فهرست
کی خودت می‌شوی مرتضی؟
کی خودت می‌شوی مرتضی؟

کی خودت می‌شوی مرتضی؟

آی اسپورت - فرهاد مجیدی برای اینکه زمین تمرین و امکانات مناسب‌تری داشته باشد، ترجیح داده تیمش را سه روز زودتر به کویت ببرد. برای اینکه بتواند جلسات تمرینی منظمی را هم برگزار کند، به جز شیخ دیاباته سفر کرده و فرشید اسماعیلی و بلبلی مصدوم، حتی چند بازیکن رده سنی امید را هم سوار هواپیما کرده تا برخلاف سفرهای معمول که با 18-19 بازیکن انجام می‌شود، 24 بازیکن را مسافر کویت کند.

مهم‌ترین ابهام در ترکیب استقلال، وضعیت آمادگی جسمانی مهدی قائدی است که هنوز مشخص نیست مصدومیتش به او اجازه می‌دهد در ترکیب اصلی قرار بگیرد یا نه اما پاسخ هرچه باشد، هواداران استقلال امیدوارند فرهاد مجیدی دیگر مرتضی تبریزی را در خط حمله این تیم به عنوان بازیکن اصلی به کار نگیرد!

از حساسیت‌هایی که نسبت به نمایش بی‌تفاوت و ضربه به توپ زدن‌های بی‌انگیزه مرتضی تبریزی، روی سکوها ایجاد شده بگذریم، آمارها تصدیق می‌کند که چرا تماشاگران استقلال نسبت به این مهاجم تیمشان تا این حد زاویه پیدا کرده‌اند. تبریزی در تمام بازی‌هایی که در این فصل در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انجام داده، فقط یک شوت به چارچوب داشته! و بقیه شوت‌هایی که روانه دروازه حریفان کرده، از جمله دو موقعیت مناسبی که در بازی با الشرطه داشت، همگی خارج از چارچوب بوده و هیچ خطری برای دروازه‌بانان ایجاد نکرده است.

مهاجم شماره 11 استقلال نه فقط در بازی با الشرطه، که در هر بازی تقریباً همانی است که از او دیده‌ایم؛ یک بازیکن سرگردان، کم اثر و بی‌آزار برای مدافعان حریف که وقتی به شکلی اتفاقی صاحب موقعیت گل می‌شود، به ساده‌ترین شکل ممکن آن موقعیت‌ها را هدر می‌دهد.

نکته عجیب اینکه مرتضی تبریزی یکی از اولین انتخاب‌های مربیانی است که تازه به نیمکت استقلال می‌رسند. چه در زمان شفر و دوران موقت مربیگری فرهاد مجیدی در فصل گذشته و چه در دوره استراماچونی، این مهاجم بلندقامت تبدیل به اولین انتخاب این مربیان در خط حمله شد اما بعد از چند بازی دوباره همان سرنوشتی را پیدا می‌کند که در این 2 فصل تجربه کرده؛ نیمکت‌نشینی مداوم و رسیدن به ترکیب اصلی در شرایطی که هیچ گزینه دیگری جز او وجود ندارد.

از اینکه تبریزی می‌تواند اعتماد هر مربی را به خود جلب کند، می‌توان اینطور برداشت کرد که او در جلسات تمرینی همان مهاجم گلزنی است که در ذوب‌آهن دیده بودیم. همانی که قبل از جام جهانی 2018 حتی کارلوس کی‌روش را ترغیب کرد که به تیم ملی هم دعوتش کند اما وقتی به «روز مسابقه» می‌رسیم، مرتضی تبریزی تبدیل به مهاجمی می‌شود که نه تلاشی برای گل زدن می‌کند و نه مثل ارسلان مطهری، در سبک بازی او انگیزه‌ای برای بهتر شدن می‌بینیم. انگار که او فقط منتظر است آخر فصل فرا برسد و با پایان قراردادش، از شرایط بغرنجی که در آن گرفتار شده خلاص شود.

کسی نمی‌داند سرنوشت مرتضی تبریزی در استقلال چه خواهد شد. شاید او در بازی‌های باقیمانده فصل و یا همین بازی حساس مقابل الاهلی عربستان، کاری کند کارستان اما اگر همانی باشد که در دو فصل اخیر بوده، مهاجم سابقاً گلزن ذوب‌آهن با ناکامی مطلق پیراهن آبی را از تن بیرون خواهد کرد. شاید اگر به نیم فصل برمی‌گشتیم، فرهاد با همه کمبودهایی که در تیمش داشت، با نمایشی که مرتضی تبریزی در بازی با الشرطه ارائه کرد، راضی می‌شد رضایت نامه او را همان موقع صادر کنند.

 

ایران ورزشی 

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-02-15 13:57:00
نظر دهید

۱ نظر
ع ع ب
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۱۸
خود واقعیش همینه ، تبریزی ذوب آهن Fake بود بابا !!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر