فهرست
فرهاد «دل» دار است
فرهاد «دل» دار است

فرهاد «دل» دار است

آی اسپورت – باخت استقلال به فولاد، یک نتیجه اخلاقى مفید هم داشته است! قضیه از این قرار است که مجیدى، در کنار همه کاسه، کوزه‌اى که بر سر داور مسابقه شکسته است، ولى در ملاقات با مدیرعامل باشگاه که در اولین باخت پشت سرمربى خود را خالى نکرده است، اذعان داشته و «مُقُر» آمده است که این شکست زیر سر اوست و هیچ کس دیگر مقصر نیست! آقاى سعادتمند هم در جمع بازیکنان استقلال تصدیق کرده این نتیجه، تماماً دستاورد کادر فنى است ولاغیر! و به این ترتیب باید دید امشب، استقلال با سایپا چه خواهد کرد و آیا باز هم فرهادخان مثل «جوانمرد قصاب» سینه اش را پُرباد خواهد کرد یا نه!

هر که او در غش باشد

ماجراى پُستى که فرهاد مجیدی در اینستاى خود گذارده و متن آن در حال «شر» به پا کردن است! گروهى که همه چیز را با همه چیز تشبیه مى‌کنند، میان این پست و گفته‌هاى على دایى که به غش کردن یک داور به یک سو- سوى مخالف تیم خودش- اشاره کرده بود، شباهتى تام مى‌بینند و از بابت شکایت «مهدى سیدعلى» داور بازى پرحادثه استقلال و فولاد، ابراز شعف و شادى نموده‌اند!

مفسران این نوع اخبار مى‌گویند، در مقصد و منظورى که مجیدى القا کرده، چیزکى بیشتر از تمایل به غش یا غش متمایل به حریف وجود دارد! مى‌گویند، این غش از آن غش‌ها نیست، بلکه شباهتى دارد به ملاقات یواشکى براى گاوبندى! کمیته اخلاق و سایرین هم فى‌الفور دست به کار شده‌اند تا هر که در او غش باشد، معلوم شود!

نوشتن ندارد، گفتن هم ندارد

مى‌خواستم چیزى هم درباره ماجراى رفته بر اصغر حاجیلو قلمى کنم، اما دیدم نقض غرض است! ما هى مى‌کوشیم، پیشکسوتان و صاحبان حرمت و احترام را اعتبار بپاییم ولى آن‌ها که وظیفه اصلی‌شان از این قرار است، انگار نیاموخته‌اند که بزرگ‌تر احترام دارد! حفظ اعتبار اجتماعى پیشکسوتان، اول شرط حضور در هر میدانى است و به هیچ دلیلى، به قصد شکستن این دیوار بلند، نباید اقدام کرد!

از این روى «ستمى» که بر عمواصغر رفته است را نادیده مى‌گیریم! براى جواد نکونام، یک «نمره صفر» در نظر مى‌گیریم که حالت تعلیق دارد و مى گوید: اصل این ماجرا، متعلق به ٣ سال پیش بود که حاجیلو گفته بود، نکونام، نباید براى خاطر پولى که از استقلال طلب دارد، به AFC و FIFA شکایت کند! نکونام، آن شکایت را کرد و شکایت از حاجیلو را هم رویش گذاشت!

 کار بیرانوند بیخ پیدا کرد

این پرسپولیس، انگار بلد نیست پول درآورد! فقط بگیرد، فقط خرج اتینا کند و فقط هزینه به بار آورد! قصه بیرانوند را که دیگر شنیده یا خوانده‌اید؟ باشگاه آنتورپ بلژیک «علیرضا» را مى‌خواهد! پول خوبى هم مى‌دهد، هم به پرسپولیس و هم به بیرانوند! شرط عقل آن است که «تو نانى به کف آرى و به غفلت نخورى» ولى در پرسپولیس، به غفلت خوردن اصل کار است! بیرانوند انگار باید تا آخر لیگ برتر، از پرسپولیس تکان نخورد! تصمیمى که بازنده- بازنده است! چند میلیارد از جیب بازیکن مى‌پرد و چند میلیارد هم از کیسه پرسپولیس خارج مى‌شود!

کار به آقاى عراقچى کشیده شده است که یک جورى ترتیبش را بدهد که مقدمات سفر دروازه‌بان تیم ملى به بلژیک جور شود. تازه پرسپولیسى‌ها، مدعى عقل اقتصادى داشتن هم هستند! تازه پرسپولیس مى‌خواهد، شجاع و علیپور و نوراللهى را هم ترانسفر کند! زهى خیال باطل!

 

 

     
آی اسپورت
2020-06-29 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر