایران قائل هستی؟ پاسخ لوئیس فیگو به شکل مبتدیانه‌ای با شوخی همراه می‌شود تا با لبخندی ژکوند حقیقت تا استخوان مردم ایران نفوذ کند. و در تمامی این لحظات همچنان لبخندهای بی معنی کارلوس کیروش است که مخابره می‌شود‌. وقتی حتی خبرنگار با خنده شانس صعود تیم ملی را می‌پرسد، وقتی دیگو شانه بالا می‌اندازد و حرف‌های گری را تایید می‌کند، وقتی دی‌سانتوس و لوپتگی در لفافه خودشان را تیم‌های هفت امتیازی قلمداد می‌کنند، وقتی مردم در فضای مجازی‌مان در فاصله تنها چند دقیقه پس از قرعه‌کشی، خداحافظ روسیه را سر داده‌اند، به راستی آقای کی‌روش شما چه چیزی را در قلب و مغز پرورانده بودی که آن لبخند مسخره‌ات را به ما و جهان نشان می‌دادی؟

اما مساله آنجا بود قرعه مرگ کار خودش را کرده بود. زمان یک تسویه حساب فرا رسیده بود‌. منتقدان تیم ملی ایران با علم بر اینکه تیم ملی هیچ امتیازی کسب نمی‌کند حملات خود را تنها از سه روز بعد آغاز کرده بودند. یک نمایش هوشمندانه از منتقدینی که رزومه پرطمطراقی نداشتند و به گواه نظراتی که از آنها شنیده می‌شد مورد استقبال عموم قرار نمی‌گرفتند. محمد مایلی‌کهن با بیان اینکه «تیم ملی در جام جهانی با این مربی به جایی نمی‌رسه» پروژه تخریب را همراه با مجید جلالی آغاز می‌کند. حملات زیرپوستی به کارلوس کی‌روش آنچنان آغاز شد که جناب فریادشیران در مصاحبه‌ای به ف.ع می‌گوید «اگر این تیم فقط یک امتیاز در جام جهانی کسب کرد من این سبیل چهل ساله‌ام را می‌زنم». از بیژن ذوالفقارنسب تا علی کریمی، از مهدی مهدوی‌کیا تا مهرداد میناوند حملات خود را ریز و درشت نثار تیم ملی می‌کنند. فردای آن شب هومن افاضلی به برنامه گزارش ورزشی می‌رود و زمانی که پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو را به صلابه نقد می‌کشید پاتکی سخاوتمندانه هم به سرمربی تیم‌ملی ایران می‌زند «حرف‌های زیادی در مورد کی‌روش دارم ولی بعد جام جهانی میگم تا همه مردم بدونن»، افاضلی شیشه عینکش را پاک می‌کرد و یک لبخند به ظاهر پیروزمندانه هم بر لب داشت. در فاصله تنها چندماه به آغاز جام جهانی، اردوی تیم ملی به میمنت برانکو ایوانکوویچ لغو می‌شود. ۴۸ ساعت بعد مرد محبوب پرسپولیس در کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید «من علمی‌ترین مربی جهانم» دستش را روی میز می‌کوباند و ادامه می‌دهد «من پروفسورم». شاید بتوان با قاطعیت گفت اهالی ورزش و آنها که گذشته برانکو را در خاطر دارند تا آن روز مرد کروات را آنگونه ندیده بودند. برای رد یا صحت این ادعا تنها رجوع شود به صحبت‌های علی کریمی در هواپیمایی که تیم ملی ایران را بدون برانکو و با یک امتیاز مقابل آنگولا، به ایران می‌آورد‌. علی کریمی در همان هواپیما از خجالت سرمربی تیم‌ملی درآمد. از خبرنگاران عذرخواهی می‌کرد که چرا پیش از این به سطح پایین برانکو ایوانکوویچ پی نبرده بود، پرده از سقف کوتاه برانکو برداشت و می‌گوید کار برانکو همین که تیم را به جام جهانی رساندیم تمام شده بود. کریمی به برانکو می‌تازید که او حتی حاضر نشده است برگردد و پاسخگوی نتایج جام‌جهانی باشد. علی کریمی سرمربی وقت تیم‌ملی را بی‌دانش و بدون دیسیپلین معرفی ‌می‌کند. (مهرداد میناوند هم در مصاحبه‌ای صحبت‌هایی را مطرح می‌کند که مطبوعات و مافیای رسانه برای گنجاندن بازیکن به تیم‌ملی مبالغی را دریافت می‌کردند) گرچه باید اذعان داشت بخش وسیعی از این صحبت‌ها به دلیل اخباری بود که در آن زمان برای ملی‌پوشان مخابره میشد. آنها به خوبی می‌دانستند که برای عبور از خشم مردم باید به نیروهای امنیتی مستقر در فرودگاه دلخوش باشند.

بازگردیم به ۲۰۱۸ روسیه. جلال حسینی و وریا غفوری چهره هایی بودند که عدم دعوت‌شان به تیم‌ملی خیلی از هواداران سرخابی را شوکه کرد. مهرداد میناوند کارلوس کی‌روش را «روانی» خطاب می‌کند. از سویی دیگر عضو هیات مدیره پایتخت‌نشینان پای مجلس شورای اسلامی و نماینده‌های مجلس را به میان می‌کشد. فریادشیران از راه می‌رسد و در برنامه زنده اصرار دارد که همین امروز کارلوس کی‌روش را اخراج، و علی دایی را جانشینش کنیم. بیژن ذوالفقارنسب جای آنکه در برنامه زنده از تیم‌ملی حمایت کند از خصوصیات مربی آینده تیم ملی برای مردم می‌گفت. علی کریمی یک‌روز درمیان می‌نویسد دلال موزامبیکی، برای خاطر تیم‌ملی کوتاه هم نمی‌آمد. مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه «وقتی سیدجلال گل صعود را زد با خودم گفتم از تیم‌ملی خط خورد» توهم را به شکلی غیرقابل باور به سکوها می‌کشاند، مهدی مهدوی‌کیا از راه می‌رسد و با خط و نشان کشیدن‌هایی‌‌‌‌ تیم‌ملی را به زیر تیغ می‌برد، و در این هیاهو مافیای رسانه می‌تازد، می‌تازد و می‌تازد. به میمنت شخص وزیرورزش جناب مسعود سلطانی‌فر، و حمایت مطبوعات رنگی؛ اردوی تیم‌ملی لغو می‌شود، بازی‌های تدارکاتی یکی پس از دیگری لغو می‌شوند، از تیم ملی یک ویرانه به جای مانده است، تیم‌ملی پیراهن ندارد، خبر آورده‌اند اجازه استفاده از فلان استوک را هم ندارد. در وزارت و باشگاه جلساتی برگزار می‌شود، تنها چیزی که مخابره می‌شود رضایت وزیرورزش از شرایط وقت است. علی کریمی به برنامه زنده می‌رود تا حجت را بر هوادارانی که در شک و تردید برای حمایت از تیم‌ملی به سر می‌بردند را تمام کند. ورق برمی‌گردد، اتهامات از در و دیوار به سوی تیم‌ملی آنگونه روانه می‌شود که سرمربی محبوب پرسپولیس، پیشنهاد عادل فردوسی‌پور، مبنی بر صلح با کارلوس کی‌روش را نمی‌پذیرد. و رسانه‌ و مطبوعاتی خاص به شکل هوشمندانه‌ای با علم بر اینکه شرایط به نفع‌شان رقم خواهد خورد از ایجاد هیچ حاشیه‌ای پا عقب نمی‌کشند. در همین راستا تلاش برای رودررو قراردادن وینفرد شفر و کارلوس کی‌روش با آنکه نسبت مدیریت شد اما با شکست مواجهه می‌شود. و این اتفاق را به جرات می‌توان تنها شکست سیستم قلمداد کرد.

تیم ملی بی‌بدرقه، غریب و تنها با دعای مردم به روسیه می‌رود. اما انتهای قصه چه شد؟ تیم ملی ایران‌ آنچنان می‌درخشد که سه شب را میلیون نفر در خیابان‌ها به صبح می‌رسانند. سرسخت‌ترین منتقدان تیم ملی هم شهامت کوچک‌ترین نقدی را ندارند. کارلوس کیروش دقایقی پس از فرصتی که توسط مهدی طارمی در آخرین لحظات مقابل پرتغال از دست رفت با لبخندی که از زمان قرعه‌کشی از او به یاد داشتیم می‌گوید «یک زمانی حق آرزو داشتن را هم از ما و پسرانم را گرفته بودند». همان لبخند بود. جام ملت‌ها آغاز شده است. اردوی تیم‌ملی ایران برای آماده‌سازی در جام ملت‌ها لغو می‌شود، هزینه آماده‌سازی پسران کی‌روش توسط وزیر ورزش فراهم نمی‌شود، اتفاقی که حمایت غیرمستقیم مافیای رسانه‌ را در پی دارد. رسانه‌ای که آن روزها عجیب‌ترین لحظات تاریخ فوتبال را با حضور پرسپولیس در نیمه‌نهایی و سپس فینال بوجود آورده بودند. آن روزها شبکه‌های سراسری صداوسیما به شکل بی‌سابقه‌ای در حال ستایش از سرخ‌پوشان پایتخت بودند، سوا از برنامه‌های ورزشی، حتی برنامه‌های اجتماعی هم به این موضوع می‌پرداختند. و دقیقا به صورت شفاف بارها اعلام می‌شود این تیم، تیم ایران است و همه «مردم شریف ایران» آرزو دارند پرسپولیس فینالیست و قهرمان شود. حمایت‌ها به صورتی بود که پای دولت‌مردان هم به این رویداد باز می‌شود. حیرت‌آور است که مجری شبکه دوم در برنامه زنده، تیم‌ملی را به بهانه کارلوس‌کی‌روش مورد هدف قرار می‌دهد و علنا اعلام می‌کند «تیم‌ملی ما پرسپولیس است»، باورتان می‌شود؟ نامه نگاری وزیر ورزش برای تعطیل کردن روز شنبه دیگر اتفاق مهم آن روزها بود. گزارش‌های مردمی، تعطیل کردن بعضی از ادارات و مدارس، جواز برگزاری دورهمی در اماکن عمومی، میزگردهای حماسی با حضور هنرمندان در تلوزیون، القای مطبوعات مبنی بر آنکه هر که وطن را دوست داشته باشد باید هوادار پرسپولیس باشد، تنها بخشی از تفاوت آشکاری بود که در قبال یک باشگاه و یک تیم‌ملی وجود داشت. مساله تنها حمایت اهالی دولت وقت از سرخ‌پوشان نبود، بلکه سوال اینجاست چرا بخشی از این حمایت‌ها نه برای دیگر تیم پایتخت، بلکه برای تیم‌ملی ایران صورت نگرفت؟

انتقادات در راه جام‌ملت‌ها از سوی منتقدین و البته خبرنگاران رنگی تکراری‌ست. پای دین و مذهب از سوی منتقدین به میان کشیده می‌شود. باید اعتراف کرد تیم‌ملی‌ ایران دیگر به صورت رسمی پایین‌تر از باشگاه پرسپولیس قرار داشت و این موضوعی بود که باید در جامعه پذیرفته میشد. باید اقرار کرد قدرت سیستم تمام‌قد به تیم‌ملی چربیده بود و غم‌انگیز آنجاست که شمارش معکوس از سوی هواداران تیم‌ملی برای رسیدن به پایان خط آغاز شده بود. در صبح اولین روز بازی‌ تیم‌ملی در جام ملت‌ها، برانکو ایوانکوویچ کنفرانس مطبوعاتی برگزار می‌کند، درست خواندید، چند ساعت قبل از اولین دیدار تیم‌ملی، کنفرانس برانکو ایوانکوویچ برگزار می‌شود. برانکو در جمله‌ای اظهار دارد «ما با یک ملی‌پوش به فینال رفتیم چرا تیم‌ملی به فینال نرود و قهرمان نشود؟». تیم‌ملی پنج نیمه هجومی و کم‌نظیر و یک نیمه محتاطانه مقابل عراق را سپری می‌کند. تیم‌ملی به عنوان صدرنشین صعود می‌کند. یونس محمود اسطوره فوتبال عراق در برنامه زنده می‌گوید «ایران کاری را با ما کرد تا حذف شویم» راست می‌گفت، همان‌طور هم شد، ایران، عراق را به سمت سخت گروه می‌فرستد. نوبت به عمان رسید، تیمی مرموز که به عنوان قوی‌ترین تیم سوم در این مرحله حاضر بود. آنها هم مقابل ایران حرفی برای گفتن نداشتند. چین مارچلو لیپی از راه می‌رسد، آنچنان پسران کی‌روش درخشیدند که مارچلوی بزرگ و دوست داشتنی از دقیقه ۲۵ دیگر از روی نیمکت بلند نشد. بزرگ‌مرد فوتبال ایتالیا پس از این دیدار از مردم چین خداحافظی می‌کند. در کوران مسابقات، اخبار حکایت از طعنه‌‌ مهدی مهدوی‌کیا و منتقدان به سبک بازی تیم‌ملی را دارد. جواد خیابانی در برنامه زنده ماهیت سیستم را به رخ می‌کشد و ثابت می‌کند که چرا سال‌هاست حضور دارد، مجری دیگر صداوسیما ترجیح می‌دهد تعریف ژوزه مورینیو از کارلوس کی‌روش را برای مخاطب پخش نکند، مطبوعات رنگی فینالیست شدن احتمالی تیم کی‌روش را با علم بر اینکه از لغو اردوها و لغو آماده‌سازی تیم‌ملی آگاهی دارند آنچنان که باید ارزشمند تلقی نمی‌کنند. بازی با ژاپن فرا می‌رسد، آنها سیزده لژیونر در سطح اول اروپا داشتند، اما مطبوعات و آقایان به مخاطب القا می‌کنند ژاپن بسیار ضعیف است. در بازی با ژاپن نتیجه و اشتباهاتی که انجام شد دلیل محکمی‌ست که به فرصت‌ از دست رفته سردار، و بازی شجاعانه بچه‌ها در ابتدای نیمه دوم اشاره‌ای نداشته باشیم. تیم متحد اما تنهای ایران از فینال جا می‌ماند. ما شکست خوردیم، تیم جسور کارلوس کی‌روش بالاخره شکست خورد.

بگذارید در این وانفسا که به زنجیره پیش از کی‌روش سقوط کرده‌ایم برای یکبار هم که شده رک باشیم. هواداران تیم‌ملی را زائیده جنگ می‌پندارم، شکست و شبیخون خوردن با آنها عجیب انس دارد، همان‌ها که در مقابل سیستم قد علم کردند و با دستانی خالی «ماییم نوای بی‌نوایی» سر دادند، همان‌ها که روبه‌روی سناریو‌ی از پیش طراحی شده ایستادند و هرگز با مافیای رسانه نه هم‌گام شدند نه هم‌سایه. شادی و غرور تیم‌ملی را تقدیم کردند به مردم، به جهنم، غم و تراژدی‌اش را هم بر جان خریدند‌. آنها پای اصول‌شان ماندند، اگر همه دنیا متهم چشم‌زاغ را با چشمانی از حدقه درامده نشانه گیرند، آنها عجیب پای معمار فوتبال ایران ماندند. باید تاکید داشت که دوران هشت‌ساله، خصوصا این سالیان اخیر‌، دقیقا مصداق مبارزه با یک سیستم و مافیای رسانه‌ای بود‌. اما می‌ماند یک مساله؛ جناب وزیر ورزش، آقای سلطانی‌فر؛ تبعیض آشکار باشگاهی را با تحرکات مبتدیانه‌ای آنچنان آغاز کردید که آبی‌ها برخلاف قرمزها شما را هرگز دوست ندارند، و شما را یکی از بانیان اصلی فروپاشی تیم فوق‌العاده فصل گذشته که باعث تحسین مربیان صاحب‌سبک آسیا قرار گرفته بود قلمداد می‌کنند، ظلمی که هنوز در تاریخچه آبی‌ها همانند نداشته است. مساله‌ای که همانند لجن ته استخر، هرچه بیشتر هم بخورد گندش بیشتر درمی‌آید‌، با این تفاسیر این پایان ابتذال نبود، زیرا دامنه آن بی‌مهری‌ها را به باشگاه محبوب‌تان و فوتبال ملی مربوط کردید، این موضوعی‌ست که تا سال‌ها هم لکه‌اش خواهد ماند، هم دردش.

شرایط اسفناک مردم کشورمان در دولت فعلی، سوا از ابعاد سیاسی و اجتماعی، در بعد اقتصادی موضوعی نیست که به آن اشاره‌ای نداشته باشیم. فقر و فاصله طبقاتی، گل خوردن کودکان کار، حقوق نجومی رییس بنیاد، آمار روبه افزایش بیکاری ‌و خودکشی در جوانان، فقط بخش بسیار کوتاهی از درد مردم ایران است، اتفاقاتی که دست به دست هم می‌دهد تا فوتبال بیش از پیش برای عموم مردم تبدیل به یک مسکن موقت شود. یک خوشی گذرا که در سایه تحرکات وزیر و آقازاده سرخ‌پوشش که حکم مشاور را برای آقای پدر دارد رنگ ناامیدی بر خود گرفت. راستش شهرزادهای قصه‌‌گو دروغ گفتند، لااقل در کشورمان مظلوم هرگز پیروز نخواهد شد. باید اعتراف کرد مافیای رسانه و وزارت‌ورزش بی‌تردید آن مسکن موقت را هم از مردم گرفتند. وقتی عملکرد وزیر ورزش، از سوی بعضی از مطبوعات مورد تحسین و دفاع قرار می‌گیرد باید مخاطب و هوادار بی چون‌وچرا آمده باشد تا فرحزاد. نمونه آخری که می‌توان به آن اشاره داشت، عضو هیات مدیره جدید آبی‌های پایتخت بود که در یک جریانی هدفمند مورد حمایت مطبوعات سرخ‌پوش قرار می‌گیرد، باورتان می‌شود؟ به راستی به نسلی که فردا تاریخ را دوباره مرور خواهد کرد چه پاسخی خواهید داد؟ چگونه خواهید گفت که فروشنده تیم‌ملی ایران بوده‌اید؟ چگونه از این تبعیض اسفناک خواهید نوشت؟ حال با خودمان جمع و تفریق به راه بیاندازیم که به راستی چه کسی بازنده شد، چه کسی سیلی خورد و قلب چه کسانی با ایران تپید.

خانم‌ها آقایان؛ کارلوس کی‌روش، همان مردی که روبه‌روی سیستم ایستاد، رفت. بگذارید خیابانی‌ها در برنامه زنده اشک بریزند و برای منافع‌ خوش رنگ و لعاب‌شان با بی‌حیایی از نام شهدا سواستفاده کنند، این عرصه ارزانی مجریان کم نام‌و‌نشان شبکه ورزش، که حتی نام گلرهای تیم‌ملی را هم نمی‌دانند اما پس از حذف تیم‌ملی پیامک‌های تبریک سر می‌دهند. به راستی این فوتبال اسطوره‌های نژادپرست را تمنا دارد، از پیشکسوتان کراوات‌پوشش تا جادوگر دوست‌داشتنی‌ سقوط کرده را. این ورزش پیشکش مطبوعاتی که در مقابل افشاگری‌های کاویان‌پورها، طباطبایی‌ها سکوت اختیار کردند، این تیم‌ملی تقدیم به کانون مربیان ایرانی، تقدیم به مطبوعاتی که از نام زیدان، بلان و مورینیو یک شبه رسیده‌اند به مربیان ایرانی، همان‌ مربیانی که راه را برای مهره مورد علاقه‌شان آب و جارو زند. آهسته به شما می‌گویم؛ به پایان عصر کارلوس کی‌روش خوش آمدید. عصر کی‌روش، عصر مبارزه با مافیای رسانه‌ بود، عصر یک ضد قهرمان، عصر شکوه و اقتدار، و عصر مردی که با چشمانی خیس از شهر کلاغ‌ها بُرید.

۴۲۴۹ ۱۲۰  
آی اسپورت
2019-02-03 09:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲۰ نظر
مهندس
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۲
به عنوان يك هوادار برانكو كه قطعا سن و سالم هم از شما بيشتر هست و البته هم تيم ملي برانكو و هم كيروش رو ديدم پشيزي براي اين چرندياتي كه بافتي قائل نيستم فقط چندتا نكته رو متذكر ميشم تا سر چندتا بچه كم سن و سال رو با اين مزخرفاتتون شيره نماليد:
١- همونجا كه گفتي "قلب تپنده سر الكس" عيار درك فني و تاكتيكي ات مشخص ميشه، بنابراين در مورد ساير مقوله هاي فني اگر چيزي بافتي حرفي نمي زنم و بحثي ندارم. ايشون مسئول امور دفاعي تيم منچستر بوده، همين. (مصاحبه پاتريس اورا بعد از چمپيونزليگ ٢٠٠٨)
٢- كارنامه ايشون به عنوان سرمربي مشخصه، هرجا رفته دعوا و جار و جنجال و اخر هم افتضاح، از رئال و پرتغال بگير تا ايران.
٣- لقب پروفسور يا آنچه شما جاهلان به تمسخر "خالي فسور" خطاب مي كنيد چيزي نبود كه توي فوتبال ايران به برانكو بدن. تو اولين حضور چيرو بلاژويچ تو برنامه نود تو سال ٢٠٠١ كه در واقع جلسه معارفه چيرو بود، ايشون برانكو رو به عنوان پروفسور و همه كاره فني تيم ملي كرواسي و البته تيم ملي ايران معرفي كرد.
٤- چه بخواهيد چه نخواهيد آخرين قهرماني آسيايي در سطح ملي و آخرين فينال آسيايي باشگاهي (كه به لطف گروكشي هاي سرمربي تيم ملي منجر به قهرماني نشد) به دست همين مربي به قول شما كوچيك برانكو ايوانكوويچ رقم خورده.
٥- فكر مي كنم ذكر همين چند نكته كافيه و از قديم گفتن عاقلان به يك اشاره. شما به نظرم اين متن هاي سرشار از مغالطه و دروغ پردازي ات رو جايي بنويس كه طالب داشته باشه.
هشت سال دفاع مقدس
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۴۸
فقط میخام چند نکته به مهندس اضافه کنم
۱- بعد از تحریم اختلاس‌ یارانه و گرانی و دکل کیروش آخرین یادگاری احمدی نژاد برای‌ مردم هست که با باند بازی و سبک بازیش و عدم اعتماد به لیگ دو نسل رو سوزاند
۲- امیدوارم شر هرچی ساندیس خور و جیره خور آیی مث اشک‌ریز و تورم اوغلی که هدفی جز افزایش کینه کنفرانس ندارن کم شه
۳- تیم خالیفوسور دلال تو سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به بایرن اوساسونا و پریمیر‌لیگ لژیونر داشت ولی تو تیم کیروش از پریمیر لیگ و اوساسونا به العربی و الگویت . بقیه به دلایل معلوم میرفتن‌پرتقال
۴- قطر حجت رو برامون تموم کرد. همه میگفتن ژاپن موذی هست ولی قطر نشون داد ژاپن با ۹ تا تغییر اون تیم‌همیشگی نیست و بهترین فرصت تو ضعف رقبا از دستمون رفت
۵-ما تا قبل از کیروش از یه تیم‌تو دنیا بدمون میومد و اون تیم بحرین بود. الان‌ ما رسما بحرین آسیا هستیم
۶- تیم کیروشی پور ها از سیاست آشنای دشمن فرضی استفاده میکنن در حالی که خالیفسور بی جام اعلام کرد به قراردادش به پرسپولیس پایبنده
چون بیکار نیستم خذافظ
محمد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۴۸
خیلی با تیم ملی دوران برانکو حال کردین؟
حافظه ات در حد جلبکه
هشت سال دفاع
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
محمد جان اینایی که گفتم فکت بود هیچ کاریشم نمیشه کرد . فکت فکته کاری به حال کردن من و تو نداره

۶- متاسفم که یه عده کودن مقاله نویس شدن و حتی تمیدونن که توسعه فوتبال فقط و فقط از پایین به بالاست. مث قطر جاپن . نه اینکه یه لمپن به کل کشور کره توهین کنه جلو دوربین برای اینکه خودشو برا‌ما لوس کنه
۶- این اقا بد ترین‌باخت جام ملت ها رو برامون آورد و البته بدترین باخت جام جهانی با احتساب رتبه بوسنی در رنکینگ
۷- این تیم ملی توجیه نشده‌بود که بازی‌ملی محل درآمد زایی‌نیست. اینقدر چیپ بودن که با این درآمدهاشون به خاطر ۵۰۰ دلار توجییبی کولی بازی در میارن. البته اربابشون با قرارداد ۲.۵ًمیلیون دلاری قبلن سر پول خشکشویی با فدراسیون دعوا راه انداخته بود
آرش توکل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
دوستان عزیز دلارنامه اشکریز آنقدر حقیرانه وبه قول ارباب موزامبیکیش بزدلانه نوشته شده که حتی ارزش جواب دادن هم نداره بهتره دوستان عزیز به جای خسته کردن خودتون برای جواب به این ف...شه فرهنگی از همون هشتک معروف خبردلاران استفاده کنیم
#تو خفه شو
مصطفی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
#اشکریز توهم خفه شو
فریبرز رضایی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۴
راستش اول که این مطلب خانم‌ اشکریز رو خوندم میخواستم یک جوابیه کامل نسبت به تک تک ادعاهای ایشون بنویسم ولی خب وقتی دقت کردم دیدم مطلب اینقدر متعصبانه سطحی ودور از انصاف نوشته شده که حتی جایی واسه یه پاسخ منطقی باقی نذاشته در واقع این مطلب ملغمه ای از مطالب پیج های سطحی ورنگی اینستاگرام وتلگرام رو با یک نوشتار ظاهراً شکیل تحویل مخاطب داده مطالب کاملا جانبدارانه والبته اثبات نشده وسطحی که حتی به افراد جنتلمنی مثل مهدوی کیا وکلانی هم رحم نکرده .در واقع این مطلب به جیغ نامه یک طرفدار افراطی استقلال شبیه هست که بیش از هرچیز ناشی از نفرت از مجموعه باشگاه پرسپولیس نوشته شده نه دفاع از مثلاً تیم ملی یا شخص کی‌روش .فقط یک سوال برای من پیش اومده سیاست سایت آی اسپورت درچاپ مطالب واقعا چیه ؟یعنی همین که بتونی خوب بنویسی کافیه؟آیا هیچ حد و مرزی برای نوشته های حاوی افترا وتوهین به مخاطبین خاص وجود نداره؟چطور این نویسنده که تا جایی که من می‌دونم در واقع یک توییت نویس بوده می‌تونه مطالبی رو که عموما حتی در پیج های رنگی و روزنامه های هواداری هم به این شکل افراطی کار نمیشه به راحتی در این سایت چاپ کنه.کاش حداقل برای نوشتن این دست مطالب امکان ارسال جوابیه میذاشتین ویا حداقل مثل سایت هواداری رزومه ای از نویسنده افکار و علائقش میذاشتین تا مخاطب اصولا بدونه با چه کسی طرف هستش
حسین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۷
حضرت فرگوسن(ره):من کی‌روش نیستم ولی کیروشی پورها را دوست دارم مخصوصا به طور ویژه خانم ش.ا
۹
حرف حساب
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۵
متنش رو خوندم شاید واقعا چیزی ازش عایدم بشه ولی این همه روده دارزی و حماسه سرایی از روسیه برای باخت کم گل به اسپانیا و برد کشکی و ضدفوتبالی مراکش؟؟!! کیروش ضد قهرمان یا ضد فوتبال؟ چی گفتی واقعا؟ وقتی برای هشت ساااال حضور یه مربی هیچ افتخاری نمیتونی پیدا کنی مجبور میشی برای دو بازی مقابل اسپانیا و پرتغال افت کرده که هر دو در یک هشتم از تیمهای معمولی حذف شدند داستان ببافی! خلاصه حرفهای این خانم اینه: آخر هنر کیروش این بود که نذاشت تو جام جهانی از اسپانیا و پرتغال با گلهای زیاد ببازیم! همین واقعا؟؟
۶
دلال موزامبیکی
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹
آره ایجا شهر کلاغها بود! کلاغهایی که غار غار بلندشون هشت سال (حداقل چهار سال دوم) گوشها رو کر کرده بود تا کسی انتقادات به حق به کیروش رو نشنوه یا رفتار و اخلاق غیر حرفه ای و توهین آمیزش رو نبینه! کلاغهایی که صدای بلبل ها رو خاموش کرده بودند خانم اشکریز! خودش ما از همون کلاغها بودی و هستی!
۷
لنگی با اسامی مختلف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸
مدت بسیار زیادی است که دیگه یادداشت نمی نویسی خانم اشک ریز!!!
لنگی ها خیلی وقته منتظرت هستند که بهت فحش بدن!!!
لنگی ها حمله کنید شروع کنید به فحش دادن
اشکان۴
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۴۱
احمق جان لنگی جد و آبادته
من استقلالیم
ولی این اشک ریز یه مزدور به تمام معناست
که داره از این طریق به دولت روحانی هم حمله می کنه
کی میشه شما همه چی رو تو هم قاطی نکنید
قیمه ها رو نریزید رو ماستا
کریمی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۲
لنگ و کیسه همه کسته اشکان جان.باید رید تو دولت روحانی و کسایی که .. استقلالو قرقره میکنن
۸
Princem
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۰۰
وااای که چقدر صادقانه و بی طرف قلم زدی تو...
اصلنم معلوم نیست که جناح و رنگت چیه
@
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۷
این زن مریض روانیه و قصدش صرفا کوبیدن برانکو بوده و بس. روزی که پرسپولیس با دست خالی به فینال اسیا رسید اینا زوزه کشان از سر عقده و کینه به تیم تاختن چون فکر میکردن کارلوس جون قراره قهرمان اسیا بشه. البته کیروش هم سرمست از برد یمن جنگ زده نایب قهرمانی پرسپولیس رو تمسخر کرد غافل از اینکه زمین گِرده
عابد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
عابد
پرسپولیس بدجوری امثال این شکربریزو خبردلاران رو سوزونده، به هرحال کیروش که نباشه تیم رسانه ایش که هست، هستند کسانی مثل شکربریز که زمانی که رحمتی از تیم ملی خط خورد فریاد تیم ملی بی سید نمیخوایم سر میدادند ولی حالا نقش وکیل مدافع شیطان رو بازی میکنند، هستند امثال شکربریز و کیروشی پور که بخوان باخت های تیم ملی رو حماسی جا بزنند.
کاش امثال شکربریز یاد بگیرند برای توجیح کردن افتضاح استقلال از وزیر و وکیل مایه نزارند، یاد بگیرند که دشمن دشمن من همیشه دوستم نیست، راستی خانوم شکربریز یادتون نره بازی بعد استقلال پرچم ژاپن رو ببرید با خودتون استادیوم. دکل تیم ملی تموم شد حالا برگردید به دکل قبلیتون
110
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
کیروش که بدون عذرخواهی رفت و مردم ایران رو تو اخرین بی احترامیش حتی لایق عذرخواهی هم ندونست برعکس زاکرونی و لیپی بزرگ. ولی این وسط شما انگل ها از جمله فردوسی پور، اقایی، عشوندی و ... و همچین سردسته مالیخولیایی های لبریز از عقده های رنگی شقایق اشک ریز امروز شماها باید عذرخواهی کنید بابت تمام افکاری که مثل زهر به وجود کیروش تزریق کردین. بابت تمام تهمت ها و توهین ها و ماله کشی های مبتدیانه، بابت بستن دهان هر منتقدی به جرم بیسوادی. کیروش تو چاهی افتاد که شماها براش کندیدن. ببیند فاصله بین کیروشی که وقتی ناکام از جام جهانی برزیل برگشت و مردم یکصدا و متحد خواهان موندنش شدن تا کیروشی که امروز صبح ایران رو ترک کرد. امروز روز عذرخواهی شماست
کنت دراکولا
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
هر کی با پرسپولیس در افتاد, ور افتاد.مرغ بی وقتی !سرت باید برید عذر احمق را نباید شنید.جوابتو نباید داد چون ادم پاچه پاره ای هستی از قدیم میگن کوری بهتر از بی شعوری هست.همتون سر وته یه کرباسین نفهم نفهم نفهم .فقط اینو میدونم الان که کیروش رفته همدمت یه دیلدو شده و از دوری کیروش نمیدونی چی کار کنی بهت توصیه میکنم از هیتاچی هم استفاده کن .
کاج
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲
این زن چرا هنوز اینجاست و نرفته کلمبیا؟ فقط یه ذهن اشفته و مریض میتونه همچین خزعبلاتی رو سرهم کنه. نکته جالب نوشته هاش اینه که حتما باید عن برانکو رو بخوره و به سرو صورتش بماله و فریز کنه واسه فرداش. خب زن میخوای از عشق ابدیت دفاع کنی دفاع کن گه خوری دیگران میکنی چیکار؟
چی میگی زبون بسته؟!
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۵
اشکریز جان شما فک کنم یکی از آپشنای قرارداد کیروش بودی! میدونی چی میگم؟؟ وگرنه اینهمه دفاع از مربی که بهترین نتیجه اش باخت! بوده توجیه دیگه ای نداره.. تیم کیروش یه بار یه کامبک نزد دلمون خوش شه.. حال بهم زن ترین تیم ملی.. واقعا لذت بخش بود حذف ایرانی که با بردن ۴ تا تیم درجه ۳ اسیا میخواست بره فینال! خوب شد دست کثیفتون رو شد.. شما مافیایین.. شما باند بودین..
پرسپولیس
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۳۵
همون یه جمله بازیکن ژاپن خلاصه پرونده بی حاصل کیروش تو ایران بود« بازی با ایران اسان بود» اصلا این جمله کیروش و حامیانش رو با خاک یکسان کرد. تیمی که حتی ویتنام رو به زور برده بود میاد سه تا گل به ایران میزنه و میگه بازی اسون بود و این زن هنوز درگیر عقده هاش هست و به جای منطقی فکر کردن پرسپولیس و برانکو رو سیبل کرده
کیروش کبیر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۹
درود بر بزرگمرد تاریخ فوتبال ایران "کیروش کبیر"

مرد بزرگی که به مانند ارتشی یک نفره در برابر مافیای فاسد و وزیر خائن ایستاد و در نهایت ایستاده مرد.

به راستی که تیم ما یتیم شد چون پدرش را از دست داد
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۱
پیدایت نبود ابلیس ! لابد مشغول گریه و زاری بودی . فتح المبین فینال آسیای تیمی که منتظر بودی چون الگوی ۱۴۰۰ سال پیشت جگرش را با دندانهایت بخوری را دیدی؟دیدی خانه سست تر از بیت عنکبوتت چگونه فرو ریخت ؟ دیدی خدایت با تو چه کرد؟ دیدی سالی که هلهله می‌کردید سر برسد چگونه ناقوس مرگتان را نواخت ؟تو و آن فرقه تبهکار رویای ۲۰۱۹ ات و یاران بد گوهر تر از خودت مثل پوریا پوزمولوک و ساسان عاقایی و جفر مومنی و «نفاقت جم» در برابر اراده فولادین ارتش سرخ چیزی نیستید جز یک مشت هیولای کوکی و مقوایی . جز ببرهایی کاغذی . و ما عراده های پیروزی و بهروزی مان را از روی جنازه های متعفن و جمجمه درهم شکسته ات عبور داده ایم و خواهیم داد .
از نژادپرستی گفتی و از فاشیسم . لابد آبغوره گرفتن ساسان آغایی پشت نعش جان مک کین و تیمارستانی خواندن دشمنان شوک درمانی ، این رسوا ترین و خونبار ترین و جنایتکار ترین اندیشه قرن تجسم آزادی و آزاد اندیشی است! لابد نفاقت جم که اهالی کرواسی را «جنایتکاران بالکانی» و «ساکنان کمونیست آباد» میداند سمبل انسانیت است .
آری ؛ گریه کن که گر سیل خون گری ، ثمر ندارد . دوره ات سر آمده. چاره ای نیست جز مرگ . رویای شومت چه کابوس هولناکی شد . و ما فاتحان سرخ جای پوتین هایمان را روی پیشانی تو بد گوهر و رفقای پلید و منافقت مهر خواهیم کرد .
نه ، نه ! اشک ریز ! تو غیر قابل بخشش ترین و پلید ترین و شیطان صفت ترین دشمن ما سرخدلانی . متاسفانه سرشت ما را از خون و انتقام و خشم آفریده اند . برای تو و سایر منافقان و عاملان فرقه تبهکار بخشش حتی در قبر هم سراغی نخواهد گرفت .
آری :
تو را چه سود
فخر به فلک بَر
فروختن
هنگامی که
هر غبارِ راهِ لعنت‌شده نفرینَت می‌کند.


تو را چه سود از باغ و درخت
که با لاله ها
به داس سخن گفته‌ای.

آنجا که قدم برنهاده باشی
گیاه
از رُستن تن می‌زند
چرا که تو
تقوای خاک و آب را
هرگز
باور نداشتی.

فغان! که سرگذشتِ ما
سرودِ بی‌اعتقادِ یاران تبهکار تو بود

باش تا نفرینِ دوزخ از تو چه سازد،
که ما سرخدلان ،
ما داغدارانِ زیباترین فرزندانِ آفتاب و باد ــ
هنوز از سجاده‌ها
سر برنگرفته‌ایم!
مدرسان پژوهش
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۳
چندتا نکته از ذهن ناقصمون؛
1-حرفاتون یکجاهایی درسته اما یکسری نکات رو نگفتید. مردان سیاسی مملکت ما از موج سواری خوششون میاد. حمایتها از پرسپولیس زمانی بولد شد که رفت فینال و این موقعیت خوبی بود برای عرض اندام سیاسی و سهم خواهی، این موج سواری بعد عملکرد نسبتا خوب تیم ملی توی جام جهانی هم به ادعای نگارنده همین نوشته بالا اتفاق افتاد.

2-اینکه میگید استقلال رو به عمد از هم گسیخته کردند ، برای پرسپولیس هم جدایی بازیکنان کلیدی در کوران بازیهای اسیایی و فشار کمرشکن محرومیت اتفاق افتاد. فرقش اما با پرسپولیس یارگیری دوچندان بازیکن برای تیم استقلال در ابتدای فصل بود، جایی که هواداران عزیز استقلال بارها به تمسخر این جمله مقابل رو اپیدمیک کردن؛ لای پنجره رو یکم باز کنید براشون خفه نشن! یا جملات دیگر...

3-یک نکته ای رو صرفا میگم بدون کم و کاست ؛ اقای تاج توی مصاحبه تلفنی با برنامه میثاقی توی شبکه سه ، خطاب به میثاقی میگه شما مصاحبه ای رو با کی روش داشتید که اقای کی روش از نرسیدن پول بسیار عصبانی بودن ، شما قول دادید این مصاحبه پخش نشه ، چرا پخش شد؟ که میثاقی گفت من این قول رو ندادم. اقای تاج اینجا وابستگی بیش از حد عملکرد و شخصیت کی روش به پول و پاداش رو کاملا شسته رفته میگذاره گوشه میز و کاری با این مساله نداره و این مساله رو عادی تلقی میکنه اما وظیفه یک مجری که توی رسانه کار میکنه رو به نقد میکشه، وظیفه رسانه ، رساندن اخبار درست هست ، چه اخبار بد چه اخبار خوب. از دید اقای تاج عمل کی روش عادی محسوب میشه اما کار میثاقی اشتباست. ازتون میخوام این مصاحبه رو لطفا یکبار ببینید، به تعریف جدیدی از دیسیپلین و مدیریت سازمانی اقای تاج میرسید! اینکه کی روش حقش هست که حقوق مالیش رو طلب کنه این درسته اما اینکه از راه نادرستی با یک مصاحبه، شهر رو بهم بریزه و جو تیم مسموم بشه ایا این درسته؟ یک تماس با مدیرش بگیره و درون خانوادگی مساله رو حل کنه، پول به دستش نمیرسه ، خب خیلی راحت بزاره و بره البته اگر ادعای تعصب به تیم مطرحه که باید همون درون خانوادگی مساله مالی حل بشه.
بی طرف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۸
قسمتی از مقاله ایشون فرمودن که ابی و قرمز نگاه نکنیم ولی در سراسر متن هواداری از ابی و کینه از قرمز کاملا واضح بود و اینکه در مورد پیروزی های بی اهمیت چقدر حماسی نوشتید ولی در مورد بازی با ژاپن با نیم خط مسئله رو تمام کردی و در مورد تیتر مقاله هم که متاسفانه همون مسیر قبلی رو رفتید .
واقعا حیف هست که این استعداد در نویسندگی رو با کینه ورزی و رنگی نگاه کردن خراب کردید.
شاهین ممسنی ❤❤
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۰
نخوانده معلوم است چه خزعبلات و اباطیلی به روال گذشته سرهم کرده خانم ذوب در ولایت کیروش جان و به همین دلیل وقت تلف کردن است پرداختن به حرفهایی که ارزش تامل نداره!

اما برای هواداران پرسپولیس می نویسم، برای آنان که در بزنگاه ها فریب مارهای خوش خط و خالی مث ایشان را خوردند و گل به خودی زدند، آن روزها که گرا می داد از رامین رضاییان مظلوم حمایت کنید و به برانکو حمله کنید، برانکو لجباز است و ربیع خواه در حد پرسپولیس نیست و کرملاچعب استعداد بی نظیر و عجیبی ست که داره تلف میشه:))
به آرشیو خزعبلات ایشان در همین سایت رجوع کنید و نظرات من را به عنوان یک هوادار که پرسپولیس را دیوانه دار دوست دارد ببینید، دلسوزی های دروغین ایشان که اوایل در پوشش هوادار پرسپولیس شخص برانکو رو تخریب می کرد و تخطئه و بعدها خودش را حامی تیم ملی قلمداد می کرد در حالی که سال ۹۰ در فیسبوک خودش می نوشت: شاه فرهاد برگرد به تیمت ما بازیکن لنگی ( نوری و اولادی) نمی خواهیم!
دست ها که رو شد فرار و الفرار
در سایت درپیت سایت طرفداری هم حرفهایش خریداری نداشت و ناگهان حلقه برج ایران زمین شهرک غرب شکل گرفت با محوریت:
تخریب و نابودی و شکست خوردن برانکو به عنوان دشمن دروغین اما لازم برای مربی تیم میلی سر کارلوس کیروش قهرمان بدون جام!
راهیابی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان، حذف استقلال از جام حذفی و شکست های پی در پی در لیگ قهرمانان و لیگ برتر عرصه را بر کیروش پیمایان سخت و دشوار کرده بود و حال چاره ای نبود جز تحریک احساسات هواداران استقلال به آشوب و تنش در ورزشگاه ها و ناگهان فحاشی ناموسی به وزیر ورزش در گوشه ای از استادیوم شروع و به کل ورزشگاه تعمیم داده شد!
جام ملتها دگل مهمی برای خبردلارها و زخم خورده های برانکو بود و تا نیمه نهایی همه چیز باب میل آنها پیش می رفت که شکست تحقیرآمیز روبروی ژاپن تمامی نقشه ها را نقش برآب کرد و ناگهان ورق برگشت و مربی تیم ملی با خفت و خواری و فحاشی ناموسی به خبرنگار ایرانی خودش را در انتهای خط دید!
حالا مربی تیم میلی شروع به منت کشی و پاچه خواری می کرد تا راهی برای ابقا پیدا کند اما فاجعه بزرگتر از پروپاگاندا رسانه ای تو صورت مردم می خورد: دو جام ملتها و شکست برابر عراق جنگ زده و تیم ملی جوانان ژاپن که ۱۳ بازیکن جام جهانی قبلی را با خودش به جام ملتها نیاورد و نهایتا ۳ تا از قطر خورد و تحقیر شد!
بلی برادر
شقایق لشگر ریز نماد انسانهای شکست خورده جهان سوم هستن
کسانی که اول تلاش می کنند از باخت های خود حماسه بسازند
و در صورتی که تحت فشار قرار گرفتند از دست های پشت پرده حرف بزنند، توجیه و فرافکنی کنند، دروغ بگویند و آسمان و ریسمان کنند و شقایق را به کیروش ربط دهند تا خودشان را تبرئه کنند!
ما این روزها خوشحالیم، خوشحال تر از قهرمانی پرسپولیس بخاطر اینکه دستهای آلوده و رانت خوار و خبردلارها قطع شده است و البته منتظر گامهای بعدی هستیم ؛ رفتن کاج و تخت وفروریختن دیوار ابتذال و جهل و رانت خواری گسترده در فدراسیون فاسد فوتبال ایران!

فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۴۴
از مظلومیت رامین رضائیان نوشت . اما از چشم بندی تاریخ غافل شد . آنجا که ریش قشنگ مظلوم با سه اشتباه مرگبار و کمرشکن ، یک تنه ژاپنی ها را به فینال آسیا رساند
رضا یاری
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۱
همین که از هتک حرمت مقام عالی ورزش غمگین شدی نشان از منطقت دارد. جوانان ژاپن که بماند. خوش باش
۶
آرش6
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۸
اربابش که بقیه رو کرو کودیل و مار و عقرب صدا میکرد

خودش هم بقیه رو کلاغ صدا میزنه

--یه توصیه بهت میکنم ارباب رو تنها نذار برو کلمبیا

حالا شانس آوردیم هشت سال پول یا مفت گرفت و یه تشتک هم نیاورد اگر یه مقام سومی چیزی تو جام خزر و کوپا امجدیه

میاورد که دیگه نوکراش عکسش رو روی پول چاپ میکردند

در ضمن برانکو مقالت کم بود بیشتر زجه میزدی
حمید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۱
خیلی راحت بگم
اگر منظورت از این ارجیف و اباطیل اینه که برانکو رو از ایران بندازی بیرون که کور خوندی. اربابت که در اوج مستی زدگی قدرت بعد از جام جهانی ادعا کرد ایران یا جای منه یا جای برانکو نتونست. تو که عددی نیستی. حد و حدود خودت رو بفمم. اگه واقعا فکر می کنی می تونی همچین کاری بکنی واقعا دلم برات میسوزه.

اما اگر منظورت از این اراجیف و اباطیل اینه که برانکو نباید بشه سرمربی تیم ملی دیگه این حرفا نه تنها اراجیف و اباطیل نیستند بلکه وحی مطلق هستند. برانکو نباید بشه سرمربی تیم ملی. چون به قول خودت اقتدار نداره!!! اصلا مربی گری بلد نیست!!! بذار این عدم اقتدار و دانشش کمش برای همون مافیایی باشه که تو دوست داری از بین برن. این جور هم تو راضی هستی هم ما.
Alireza
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۴
این چیه نوشتی اینجا دروپیکر نداره حرام لقمه کیروشه مترسک کیروشه کلاغ میدونی کیه که
شقایق اشک ریز..اینقدر اشک نریز
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۱
خخخخخخ........فقط همین.
حمید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۴
یک سئوال از مخاطبین. واقعا می خواین حرفای آدمی رو که به این تابلویی دروغ میگه باور کنین.


" از بیژن ذوالفقارنسب تا علی کریمی، از مهدی مهدوی‌کیا تا مهرداد میناوند حملات خود را ریز و درشت نثار تیم ملی می‌کنند. فردای آن شب هومن افاضلی به برنامه گزارش ورزشی می‌رود و زمانی که پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو را به صلابه نقد می‌کشید پاتکی سخاوتمندانه هم به سرمربی تیم‌ملی ایران می‌زند «حرف‌های زیادی در مورد کی‌روش دارم ولی بعد جام جهانی میگم تا همه مردم بدونن». افاضلی شیشه عینکش را پاک می‌کرد و یک لبخند به ظاهر پیروزمندانه هم بر لب داشت. در فاصله تنها چندماه به آغاز جام جهانی، اردوی تیم ملی به میمنت برانکو ایوانکوویچ لغو می‌شود. ۴۸ ساعت بعد مرد محبوب پرسپولیس در کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید «من علمی‌ترین مربی جهانم» دستش را روی میز می‌کوباند و ادامه می‌دهد."

برانکو یک و سال و نیم قبلش اون کنفرانس رو برگزار کرده بود نه چند ماه قبل جام جهانی. در سال آخر هم که نهایت همکاری رو داشت با کیروش. همه اون مصاحبه ها و حرفایی که با توجه سطح صداقتت معلوم نیست کدوم راسته و کدوم دروغ حداقل یک سال بعد از مصاحبه برانکو بود.

واقعا می خواین حرفای این دروغگو رو باور کنین؟
بی طرف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴
اقا من پرسپولیسیم ولی برانکو هیچوقت نگفته من پروفسرم یا علمی ترین سرمربی جهانم شما در لباس پرسپولیس حرفای دوزاری تو دامن برانکو نزار
کیسه
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۸
به به خانم اشکی نوچه جناب غشوندی مثل همیشه هر چی چرت به ذهنش رسیده پست کرده میشه بفرمایید ایشون که زیر درخت نبودن چه پیشرفتی کردن؟اغیر تفرقه انداختن و دو دستگی ایجاد کردن تو فوتبال مملکت که با کمک امثال تو و استاد انجام میشد
اومدی مثلا وزیر رو قاطی قضیه کنی که استقلالی ها لایکت کنن از اون طرف درباره وزیر بهتون پول بده بریزین دور
کدوم مربی صاحب سبک ازتون تعریف کرده بود؟ وزیر دیگه براتون چیکار باید بکنه؟ ایشون وقتی پول دور ریختن های باشگاهش یه اسم نقل و انتقالات ادامه داشت میگفت وزیر نمیذاره ما بازیکن بخریم منتظر تجمع بی سابقه باش اخر اینقدر هوچی بازی دراوردن بهشون بازم پول دادن رفتن الحاجی با نیومایر رو خریدن
حمید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۳۹
یک جاهایی هم هست که به زبون بی زبون فارسی هم رحم نکردی. بابا بی خیال آرومتر!!

"مطبوعات رنگی فینالیست شدن احتمالی تیم کی‌روش را با علم بر اینکه از لغو اردوها و لغو آماده‌سازی تیم‌ملی آگاهی دارند، آنچنان که باید ارزشمند تلقی نمی‌کنند"

منظورت این بوده که خودشون می دونن که می دونن؟
كروكديل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۲۳
واي به روزي كه بگندد نمك.
رفتي دست بوسي ارباب؟
حقارت خودتون رو جار نزنيد ميدونيم حقيريد
حمید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۲۵
به واسطه کارم با نوشتن زیاد سر و کار دارم. همیشه برای این که چفت و بست منطقی مطلبم خوب باشه و به اصطلاح انسجام داشته باشه اولین کاری که می کنم اینه که ترتیب مطالبی رو که می خوام بگم به صورت خلاصه مشخص می کنم. یعنی هر پاراگراف رو که قراره بنویسم در یک جمله خلاصه می کنم به نحوی که اون یک جمله ساده نماینده اون پاراگراف باشه. بعدش همون یک جمله رو باز می کنم و بسط میدم. اینجوری می تونم مطمئن باشم که مطلبم بر اساس همون طرحی که از قبل داشتم پیش رفته و به بیراه نمیره.
عکس این فرایند رو هم میشه برای این که بفهمیم یه مطلب چقدر منطقیه انجام داد. یعنی اینکه هر پاراگراف رو در یک جمله خلاصه کنیم تا میزان ارتباط منطقی این جملات رو درک کنیم. البته برای مطالبی که خوب نوشته شدن باشن این کار لازم نیست. ولی وقتی یک نویسنده از هر دری سخن میگه این کار می تونه به خوبی اصل تفکر پشت مطلب رو نشون بده.
خب بیاین با این مطلب هم همین کار رو بکنیم. هر پاراگراف رو یکی دو جمله ساده خلاصه می کنم:
پاراگراف 1 : - برای یک‌بار هم که شده ...
خلاصه: برانکو خیلی بده.

پاراگراف 2 : - کی‌روش رفت و احتمال زیاد ...
خلاصه: کیروش خیلی مظلوم بود .

پاراگراف 3 : - اجازه دهید بازگردیم به ...
خلاصه: گروهمون توی جام جهانی سخت بود.

پاراگراف 4 : - اما مساله آنجا بود ...
خلاصه: گروهمون توی جام جهانی سخت بود.

پاراگراف 5 : - اجازه دهید بازگردیم به ...
خلاصه: همه بد بودن و برانکو بدتر از همه

پاراگراف 6 : - بازگردیم به ۲۰۱۸ روسیه ... (البته به روسیه هم برنمیگرده. بر میگرده بر هر جا به غیر روسیه)
خلاصه: همه بدن+پرسپولیس تیم حکومتی.

پاراگراف 7 : - تیم ملی بی‌بدرقه، غریب ...
خلاصه: پرسپولیس تیم حکومتی.

پاراگراف 8 : - انتقادات در راه جام‌ملت‌ها...
خلاصه: باز دوباره برانکو بده، باز دوباره همه بدن، باز دوباره کیروش خوبه

پاراگراف 9 : - بگذارید در این وانفسا... (تازه تو این پاراگراف می رسه به اصل مطلب تا حالا همهش مقدمه چینی بود. حالا اصل مطلب چیه؟)
خلاصه: !!!وزیر پرسپولیسی!!!

پاراگراف 10 : - شرایط اسفناک مردم ...
خلاصه: وزیر پرسپولیسی

پاراگراف 11 : - خانم‌ها آقایان ...
خلاصه: باز دوباره برانکو بده باز دوباره کیروش خوبه باز دوباره پرسپولیس تیم حکومتیه
================================
پایان
===============================

خداییش این حرفا رو قبلا کجا شنیدن؟؟؟
مصطفی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
عالی بود خیلی خوشگل گذاشتی تو کاسه اشکریز
حمید: اصلاحیه
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۳۹
به واسطه کارم با نوشتن زیاد سر و کار دارم. همیشه برای این که چفت و بست منطقی مطلبم خوب باشه و به اصطلاح انسجام داشته باشه اولین کاری که می کنم اینه که ترتیب مطالبی رو که می خوام بگم به صورت خلاصه مشخص می کنم. یعنی هر پاراگراف رو که قراره بنویسم در یک جمله خلاصه می کنم به نحوی که اون یک جمله ساده نماینده اون پاراگراف باشه. بعدش همون یک جمله رو باز می کنم و بسط میدم. اینجوری می تونم مطمئن باشم که مطلبم بر اساس همون طرحی که از قبل داشتم پیش رفته و به بیراه نمیره.
عکس این فرایند رو هم میشه برای این که بفهمیم یه مطلب چقدر منطقیه انجام داد. یعنی اینکه هر پاراگراف رو در یک جمله خلاصه کنیم تا میزان ارتباط منطقی این جملات رو درک کنیم. البته برای مطالبی که خوب نوشته شدن باشن این کار لازم نیست. ولی وقتی یک نویسنده از هر دری سخن میگه این کار می تونه به خوبی اصل تفکر پشت مطلب رو نشون بده.
خب بیاین با این مطلب هم همین کار رو بکنیم. هر پاراگراف رو یکی دو جمله ساده خلاصه می کنم:
===============================================
پاراگراف 1 : - برای یک‌بار هم که شده ...
خلاصه: برانکو خیلی بده.

پاراگراف 2 : - کی‌روش رفت و احتمال زیاد ...
خلاصه: کیروش خیلی مظلوم بود .

پاراگراف 3 : - اجازه دهید بازگردیم به ...
خلاصه: گروهمون توی جام جهانی سخت بود.

پاراگراف 4 : - اما مساله آنجا بود قرعه...
خلاصه: همه بد بودن و برانکو بدتر از همه

پاراگراف 5 : - بازگردیم به ۲۰۱۸ روسیه ... (البته به روسیه هم برنمیگرده. بر میگرده بر هر جا به غیر روسیه)
خلاصه: همه بدن+پرسپولیس تیم حکومتی.

پاراگراف 6 : - تیم ملی بی‌بدرقه، غریب ...
خلاصه: پرسپولیس تیم حکومتی.

پاراگراف 7 : - انتقادات در راه جام‌ملت‌ها...
خلاصه: باز دوباره برانکو بده، باز دوباره همه بدن، باز دوباره کیروش خوبه

پاراگراف 8 : - بگذارید در این وانفسا... (تازه تو این پاراگراف می رسه به اصل مطلب تا حالا همهش مقدمه چینی بود. حالا اصل مطلب چیه؟)
خلاصه: !!!وزیر پرسپولیسی!!!

پاراگراف 9 : - شرایط اسفناک مردم ...
خلاصه: وزیر پرسپولیسی

پاراگراف 10 : - خانم‌ها آقایان ...
خلاصه: باز دوباره برانکو بده باز دوباره کیروش خوبه باز دوباره پرسپولیس تیم حکومتیه
===============================================
پایان
==============================================

خداییش این حرفا رو قبلا کجا شنیدن؟؟؟


فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۴۱
نرون مرد ، ولی رم نمرده است
با چشم هایمان می جنگیم
و چونان دانه های خشکیده ی خوشه ای
دره ها را از خوشه ها لبریز خواهیم کرد.
قاضیه عادل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۲۳
مطلب بی نقصی بود،خط به خط این نوشته را،همه را با چشم دیده ام و با گوش شنیده ام در این مدت...غم انگیز است‌...
ali
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۸
ذوب شدگان در ولايت کيروش کجاييد؟! ديديد فهمي از فوتبال نداريد؟ نهايت درک شما از فوتبال اينه که کيروش سرمربي رئال بوده! ولي معني فاجعه اي که تو رئال خلق کرد رو نميفهميد! چه خبر از اون همه قدرت و کلاس، تو جام ملتها؟!
به ژاپني باختيم که هم خيلي ضعيف تر از تيم جام جهانيش بود و هم هيچ تيمي رو با اختلاف بيش از يک گل نبرده بود! حتي تيمهايي مثل ترکمنستان و ويتنام! بعد ما ازش 3 تا ميخوريم!
بعد از بردهاي مقتدرانه جلوي چين و عمان و يمن و ويتنام( تيمهاي درجه 2 و 3 آسيا)اون هم با درايت و دانش کيروش! چرا نتونستيم از پس عراق و ژاپن ضعيف شده بربياييم؟! زمين کج بود؟! لباساي تيم افتضاح بود؟! کادر فني گشنه بودن؟!
8 ساله که خدمات بنجل کيروش رو کرديد تو پاچه ملت، جوري که انگار قبل کيروش ما مالديو آسيا بوديم و حالا با بودن کيروش شديم برزيل آسيا! 8 سال باشي و بيشترين امکانات و حمايتهاي تاريخ فوتبال ايران رو داشته باشي و نتوني حتي يه جام تشتکي بياري اون هم تو اين جام ملتهايي که آسونترين قرعه ممکن رو داشتيم!
8ساله که از قدرتهاي آسيا فقط با کره بازي کرديم و با هيچ کدوم از تيمهاي استراليا و ژاپن و عربستان بازي نکرديم!با اولين بازي جلوي يکي از قدرتهاي آسيا که تازه ضعيف هم شده بود سوراخ شديم!8سال رويا فروشي که تيم اول آسيا هستيم

کل تاکتيک کيروش جلوي تيمهاي حتي متوسط هم چيزي غير از دفاع اتوبوسي و تاکتيک بزن زيرش و تاکتيک فوق حرفه اي اوت دستي نبوده! که تو اون شلوغي توپ به اين و اون بخوره و جلوي بازيکن ما بيفته و اين طوري گل بزنيم!
همه ماله کش ها و دستمال کش هاي کيروش فقط بريد خجالت بکشيد و ديگه حرف از فوتبال نزنيد چون نشون داديد که فهمي از فوتبال نداريد...
بايد بريم به سراغ مربي هاي خارجي مثل پيتزي (سرمربي عربستان) که کمتر از يک سال اون تيم عربستان رو دگرگون کرد که فوتبال زيبا رو به اين تيم منتقل کرد، همين عربستان جلوي اين ژاپن، 77% مالکيت توپ داشت، بيش از 3 برابر ژاپن پاس دادن و موقعيتهاي بهتري هم به نسبت ژاپن خلق کردن، کاري کردن که همين ژاپنيها از ترسشون کل بازي رو داشتن دفاع اتوبوسي انجام ميدادن.
امید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۵۰
این اشکی خیلی وقت بود نبود. اشکی جان کجا بودی یهو دوباره سر و کله ات پیدا شد!!؟
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۰۱
یک دوران خوب تمام شد دورانی که باید صبر کنیم و سه چهار دیگر شاید ده سال دیگر بیادش آوریم و از نیگی های کی روش و پشیمانی خود بگوییم.
کاری که بعد از رفتن مربیان گذشته انجام دادیم و مشخصا برانکو
اتفاقا اگر شما یا کسی می خواهد بیشتر تحقیق کند باید از مقصر خطاب دادن برانکو یا شفر یا هر کسی اجتناب کند در اینصورت
پس در زمان ایویچ لابد بازیکنان مقصر بودند و زمان بلاژویچ رسانه ها و مرحوم ناصر احمدپور و زمان برانکو فردوسی پور و علی آبادی و زمان دایی احمدی نژاد و الان هم لابد برانکو
با این استدلال شما ما مردم و شما رسانه ها در مجموع هیج تقصیری نداریم !!!!
و مملکت هر روز با گناه این و آن به قهقرا می رود.
نه جانم !
نه خانم!
آنهایی که سالها به پرسپولیس ظلم کردند با گماردن ندیران بی لیاقت
آنها هم باعث شدند در اولین دوره ای که هواداران این تیم سر برآوردند تلافی سالها تحقیر را در بیارند‌

تحقیر ملت و یک گروه جوان و یک علاقه همیشه پیامد دارد.
پرسپولیسی ها بخشی از همین مردمی هستند که عزت و اقتدارشان امروز به صف گوشت گره خورده
بخشی از مردمی که پیرزن یا پیر مرد خطاب شدند.
بخشی از ملتی که هر روز به عناوین مختلف احمق فرض شدند (خیلی خیلی ببخشید)
بخشی از ملتی که جوری بار آمدند و بارشان آوردند که اول بخود بیندیشند تا کشور و جامعه!!!


مطالبت راجع به شخص برانکو را قبول ندارم اما هر آنچه راجع به ما مردم ایران گفتی به دلایل بالا و بیشتر از آن حقیقت است و مدام تکرار می شد.
اینکه در هر شرایطی ما منافع ملی را قربانی می کنیم بارها و بارها

برانکو یا شفر یا کرانچار و بقیه آزادند اظهار نظر کنند حتی مردم اما روسا باید بدور از احساسات به منافع ملی و عمومی فکر کنند.
و روسا مدام در حال تحقیر ملت هستند روزی آبی ها روزی زرد ها و روزی قرمزها
روزی کارگر
روزی پزشک
و روزی ...


بیشتر از برانکو که خودش دوران مشابه کی روش را پشت سر گذاشت و بلکه بدتر که
دلیل نیامدنش به ایران نه جمله خداحافظ برانکو فردوسی پور بود و نه نتایج تیم در آلمان
دلیل نیامدن برانکو آن زمان بر کناری دادکان بود ؛
دادکان تنها حامی برانکو در ایران بود در دمدمای جام جهانی و در بحبوحه برگزاری آن مسابقات و با درز اخبار داخل اردو نه تنها روسا و رسانه ها که دیگر مردم هم اورا نمی خواستند.
حتی یک نفر منتطرش نبود و ایشان با از دست دادن تنها دوستش دادکان لزومی برای بازگشت به دیار فراموشان ندید.

به دیار مردمی که تحت القائات دوستان شما ، تیم ملی را شایسته صعود در حضور مکزیک و پرتغال می دانستند و برانکو ، قهرمان بوسان و جام ملتها (سوم) و کسب کننده جواز حضور در آلمان را شایسته ی نیمکت ایران نمی دیدند.

دوست من !
بیشتر از برانکو از دست دوستان خود بنالید و بازهم بنالید و باز هم بنالید که گریه ی بسیار باید تا اندوه بی پایان ما از دست جماعت قلم بدست دمدمی مزاج کمتر شود و تسکین یابد.
حرف زیاد است و عمر من رو به پایان و امید اندک که تاثیر کند این قطرات کم باران بر بیابان پیش رو

و

"همه ما مقصریم "
سیب زمینی واقعی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
دچار پدیده سندرم استکهلم هستی:))
از متجاوز به شعور خودت دفاع می کنی بی آنکه بدانی
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
همین‌که از اشک ریز دفاع نکردید و به پرسپولیس و برانکو تهمت نزدید یعنی دو رکعت نماز شکر می‌خوانم قربة الی الله...
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
فرزاد مهریار
من فکر میکنم دوستان کامنتهای منو دقیق نمی خونند.
در تمام مدتی که در آی اسپورت کامنت میگذارم جز یکبار علیه برانکو چیزی نگفتم اون یکبارهم فقط زمان اعتراص را به موقع نمی دانستم به خاطر در پیش بودن داربی که هنوزم که هنوز غصه اش تو دلمه مخصوصا تشویق ایسلندی رحمتی که اون بازی فقط شانس آورد.)
دیگر تا بحال مطلبی علیه برانکو یا پرسپولیس نگفتم ودر عقیده ام ثابت قدم ترین بودم .
بیشتر شما دوستان به خاطر اسمم به مطالبم حساس شده اید وگرنه اعتقاد دارم بهترین دفاع ها چه از برانکو و پرسپولیس و چه تیم ملی و کی روش بدون کمترین توهینی مت انجام دادم.


منتها دوستان فکر می کنند حالا که پرسپولیسی ام باید از کی روش رو برگردانم که هرگز اینکار را نکردم .
امروز هم معتقدم اگر نسخه ی تقویت شده ی کی روش در راس تیم ملی نباشد در این فوتبال ؛ نه ! نمیشه چون
له اش می کنیم.
۶
تراوشات یک ذهن علیل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۱۴
مطلب اونقدر شر و ور هست که ارزش انتقاد نداره .
انتظاری بیش از این هم از باند ایران زمین نیست
A
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۳۰
a
فرهاد شاه
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۴۰
اینطور که تو هرسطر از تمام نوشته هایت به برانکو حمله میکنی معلومه بدجایی را سوزنده و کینه و عقده ات تموم نمیشه خانم اشک
امیر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۴۱

نویسنده نسبتا محترم، تو رو مثل ادمی میبینم که در مرداب داری فرو میری و اخرین فریاد های پر از دروغ و تزویرتو می زنی و لجن ها کم کم داره وارد دهنت میشه و در نهایت غرق میشی.
انقدر مطالبت بی سرو ته و پر از مغلطه هست که حتی دوستان منصف آبی هم متوجهش میشن.
فقط کاش به مغز کوچکت یکم فشار میاوردی که اگه این وزیر ... طرفدار پرسپولیس بود با یه دستور کوچک نمیذاشت ۴تا بازیکن ما با پنجره های بسته نقل و انقالاتی از تیم ما برن،
که اگه فقط محرمی و امیری می موندن ما با قهرمانی فاصله خیلی کمی می داشتیم.
نمی خوام راجع به تمایلات رنگی وزیر صحبت کنم که قضیه تبریزی، تعویق بازی با پدیده و این همه بازیکن جدید برای استقلال و... مسئله رو اظهر من الشمس کرده،
کیروش فوتبال ما رو استاندار سازی کرد و من با همه بدیا و خوبیاش دوستش داشتم تا مصاحبه بعد از جام حهانی که رسما تحت تاثیر اطرافیان و مافیایی مثل تو دچار توهم شد و شمشیر رو از رو برای مربی بست که تیم ما رو بعد از سال ها از منجلاب دایی درخشان استیلی در آورد.
من اول ایرانی ام و بعدپرسپولیسی و تیم ملی کشورم رو دوست دارم و از باخت به ژاپن ناراحت شدم.
کاش شما یکم وطن پرست و منصف بودی.
تیراختوری
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۵۵
شقایق جان عالی نوشتی... همیشه نوشته هات با همه فرق داره ... خاص و جذاب. فقط تو رو خدا این توهین های این جماعت وطن فروش و بی منطق پرسپولیس تو را از نوشتن دلسرد نکند... چون افرادی مثل من هستند که انتظار نوشتهایت را میکشن
مهدی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۸
بسیار زیبا بود. دو سال شاید کمتر که بگذره دیگه این دولت هم دوره‌ش تموم شده، سلطانی فر معلوم نیست کدوم گوریه و ما همه داغدار این خواهیم بود که افسوس. چرا دو سال پیش آن معمار فوتبال رو از دست دادیم. افسوس فایده نخواهد داشت و ما از پای تلویزیون بازی های جام جهانی قطر رو خواهیم دید. بدون ایران.
pooyan
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۴۰
t
محمد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۴۵
بسیار عالی نوشتی
من پرسپولیسیم، تیم ملی برانکو هم یادمه
یک تیم کسل کننده با ترکیب ثابت در چند سال و انواع و اقسام ستاره هایی که پشت ترکیب اصلی سوختند و بازیکنای درجه دویی مثل ممدنصرتی و علی بداوی و علوی و کاملی و میرزاپور و... که سلیقه برانکوی ترسو بودند که جرات خارج شدن از یک حلقه بسته رو نداشت
آرش توکل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۳۸
اتفاقا منم استقلالیم تیم ملی برانکو هم یادمه به تیم کره جنوبی که چهارم جهان شده بود طی زیباترین بازی تاریخ جام ملتها چهار گل زدیم نسل طلایی ژاپن رو با ناکاتا افسانه ای با دو گل شکست دادیم آلمان رو با تمام ستاره هاش توی آزادی لوله کردیم ببخشید که تیم ملی اینقدر عالی شده بود که مردم انتظار داشتن پرتغال و مکزیک رو با وجود اینکه شش بازیکن اصلی ولژیونرمون مصدوم بودن شکست بدیم و از گروه صعود کنیم برانکو هم می‌توانست با چیدن اتوبوس از مکزیک وپرتغال مساوی وباخت قهرمانانه بگیره ولی توی فلسفه فوتبال برانکو فوتبال اتوبوسی وبزدلانه هیچ جایی نداشت یه عده دهه هشتادی که اون زمان هفت هشت ساله بودن بادگلو زنان میگن ما زمان برانکو یادمونه فلان وبهمان
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
اتفاقا منم یه تاجی متعصبم به شرطی که تاج کبیر آسیا به اصل خودش دوچرخه سواری برگردد و این همه از دکل بقیه بالا نرود و برای یه نیم فصل دو میلیون یورو خرج نکند
رسمی و فوری
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۴۷
شقایق اشکریز و فرهاد عشوندی با قراردادی دو ساله به کلمبیا پیوستند
نادر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
دمت گرم بت شکنی درود به شرفت
حمید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۵۷
خانم محترم، هیچ کاری به مطلب سرتاسر مغرضانه و پر از دروغ شما ندارم چرا که دست شما مدتهاست رو شده، فقط یک سئوال؟ چرا استقلالی بودن خودتان را اعلام نمی کنید؟ باور کنید اشکالی ندارد اگر تمیلات قلبی خود را به صورت واضح بیان کنید. استقلالی بودن جرم نیست. من به عنوان یک پرسپولیس قدیمی، دوستان استقلالی زیادی دارم که ساعتها با هم بحث فوتبالی می کنیم و ابایی از بیان نظرات خود نداریم. واقعا برای من جای سئوال است که چرا شما علاقه قلبی خود را به زبان نمی آورید؟
اکبر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۰۲
شقایق اشکریز، برای همیشه تاریخ، میتونه مصداق واضح اون دزدی باشه که در کوچه میدوید و فریاد میزد : دزد رو بگیرید.
پی نوشت: کوین اسپیسی، "جنتلمن" سینما!!!!!!!!!!! دیگه خواهید اینو برای ایشون هم ذات پنداری کنیم!
حسین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۰۶
بعنوان یک پرسپولیس قدیمی که از جام تخت جمشید طرفدار این تیم هستم ، از کارلوس کی روش تشکر می کنم و امیدوارم که همیشه موفق باشه . واقعا از دست سیستم مافیایی اینجا راحت شد . درود فراوان بر کارلوس کبیر .
محمد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۱۸
خب شکر خدا که حال اشک ریز خوبه و توانسته از شوک باخت ارباب با ۳ تا گل دربیاد و بیاد برای دستیار فرگوسن بنویسه «قلب تپنده سرآلکس»!!! ولی اشکریز خانم، از ۲۷ سال حضور فرگوسن تو من یونایتد کیروش جون فقط ۵سال دستیاراش بوده! ۲۲سال دیگه قلب فرگوسن نمی تپیده؟
رضا
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۵۰
فرگوسن: اگه بازیکن بودم رویایم ان بود کیروش سرمربیم باشد
۸
Mn
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۱۹
دوستان پرسپولیسی یعنی شما وقت نازنینتون رو صرف خوندن خزعبلات این خانم اشکی استقلالی میکنین .از وقتی بحث رفتن کارلوس بوده درحال گریه بوده بعد که یک کم چشمش تونسته باز کنه در حال نوشتن بوده بهتره درکش کنین حالش خوب نیست
گراهام
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳
مثل اینکه لونه کروکودیلارو بد اتیش زدی خانم اشکریز .شهر کلاغ مثل وطن فروشا خوب گفتی
۹
مهدی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۸
همه انسانها ذاتا از تبعیض بدشان می آیند، به شرطی که تبعیض بر علیه آنها باشد، حالا اگر تبعیض به نفع آنها یا تیم محبوب آنها باشد نه تنها مخالف تبعیض نمی شوند بلکه در مرحله اول با انکار وجود تبعیض و وسپس با سفسطه و بازی با کلمات سعی در موجه نشان تبعیض می کنند. البته قسمت زیادی از بازیگران ( به خصوص بازیگران حاضر در رسانه ها) اصلا مساله شان تیم محبوب و رنگ پیراهن و طرفداری از این تیم و آن تیم نیست، مساله تماما در حوزه منافع شخصی است بسته به قیمت آن آدمها. بعضیها با یک تبلت خریده می شوند بعضیها با کمیسیون پیراهن تیم ملی!
اشکان۴
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۴۵
خانم‌اشکریز ظاهرا شما بیشتر از تیپ کارلوس کیروش خوشتون اومده تا کار مربی گریش ،وگرنه عیارش تو این هشت سال همین بود
نباید بی عرضگی وزارت رو در آوردن مربی بزرگتر از کیروش رو نادیده گرفت
تا امثال شما با ترسوندن مردم مثل انتخابات بین بد و بد تر انتخاب انجام بدن
با هم خاطره داشتین یا دوست داشتی براش خاطره بسازی وقت اجازه نداد؟!
محسن
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۵۳
نوشته های عاشقانه زنانه، ارزش منطقی و مفید نداره. صرفاً ابراز عشق و نفرت است. اهمیتی هم نداره
A
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۴
A
۱
هادی کمالی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۷
من تعجب میکنم نویسنده الان تو ایران چیکار میکنه؟؟؟ کی میخواد بره کلمبیا؟؟؟؟
رضا
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۱۵
پرسپولیس با شما مفت خورای قلم فروش نجس چیکار کرده که دست از توهم برنمیداریذ؟ کجا از وزیر حمایت کردیم شرف داری تو ؟؟
آرش توکل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
دوستان عزیز دلارنامه اشکریز آنقدر حقیرانه وبه قول ارباب موزامبیکیش بزدلانه نوشته شده که حتی ارزش جواب دادن هم نداره بهتره دوستان عزیز به جای خسته کردن خودتون برای جواب به این ف...شه فرهنگی از همون هشتک معروف خبردلاران استفاده کنیم
#تو خفه شو
...
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
شقایق اشک ریز هرکی باشه با جوابی که تو بهش دادی یعنی خیلی بزرگه
چون تو حاضرشدی به خاطرش به خواهر و مادر و ناموس تو در جواب بگن فاحشه فرهنگی
معمولا در جواب فحش میگن خودتی
ارزش نداره از خونواده ات مایه بزاری قشنگ
سحر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
مجری طرفدار پرسپولیسه دلش خواست بگوید دلش نمیخواهد نگوید. باید بهت جواب پس میداد؟ بعد میگویید چرا از تیم سی کیو حمایت نشد. در مورد اقامون علی کریمی دهان بگیری بهتره. خوشت امده شاید. ادعای بی طرف بازی در نیار.
ارتش سرخ
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۵
برانکو پولت رو نداده یا ارتش سرخ پولت رو ندادند

بیا بگیر پولت رو این قدر جیغ نزن

حد اقل با اسم جدیدت میومدی
سحر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۶
وقتی به خودت اجازه میدی هرچی از ذهن مریضت بیرون میریزه را کتاب کنی همین میشه تیتر. تعجب میکنم از باند مافیا میگویی ولی از خودت و عشوندی و روزخوش چیزی نمینویسی. خوبی رفتن کیروش این بود که شماها را نمیبینیم که به هرکسی دلتان خواست توهین و افترا زدین کلمبیا رفتی سلام برسان
ميلاد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
فكر كنم كيروش به ايران برگشت تا شقايق رو ببينه، تو هتل فرودگاه امام
مهدی ک
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
زنده باد سرکار خانم اشک ریز .آفرین به ذکاوت و قدرت قلم و حافظه شما .در تمام این چهل روز زجرآور و غم انگیز اخیر منتظر بودم تا بالاخره یک مطلب واقعی و دقیق در فضای وهم آلود و کثیف این روزها منتشر شود . ممنونم از شما و اندک جماعت نویسندگانی که مرعوب بازی های رسانه ای و جو زشت این چند ماه گذشته نشدند و علیرغم تمام هجمه ها مسیر درست خود را ادامه داده اند .می دانم که زیر مطلب زیبا و دقیق شما ، تعداد زیادی کامنت های زشت و متعفن از طرفداران متعصب کور نوشته شده و نوشته خواهد شد ولی هیچ اهمیتی ندارد چرا که حقیقت عوض نمی شود .
جامعه شناسان معتقدند که دوگونه واقعیت وجود دارد : واقعیت اول ، همان چیزی است که در حقیقت و در دنیای واقعی رخ داده است و اما شکل دوم واقعیت ، برداشت افراد از آن چیزی است که رخ داده که البته آکنده از احساسات متناقض از خشم و نفرت و دوستی و دشمنی است و در پاره ای اوقات با واقعیت اصلی فرسنگها فاصله دارد . به گمان من ، منتقدان و نفرت پراکنهای این ماهها و هفته ها اگر در جستجوی منافع شخصی خود نباشند بی تردید به دسته ی دوم تعلق دارد .پس لطفا از بازگفتن حقیقت خسته و ناامید نشوید و به نوشتارهای سخیف مخالف خوان هم توجه نشان ندهید . هرچند این روزها مجریان و کارشناسان سطح پایین صدا و سیما ، جمع زیادی از اصحاب رسانه و نویسندگان ورزشی و غیر ورزشی با شدت و حدتی تمام ، واقعیت را در هاله ای از توهم و دروغ پنهان کرده اند ولی می دانید و می دانیم که ماه پشت ابر نمی ماند و جای زهی سعادت است که سرانجام گذر زمان ، پرده از چهره ایشان برخواهد داشت . درخصوص هواداران متعصب یا بازی خورده این روزها نیز دلتنگ نباشید چرا که به قول یک دوست ، اکثر جماعت هموطن ما هرگز بالغ نمی شوند و به قول امیررضا امیر شاهی عزیز ؛ «اکثریت سرگشته » .
پاینده و سربلند باشید .
آرش توکل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۰۳
ک
۱
بابک
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
"خوب بود"
یک تراژدی، اما ممنون که بیان کردید
"در کشورمان مظلوم هرگز پیروز نخواهد شد"
این جمله تلخ بود اما دیگه نیازی به اثبات نداره،
دربرخورد با این مافیای رسانه ای که اشاره کردین و افرادی که مسخ این ها شدن هم به درستی یا به اشتباه همش این جمله به ذهنم میرسه
"ببین با کیا شدیم 80 میلیون"
وای که چقدر راه مونده تا برسیم به جایی که دیگه این جمله وجود نداشته باشه
۸
...
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
.
دامیار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
دم شما گرم خانم.این جماعت هتاک را محل نگذار. بت شکن
خوبان
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۵
مثل هميشه متين و منطقي و استوار!
پاينده باشي خانم اشك ريز عزيز
فقط استقلال
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶
اول از همه خاک‌بر سر مهدی امیرپور که ابن همه توهین به همکارش خانم اشک‌ریز رو تایید کرده تا نظرات با فحاشی به ایشون همراه باشه. دوم ننگ بر دلال کروات ، خالی‌فسور برانکو که شده ولی نعمت خبرناهار‌ها. درود به شما خانم اشک‌ریز بابت مطلب روشنگرانه و بسیار زیباتون که درسهای زیادی برای من داشت. ان‌شاءالله به امید خدا دوران منحوس دولت ملعون روحانی هرچه سریعنر تموم بشه تا فضای فوتبال از این همه کثافت و پلشتی و تبعیض پاک بشه. ادمین جان اگر شرف داری این کامنت هم مثل بقیه تایید کن. اگرم نداری که معلومه چه رنگی هستی
۹ ۱
کیسه چرک
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۳
دیر از خواب بیدار شدی کیسه کش و شروع به کامنت گذاشتن کردی.
عارف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶
خخخخخ یک ساله که قول داده بودم پای اراجیفی که مینویسی نظر ندم اما وقتی این سوزش رو میبینم واقعن لذت میبرم و نمیتونم خوشحالی خودم پنهان کنم دارم بال درمیارم وقتی می بینم کیسه کشا به این حال و روز افتادن دکل کیروش هم فرو ریخت تسلیت اشکریز همبنجور به اشکریزیت ادامه بده خخخخ
امید سیف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۱
بدرود معمار فوتبال ایران
زمانی که دایی با آن هجمه از منتقدین بی انصاف خبرنگار و غیر کارشناس خداحافظی کرد و اورا بدون قدر شناسی ،مردم قدر نشناس ایران به خانه فریتادند شاید فکرش را هم نمیکردند که دیگر کسی به مانند علی دایی در ایران متولد نخواهد شد .
و الان نیز باز تاریخ تکرار شد .البته کارلوس کبیر خود رفت و در بهترین زمان
ولی حداقل قدر شناس و نمک شناس باشیم
برای مبارزه ای که این مرد بزرگ در برابر مافیای مسعولان ،خبرنگاران،مربیان و بازیکنان در ایران انجام داد .
۸
امید سیف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
درود بر شما خانم اشک ریز
نویسنده قدر شناس و با وجدان
۹
امین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
حرف دل میزنی درود بر شرفت
۹
میلاد
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
مثل همیشه عالی بود عالی
۹
گوزن نر
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
قابل توجه لاشی های لنگی.امسال سالی هست که این کروات کثیف باید دمش‌بزاره رو کولش و گم بشه.
۷ ۲
کیسه کشی با اسامی مختلف
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۴
زشته ادم تیم ملی خودش رو مسخره کنه ابله. راستی دایره لغات تو همین حده کیسه کش؟ خاک تو سر بیسوادت
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
روزی گله گوزن‌های نر به اتاقی در یک خانه عمومی سر زدند و یک شب میهمان شدند . حاصلش شد همین صد پدری که کامنت می‌ذاره . البته برانکو قبل از این که دمشو بذاره روی کولش ، یه چیزی میذاره لای پات . دانی که؟!
علیز
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
عذرخواهی ملت از کیروش؟؟؟؟؟؟؟؟ این دیگه چه کثافت کاریه
فرهاد شاه
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
ف ... فرهنگی
رضا
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۲
کریمی خوب گفت کسی که قلمشو بفزوشه همه چیشو میفروشه ه ر ز ه
۶ ۱
تیراختوری
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۵
پسرم احیانا کریمی بهتون نگفته بود که کسی که کشورش رو بفروشه علاوه بر همه چیزش خودش رو هم میفروشه.... میدونی به تو و همفکرانت چی میگن خودفروش.
مهدی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۴۱
خانم شما بی نظیر هستی شما مدتها بود تموم این حرفها در ذهن ما طرفداران واقعی تیم ملی بود و از طرف شما بیان شد . بسیار عالی بود مقاله شما مرسی
۸
nima bagheri
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
سرکار خانم اشک ریز، با در نظر گرفتن میزان درآمدهای استقلال و پرسپولیس از بازی های آسیایی و کمک های هواداران دو تیم، می شود لطفا توضیح بدهید نقش وزارت ورزش در فراری دادن تیام چی بوده؟
۵ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۲۱
تو خفه شو بقره . تو حق نداری به خواهر عقیدتی ات حرف بزنی چون اشکریز خواهر عقیدتی توئه . تو پوزه نجستو باید ببندی...
پیمان
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۳
....
من یک پرسپولیسیم
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۵۰
..
پدر فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۳۷
فرزاد برو واسه خودت پفک بخر و تو خیابون با بچه ها بازی کن.
فعلا خونه نیا کار دارم.
۵ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۵۵
امشب برو یه نگاه به بدن مامی جونت بنداز . بعضی جاهاش کبوده . خودش با کتک دوست داره
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
.
افشین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
درود به شرافت نویسنده‌ی این یادداشت.
فریبرز رضایی
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
9
۱
در رو
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۴۸
معلومه سابقا که بر و‌درویی داشتی پرسپولیسی ها بزن در رو کار کردن باهات که اینقدر عقده ای شدی اشک خانم
۳
مجید
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
آفرین به هوش ..حافظه و شخصیتت خانم اشکریز...لنگی های فاسد بیشتر از 4 ت5کامنت نویس در این سایت ندارند..من ایمان دارم..حسین قدوسی..مهرداد میناوند و یکی دو تا قلم به دلار از مافیای رسانه در این سایتها پرسه میزنند تا خوی کثیفشون سهم روزانه شان را مثل ضحاک با دادن فحش وبهتان ارضا بشه...سپس اون اراجیف رو با نرم افزار... لایک زیاد...شماره اش رو بالا میبرند تا موجه و پرطرفدار نشان بدهند..
آرش توکل
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۴
ج
قارتال
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۱۱
خانم اشک ریز دست مریزاد ، زیانی که از بیان حقی متوجه من گردد به مراتب مرا گوارا و دلپذیرتر است تا آنکه پنهان کردن مطلبی، ضرری به حقی برساند.
حمید
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۷
بیام .. شقایق ؟؟؟!!!
۱
حامد
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۲
مقاله اشک ریز همون حرفهای پیجهای هوادری بود ولی در غالب جمله هایی قشنگتر که میخواست کی روش رو مظلوم نشون بده!
اگه کی روش بعد از حذف مقابل ژاپن برگشت به ایران به این دلیل نبود که میخواست پاسخ بده چون با هیچ رسانه ای جز نود مصاحبه نکرد اون اومده بود که تکلیف قرونهای آخر پولش رو مشخص کنه .
نمیدونم شاید اشک ریز با این مقاله ها بخواد نفرت از کی روش رو بیشتر کنه!
۴ ۱
...
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
نیامدن برانکو دلیلش نخواستن پولش نبود ، دلیلش این بود که میدونست حتی یک نفر هم منتظرش نیست و دوسش نداره
بعدا که خواست بیاد با الاتفاق دقیقا به خاطر همون پول نیومد ،
اول باهاش تسویه حساب کردند بعدش اومد پرسپولیس جانان من
۲
مهرداد
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
ممنون خانم اشک ریز. مرسی که قلمت حرف میلیونها ایرانیه. زده و سلامت باشی
۷
nima bagheri
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۰
زنده باد
این یادداشت در تاریخ ثبت خواهد شد
زنده باد کی روش
۳
فرشاد
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۷
بیشتر شبیه یک داستان کوتاه بود، شبیه یک متن ادبی بدون توجه به واقعیات.
۲
سیامک
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۵۵
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر