فهرست
آرامشی که از لیورپول گرفته شد
آرامشی که از لیورپول گرفته شد

آرامشی که از لیورپول گرفته شد

آی اسپورت- اصرار و پافشاری لیورپول در حفظ کوتینیو و از آن سو تمایل کوتینیو برای رفتن به نیوکمپ و تنشهایی که در این مسیر بوجود آمده به نظر می‌رسد حتی تمرکز کلوپ برای ساختن تیمی منسجم و قدرتمند که توان رویارویی با تیمهای بزرگ اروپا و لیگ جزیره را داشته باشد را نیز بهم ریخته باشد.

در مهم‌ترین دیدار لیورپول از ابتدای فصل تاکنون که چند روز پیش در منچستر برگزار گردید شاهد نقاط ضعف فاحشی در بازی قرمزهای لیورپول بودیم که از ابتدای مسابقه با من‌سیتی تا پایان بازی کلوپ هیچ فکر چاره‌ای برای آن نداشت که همین امر باعث بوجود آمدن شکستی سنگین در ابتدای فصل برای کلوپ و شاگردانش شد.

به نظر می‌رسد، بیشتر از آنکه لیورپول به کوتینیو نیاز داشته و وابسته باشد ، به رسیدن به یک ساختار دفاعی مناسب و قوی در هافبک و دفاع خویش است که اگر نتواند این اشتباهات فاحش و تأثیر گذار را برطرف نماید، شاید در تمامی دیدارهای حساس مقابل تیمهای قدرتمند شاهد چنین نتایجی برای لیورپولی‌ها باشیم.

در این دیدار از همان آغاز مشخص بود که هافبک‌های لیورپول به بازیکن توپساز من‌سیتی هیچ فشاری وارد نمی‌کنند و به راحتی اجازه موقعیت‌سازی به هافبک‌های سیتی داده می‌شود که آنها هم فرصت‌های زیادی از این طریق بدست آوردند و همچنین فشاری مضاعف بر مدافعان لیورپول وارد آمد.

از طرفی فاصله بین مدافعان لیورپول مخصوصا مدافعان مرکزی که در بعضی از صحنه‌های این دیدار هیچ‌گونه پوششی برای هم ایجاد نمی‌کردند باعث بوجود آمدن حفره‌هایی برای نفوذ مهاجمین من‌سیتی شد که تمامی 5 گل میزبان در اثر از کار نیفتادن بازیسازان این تیم و فضای باز بین مدافعان میهمان بدست آمد. تصاویر زیر گویای این واقعیت است که کلوپ از ابتدا با این مشکل مواجه بود و تا پایان چاره‌ای برای رهایی از این وضعیت نیندیشید. شاید یورگن کلوپ هم تمام تمرکزش را صرفا برای حفظ کوتینیو خرج کرد نه برای سازمان‌دهی تیمش در پیش فصل و آمادگی برای یک فصل سخت و دشوار.

۱ / ۱۰

۵    
آی اسپورت
2017-09-12 14:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر