فهرست
اتفاق روز؛ تقابل مخالفان ترامپ
اتفاق روز؛ تقابل مخالفان ترامپ

اتفاق روز؛ تقابل مخالفان ترامپ

آی اسپورت - نخستین دیدار از گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عصر جمعه بین تیم‌ ‌ملی ایران و مراکش برگزار می‌شود. تیم آفریقایی چند ماه است که روابطش را با ایران قطع کرده . با این حال فوتبال، دو کشور را مقابل هم قرار خواهد داد. دو تیم ایران و مراکش با وجود نداشتن روابط سیاسی در یک چیز متحد هستند. هر دو مخالف دونالد ترامپ هستند. مراکش یک روز پیش از جام جهانی برابر آمریکا شکست خورد و نتوانست میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ را از آن خود کند. از طرفی شرکت آمریکایی نایکی ایران را در استفاده از  کفش‌های ورزشی تحریم‌ کرده است.

 مراکش پس از ۲۰ سال دوباره به جام جهانی رسیده است. این تیم در گروه ‌A جام جهانی ۹۸ فرانسه حضور داشت و پس از پیروزی نروژ مقابل برزیل از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی باز ماند. تیم آفریقایی در چهار دوره جام جهانی حضور نداشت. با این حال شیرهای اطلس با قدرت به جام جهانی بازگشتند و تنها تیمی محسوب می‌شوند که مرحله گروهی را بدون دریافت گلی پشت سر گذاشتند. یونس بلهنده و حکیم زیاش از جمله بازیکنان مهم این تیم هستند که با حضور فوتبالیست‌های مشهور مانند مونیر حدادی، بونو، نورالدین امرابط، النصیری، فیصل و اشرف حکیمی یک تیم قدرتمند از مراکش ساخته می شود.

 ایران نیز  در حالی به جام جهانی صعود کرد که هزار و ۱۲۱ ‌دقیقه دروازه‌اش را در مرحله گروهی بسته نگه داشت. کارلوس کی‌روش در این بازی نمی‌تواند از یکی از مهره‌های خوب خود به نام سعید عزت اللهی بهره ببرد. او محروم است. با این حال در خط حمله می‌تواند از دو بازیکن گلزن به نام‌های علیرضا جهانبخش و سردار آزمون استفاده کند.

 

ایسنا

 

  ۱  
آی اسپورت
2018-06-15 12:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مارال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
خدایا خودت کمکمون کن ، امید ی ملت و نا امید نکن .
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر