فهرست
انتقاد از سکوت در بازی استقلال؛ غیر مسلمانی!
انتقاد از سکوت در بازی استقلال؛ غیر مسلمانی!

انتقاد از سکوت در بازی استقلال؛ غیر مسلمانی!

آی اسپورت – حتما در جریان بی احترامی چند بازیکن الهلال نسبت به مراسم سکوت قبل از بازی استقلال و الهلال هستید. موضوعی که دیروز واکنش های منفی زیادی را در پی داشت. با این همه و بدون شک عجیب ترین واکنش به این موضوع را نایب رئیس مجلس داشته و علی مطهری کلا با برگزاری مراسم سکوت مخالفت کرده. او در نامه ای خطاب به وزیر ورزش نوشته:" "یک دقیقه سکوت" از آداب کشورهای غربی و غیر مسلمان است و مسلمانان برای اموات خود حمد و سوره می خوانند. چه معنی دارد که در ابتدای مسابقه دو تیم از دو کشور اسلامی برای اموات خود یک دقیقه سکوت کنند و مسئولان ورزش ما این امر را بپذیرند. اگر یک طرف غیر مسلمان باشد می توان پذیرفت ولی برای دو طرف مسلمان قابل پذیرش نیست. مستدعی است اقدام مقتضی برای آینده معمول گردد."

  ۵  
آی اسپورت
2018-02-22 08:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
Dark
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۴۴
بارها گفته شده توسط جامعه شناسان و فیلسوفان وطن پرست و انسان دوست

تنها دلیل تفاوت غرب با کشورهایی مثل ما و فاصله زیادی که ایجاد شده از نظر فرهنگی و علمی این است که

آن ها بعد از رنسانس و عصر روشنگری انسان را مبدا قرار دادند ولی جوامع مذهب زده خاورمیانه، خدا را منشا گرفتند،
آن ها با عقل و منطق و علم به پیش رفتند و جوامع سنتی و عقب مانده ای مثل ما با مسائل از زاویه تعصب خشک مذهبی و احساس برخورد میکنند.

نتیجه این دو رویکرد کاملا ساده میبینید که برای جوامع غربی آزادی و دموکراسی و پیشرفت را در پی داشته و برای ملل خاورمیانه استبداد و سیر قهقرایی واپسگرایی و فلاکت ...

آقایان کله شقی را کنار بگذارید ...

اکثر بزرگان و روشنفکران از دوران مشروطیت گفته اند در مقابل مدرنتیه مقاومت نکنید که نتیجه اش جز نابودی بیشتر چیزی نخواهد بود. البته مدرن شدن از راهش و اصولش به صورت زیربنایی که از داخل آن یک دولت-ملت به معنای واقعی کلمه بیرون بیاید .

قانون اصل بقای داروین این را میگوید .... یا باید با قرن 21 هماهنگ شد یا تمدنهای غالب باعث انقراض تمدن چند هزار ساله ایران خواهند شد. تمدنی که شوربختانه از محیط زیستش گرفته تا اخلاق اجتماعی و اعصاب و روان مردمش ... جملگی در آستانه فروپاشی قرار دارند.

ببینید که چطور این به اصطلاح نماینده مجلس باز هم اتفاقات را از دریچه تعصب مذهبی اش نگریسته و نه ارزش های والای انسانی و اخلاقی که مذهب و نژاد و کشور را نمیشناسد. مذهب یک چیز کاملا شخصی است، درست مثل تیم مورد علاقه که به فرض من تاجی هستم و دیگری شاهینی یا من رنگ خاکستری را دوست دارم دیگری قرمز ... امروز من در ایران به دنیا آمدم و مسلمان شدم ... اگر در ایتالیا زاده میشدم الان یک کاتولیک تمام عیار بودم ... این محیط هست که تصمیم میگیرد و این ما هستیم که باید با اندیشه و خردمان آن را تجزیه و تحلیل کنیم نه احساسات و تعصبات ... و این وسط چیزی که به محیط رشد و نمو فرد ربطی ندارد و امری است جهان شمول، احترام به ارزش ها و حقوق انسان هاست است که فارغ از دین و نژاد باید محترم شمرده شود.

یک زمانی ایران نخست وزیری داشت به نام شاپور بختیار که میگفت من قبل از اینکه ایرانی باشم به انسانیت معتقدم و امروز نمایندگان من و شما چنین افرادی هستند.

با سپاس
۸ ۱
امین لاجوردی
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۳:۵۵
فوق العاده و ممنون Dark، و حیف که تعداد امثال شما خیلی کمه که بالاتر از معمول رو می بینید
۲
ali
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۵۸
ینی چی این ؟
۲ ۱
Dark
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۹
درود بر شما

نخست اینکه یعنی این شخص با اظهار نظرش نشان داده روی شعور من و شمای ایرانی در عصر ارتباطات و فناوری زیاد حساب باز نمیکرده ...

و نکته دوم که مهم تر است، تا زمانی که چنین طرز فکرهای پوسیده ای در ایران دست بالا را دارند، پیاده کردن لائیسیته در کشور و به طبع آن دست یافتن به یک جامعه مدنی پیشرو و شهروند مدار، سرابی بیش نخواهد بود.

پاینده باشید.
۵
Omid&Esteghlal
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۱
یعنی وجدانن الان خودمو میکشم... اخه این چه حرفیه اخه تا کی افراط و تفریط... خب عزیز من برو فرهنگ سازی کن بگو تو اون یه دقیقه سکوت بازیکنا تیممون یه حمد و فاتحه هم بخونن این دیگه این بحثا نداره
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر