فهرست
نبرد سخت با اتلتیکو/ حفظ میراث ونگر
نبرد سخت با اتلتیکو/ حفظ میراث ونگر

نبرد سخت با اتلتیکو/ حفظ میراث ونگر

آی اسپورت - آرسنال زمان زیادی برای هضم کردن تصمیم آرسن ونگر برای پایان دادن به دوران 22 ساله مربیگری‌اش در این تیم، تصمیمی که از مدت‌ها پیش خیلی‌ها منتظرش بودند، ندارد آن هم در حالی که یک مصاف حساس برابر اتلتیکو مادرید در دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا، به این مرد فرانسوی در آستانه جدایی، فرصتی می‌دهد تا گوشه‌ای از اعتبار بر باد رفته‌اش در این دو سه سال اخیر را احیا کند.

ونگر اعتراف کرد که دلیل کناره‌گیری‌اش متحد کردن هوادارانی است که از سال‌ها ناکامی توپچی‌ها در رقابت‌های داخلی و اروپایی به ستوه آمده‌اند و میان آنها بر سر ماندن یا رفتن سرمربی فرانسوی تفرقه به وجود آمده است. 14 سال از آخرین باری که آرسنال در لیگ برتر قهرمان شد می‌گذرد و ونگر در تمام این سال‌ها ماندنش در آرسنال را تنها با دستاوردهایی مانند گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان و جام‌های حذفی توجیه می‌کرد، هرچند 19 سال حضور متوالی آرسنال در لیگ قهرمانان هم در این فصل به پایان رسید و تنها امید توپچی‌ها برای گرفتن سهمیه فصل بعد هم به موفقیتش در لیگ اروپا و فتح این مسابقات وابسته است.

برای تحقق این هدف اما ونگر هنوز باید چیزی را کسب کند که حتی در سال‌های اوجش در آرسنال هم نتوانست: کسب یک جام اروپایی. دو باخت اخیر او در فینال رقابت‌های اروپایی – فینال جام یوفای سال 2000 مقابل گالاتاسرای و 6 سال بعد در فینال لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا – تمام دستاوردش در رقابت‌های اروپایی بوده است و اگر باخت موناکوی تحت هدایتش مقابل وردربرمن را هم به آن اضافه کنیم (فینال جام در جام اروپای سال 1992) مشخص می‌شود که این مرد فرانسوی با قهرمانی در رقابت‌های اروپایی بیگانه است.

ونگر در این 4 سال اخیر سه بار قهرمان جام حذفی شده است اما این جام‌ها نتوانسته انتظارات هواداران آرسنال را برآورده کند. حالا فقط یک راه مانده که او حداقل با حفظ میراثش در آرسنال این تیم را ترک کند که آن گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی در لیگ اروپاست اما حریف تیمی مانند اتلتیکو است که در رقابت‌های اروپایی تخصص دارد. در 7 سالی که اتلتیکو تحت هدایت دیه‌گو سیمئونه بوده این تیم 5 بار به نیمه‌نهایی رقابت‌های اروپایی رسیده است و در 4 فصل گذشته حضورش در لیگ قهرمانان هم تنها توسط رئال مادرید حذف شده است.

منبع: AFP

۲    
آی اسپورت
2018-04-26 18:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر