فهرست
منصوریان در راه مربیان استقلال؛ نیمکتِ طلسم شده
منصوریان در راه مربیان استقلال؛ نیمکتِ طلسم شده

منصوریان در راه مربیان استقلال؛ نیمکتِ طلسم شده

آی اسپورت - تیم‌های لیگ برتری یکی یکی مربیان فصل بعد خود را اعلام می‌کنند. تا به حال تکلیف بیشتر تیم‌ها مشخص شده و محدودند باشگاه‌هایی که هنوز دنبال مربی بگردند. نکته جالب توجه در مورد سرمربیان فصل بعد، این است که خبری از علیرضا منصوریان نیست. سرمربی که دو فصل قبل با سر و صدای زیادی هدایت استقلال را به عهده گرفت حالا برای دومین فصل متوالی مورد اعتماد مدیران باشگاه‌ها قرار نمی‌گیرد. علیرضا منصوریان هفته هفتم فصل قبل از استقلال کنار رفت و در فصل قبل به جز مقطع کوتاهی که خبر توافق‌اش با سپاهان مطرح شده بود، هیچ خبر دیگری از این سرمربی منتشر نشد. با شروع فصل جدید انتظار می‌رفت که سرمربی پرحاشیه سابق آبی‌ها با تیمی لیگ برتر به توافق برسد و به چرخه سرمربیان سطح اول برگردد. ولی سرنوشت نیمکت بیشتر تیم‌ها مشخص شد و خبری از علیرضا منصوریان نشد. البته این اتفاق در بین مربیان استقلال طبیعی است. به جز امیر قلعه‌نویی که هر فصل نیمکتی از لیگ برتر را در تصاحب خود دارد، سایر سرمربیان استقلال در تاریخ لیگ برتر بعد از جدایی از این تیم دیگر آب خوش از گلوی‌شان پایین نرفت. معمولا مربی‌‌های استقلال زمانی که از هدایت این تیم کنار می‌روند دیگر مورد اعتماد هیچ باشگاه دیگری قرار نمی‌گیرند و در دو راهی خانه‌نشینی یا دستیاری قرار می‌گیرند.

منصور پورحیدری: پدرِ استقلال در اولین دوره لیگ برتر هدایت این تیم را به عهده داشت. پورحیدری با جدایی از استقلال برای همیشه با مربیگری خداحافظی کرد. منصورخان فقط ده هفته روی نیمکت نفت آبادان نشست و دیگر هدایت هیچ تیمی را به عهده نگرفت.

رولند کخ: استقلال سومین تجربه سرمربیگری کخ بود. ولی بعد از جدایی از استقلال تا ۹ سال هیچ مدیری به او اعتماد نمی‌کرد که هدایت تیم‌اش را به کخ بسپارد. کخ در تمامی سال‌های جدایی از استقلال به جز همان بازه کوتاه که سرمربی فنرباغچه شده بود، در حسرت سرمربیگری تیم‌ها به عنوان کمک مربی فعالیت می‌کرد.

صمد مرفاوی: کمک همیشگی نیمکت‌ استقلال بالاخره در لیگ ششم به آرزویش رسید و نفر اول نیمکت شد. اما تجربه ناموفق او باعث شد که برای فصل بعد دوباره کنار دست ناصر حجازی روی نیمکت بنشیند و فرصت نفر اول بودن را از دست بدهد.

ناصر حجازی: در کارنامه سرمربیگری ناصر حجازی، استقلال در ردیف آخر قرار دارد. یعنی اسطوره آبی‌ها بعد از کنار رفتن از استقلال دیگر هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفت و برای همیشه با دنیای مربیگری خداحافظی کرد.

پرویز مظلومی: در دوره اولی که مظلومی از استقلال جدا شد به آلومینیوم هرمزگان و سپس مس کرمان رفت و با این دو تیم به لیگ یک سقوط کرد. بعد از آن باز هم استقلال تنها تیمی بود که به مظلومی اعتماد کرد و نیمکت‌اش را به او سپرد. ولی در جدایی دوباره مظلومی از استقلال، دیگر تیمی نبود که این سرمربی را بخواهد و پرویز مظلومی همچنان فوتبال‌های لیگ را دور از استادیوم و صندلی‌های سرمربیگری دنبال می‌کند.

علیرضا منصوریان: سرمربی سابق تیم ملی امید، پاس همدان و نفت تهران که در دوران مربیگری‌اش نتایج نسبتا خوبی هم کسب کرده بود با استقبال گسترده هواداران استقلال روی نیمکت این تیم نشست. ولی جالب است که منصوریان هم با کنار رفتن از استقلال هنوز رنگ نیمکت دیگری را ندیده است و در فصل جدید هم خبری از سرمربیگری‌اش نیست.

نود

۹ ۳  
آی اسپورت
2018-06-13 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
شیر شفر
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
متاسفانه کم تجربگی منصوریان هم به خودش ضربه زد و هم به استقلال ولی خداروشکر الان شفر با تجربه و دانش بالایی که داره استقلال رو به همون تیم باب میل هوادارا تبدیل کرده که با کمی تلاش میتونه ستاره سوم رو کسب کنه. ضمنا این موضوعی که گفتید در مورد مربیان لنگی هم صدق میکنه. الان حمید استیلی کجاست؟ درخشان و گلمحمدی هر تیمی میگیرن قبل از پایان فصل با خفت پرتشون میکنن بیرون حتی علی دایی که مثلا هر سال تیم داره فقط به لطف دوران بازیگریش و البته زد و بندهای سیاسیش هست که هر سال تیم داره وگرنه به اذعان خود لنگیا حتی دایی هم سواد و دانش مربیگری نداره
فرشید
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
نیمکت طلسم نشده اینا البته بجز منصورخان خدابیامرز مربی نیستن وگرنه قلعه نویی همیشه تیم داشته
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۷
در جواب ....شفر:
شعورو شخصیت حاصل تربیت خانواده است
امیدوارم بیشتر براتون وقت بذارن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر