فهرست
هنگ کنگ ۰-۲ ایران؛ شروع ۳ امتیازی
هنگ کنگ ۰-۲ ایران؛ شروع ۳ امتیازی

هنگ کنگ ۰-۲ ایران؛ شروع ۳ امتیازی

آی اسپورت – تیم ملی ایران در اولین بازی اش در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ موفق شد در یک بازی سخت خارج از خانه به پیروزی برسد. شاگردان مارک ویموتس در یک بازی برتر موفق شدند  با دو گل آزمون و انصاری فرد هنگ کنگ را شکست بدهند. بازی بعدی تیم ملی ایران روز ۱۸ مهر در ورزشگاه آزای مقابل تیم ملی کامبوج خواهد بود.

 

مقدماتی جام جهانی - سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۹ - ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران

داور:یاماماتو یودای(ژاپن)    کمک ها: کاراکامای ساتوشی و هیراما ریو(ژاپن)

تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی زادگان، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی،امید ابراهیمی (دقیقه ۷۰، علی کریمی)، علیرضا جهانبخش (دقیقه ۸۶، اشکان دژاگه)، مهدی ترابی ( دقیقه ۶۱، وحید امیری)، کریم انصاری فرد، سردار آزمون

سرمربی:مارک ویلموتس

تیم ملی هنگ کنگ: هونگ فای، وانگ کیت، دنیل رودریگز، خوزه دسوزا، هوانگ یانگ، استفان (دقیقه ۷۲، آلکس آکانده)، روبرتو اورلاندو، چون لوک، لاو تسز چون، تانگ کین ( دقیقه ۶۴،چونگ)، راسل آندرو جیمز

سرمربی: میخو پاتلاینن

کارت زرد:

تانگ کین ۳۹  ، لاو چونگ ۶۸ ، روبرتو خیمنز گاگو ۸۳ و کانسلا ۸۵ برای هنگ کنگ

دقایق حساس:

دقیقه ۱۱ - اولین حمله جدی در بازی امروز در این دقیقه اتفاق افتاد و سانتر کوتاه، دقیق و دیدنی جهانبخش روی سر آزمون فرود آمد اما ضربه سر فنی مهاجم تیم ملی به سختی و روی خط دروازه توسط گلر حریف دفع شد.

دقیقه ۱۴ - باز هم سردار آزمون در این دقیقه می توانست برای تیم ملی گلزنی کند اما حرکت خوب او در بین مدافعان هنگ کنگی و شوت نهایی آن راهی به دروازه حریف نیافت و با اختلاف کمی از کنار دروازه تیم میزبان به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸ - در این دقیقه حریف ایران برای اولین بار توانست خود را به محوطه جریمه تیم ملی برساند اما تلاش بازیکنان این تیم برای باز کردن دروازه تیم ملی ایران راه به جایی نیافت و علیرضا بیرانوند پس از تعلل مهاجم حریف توانست توپ را از آن خود کند.

دقیقه ۲۲ - ارسال خطرناک و مواج رضاییان توسط گلر حریف به سختی دور شد.

دقیقه ۳۱: سرنگون شدن کریم انصاریفر در محوطه جریمه هنگ کنگ توسط مدافع حریف با اعتراض این بازیکن مبنی بر خطای پنالتی همراه بود که داور ژاپنی اعتقادی به این موضوع نداشت.

دقیقه ۳۷: ضربه قیچی فوق العاده کریم انصاریفرد در آستانه ورود به دروازه با برخورد به تیرک افقی راهی به دروازه نیافت و این مهاجم بدشانس در ثبت یکی از گل‌های زیبای دوران بازیگری خود ناکام ماند.

دقیقه ۳۹: یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه در سمت چپ نصیب ایران شد که رامین رضاییان این ضربه را به بالای دروازه هنگ کنگ نواخت و نتوانست از آن سود ببرد.

دقیقه ۴۱: ارسال از سمت راست توسط آزمون با فرار مهدی ترابی به محوطه جریمه و ضربه سر او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۴۳: دو مهاجم هنگ کنگی در دو فرصت مناسب برابر بیرانوند قصد گشودن دروازه او را داشتند که در هر دو مرحله شماره یک ایران عملکرد بهتری به جا گذاشت و آنها را ناکام گذاشت. بیرانوند در ادامه مصدوم شد و داور با قطع بازی، اجازه حضور کادرپزشکی برای مداوای وی را داد.

دقیقه ۴۵+۱: یک ضربه ایستگاهی دیگر برای ایران و اینبار علیرضا جهانبخش آن را نواخت که با اختلاف کمی از کنار دروازه هنگ کنگ راهی اوت شد.

دقیقه ۴۶: اشتباه در خط دفاعی هنگ کنگ و دستپاچگی دروازه بان این تیم می‌توانست موقعیت مناسبی نصیب ایران کند، که در نهایت توپ از منطقه جریمه دور شد.

دقیقه ۵۱: ارسال کرنر از سمت چپ با ضربه سر ناقص آزمون همراه شد که توپ به راحتی در اختیار دروازه بان هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه ۶۰: فرار ترابی از تله آفساید و ارسال زمینی او پشت محوطه جریمه برای سردار آزمون با ضربه کم جان این مهاجم، در اختیار گلر هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه ۸۹: اولین حرکت دژآگه با ارسال زمینی او همراه شد که مدافع هنگ کنگی در آستانه  ضربه انصاریفرد به شکلی خطرناک آن را به کرنر فرستاد.

 شرح گل ها:

هنگ کنگ ۰-۱ ایران  (دقیق ۲۳، سردار آزمون) : سردار آزمون توانست پس از دو موقعیت خوب برای اولین بار در این بازی دروازه حریف را باز کند. ارسال رضاییان که به سختی توسط گلر حریف قطع شد بیرون از محوطه جریمه به احسان حاج صفی رسید شوت محکم او توسط انصاری فر قطع شد و تبدیل به پاس کوتاهی برای سردار شد و مهاجم نوک تیم ملی فوتبال ایران با شوتی دقیق توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد.

هنگ کنگ ۰-۲ایران: (دقیقه ۵۴، کریم انصاریفرد): فرار جهانبخش به محوطه جریمه و ارسال زمینی این بازیکن، بهترین فرصت را نصیب انصاریفرد جلوی دروازه شکل داد که تک ضربه مهاجم ایران، گل دوم را رقم زد.

 

 

     
آی اسپورت
2019-09-10 18:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر