فهرست
شما بنویسید؛ با سهمیه ۵۰-۵۰ موافقید؟
شما بنویسید؛ با سهمیه ۵۰-۵۰ موافقید؟

شما بنویسید؛ با سهمیه ۵۰-۵۰ موافقید؟

آی اسپورت – در حالی که تا همین شب گذشته سعید فتاحی و همکارانش در سازمان لیگ اصرار داشتند که در دربی روز پنجشنبه، قانون ۹۰به ۱۰ برای میزبان و میهمان اجرا خواهد شد اما امروز مسئول روابط عمومی باشگاه پرسپولیس خبر داد که در جلسه‌ای که امروز برگزار شده، توافقی تازه صورت گرفته و سهمیه تماشاگران دو تیم در دربی ۵۰-۵۰ خواهد بود!

اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ مخالفان و موافقانی داشت و قطعا بازگشت به سهمیه ۵۰-۵۰  هم مخالفان و موافقان خود را خواهد داشت. حالا شما مخاطبان آی‌اسپورت برای ما بنویسید که با بازگشت به سهمیه ۵۰-۵۰ برای میزبان و میهمان دربی موافقید یا نه؟

۴ ۱۷  
آی اسپورت
2018-09-23 13:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
سعید
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۶
۹۰ به ۱۰ بهتره، تمام دنیا این دربی رو به این ویژگی میشناسن ، بعد ما اصلا شرایط برگزاری دربی ۵۰ به ۵۰ رو نداریم در حال حاظر ..
۸
erfan6067
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
مگه راه ديگه اي هم هست؟يابايد١٠٠درصدبدن به يه تيم ياهمين٥٠-٥٠ وقتي معلوم نيست كسي كه ميادتو ورزشگاه طرفداركدوم تيمه چطورميخان٩٠-١٠رواجراكنن؟
ارشك
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۶
اول عنوان كنيد كه چرا ٩٠-١٠ منتفى شده، تا ما نظر بديم مخالفيم يا موافق!
۵ ۱
.
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
باشگاه استقلال به عنوان میزبان قبول نکرده
۵
سامان پرسپولیسی
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۷
تا زمانی که هوادار قابل شناسایی نباشه، بهترین روش همین 50 - 50 است
Hasan
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۹
سنگ بزرگ نشانه نزدنه اگه 70 به 30 می کردن قابل اجرا بود
۵
امید از تفت
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۱
اصلاً درست نیست و یکی از دلایل حساسیت بیش از حد و عدم جذابیت اکثر دربی ها همین موضوعه. باید ۹۰ به ۱۰ اجرا بشه هرچند ممکنه اولش نواقص و سختی هایی هم داشته باشه
۵
رضا
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
فدراسیون خراب بشه تو سر صاحبانش .
۳
فرشاد4تای95
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
این دربی اگه تودنیا معروف شدبخاطرهمین نصف نصف بودنش اینایی که میگن 90به10چیزیه که عادل فردوسی پورکرده تومغزشون وگرنه کی تودنیابه بازی پرسپولیس تراکتوریااستقلال تراکتوریاپرسپولیس وسپاهان ویااستقلال وسپاهان اهمیت میده؟داورخارجی روکه ازاین دربی گرفت فردوسی پوردیگه لطفانزارین جذابیت دربی روبگیره قشنگیش به اینه که بعدهرگلی نصف ورزشگاه خوشحال میشن نصف دیگه ناراحت
mohamad ho3in
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
اون ده درصد به هیچ عنوان تضمین امنیت ندارن
حرف حساب
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۳
اولا استقلال اصلا توان پر کردن 90 درصد رو نداره اگه داشت تو بازی با تراکتور این کارو میکرد! ثانیا برای دو تیمی که هر دو دولتی هستند و یک اسپانسر و یک استادیوم دارند و یک مسئول، مهمان و میزبان یعنی چی؟ به جای این مسخره بازی ها تکلیف این دو تیم را مشخص کنید هر وقت استادیوم شخصی داشتند بیان قانون 90 به 10 رو اجرا کنند! وقتی هنوز در ورزشگاه آزادی کلا سه نوع بلیط داریم (جایگاه، روبروی جایگاه، طبقه دوم و پشت دربازه ها) مسخره است حرف از 90 به 10 بزنیم! چطور میخواهید هوادارن رو از هم جدا کنید حتما از روی رنگ لباس؟! فدراسیون 5 ستاره و هیات های فوتبالش در استانها که هنوز عرضه برگزار کردن یک بازی آرام و بدون حادثه در اهواز و آبادان و تبریز و ... را ندارند غلط میکنند در بزرگترین بازی کشور دم از 90 به 10 میزنند!
majid
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
فردوسی پور یه زمان همه رو تشویق میکرد از لیگ ایران برن ولی چند هفته پیش میگفت اگه بازیکنا به خاطر نرخ ارز از ایران برن لیگمون خالی از استعداد میشه و ضربه میخوره!! با طناب پوسیده کیروشی پور تو چاه نرید این واسه خودش فکر نکرده یه تزی میده!! دربی ما ارزش فنی نداره تمام ارزشش به همین سنت های متفاوتشه
میلاد
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۴
باید تمام هوادارا یک آی کارت مجزا داشته باشند صندلیها شماره گذاری بشه که معلوم باشه چه کسی طرفدار چه تیمی هست ...وقتی استقلال میزبان باشه فقط 10 درصد ورزشگاه بلیتش به فروش بره ..بهتره ما هم به سمت جهانی شدند ولی در حال حاضر با این مسئولینی که ما داریم حتی نمیتونن یه سازماندهی ساده رو برای ورود بانوان به ورزشگاه ها انجام بدن این ماجرا هم به نظرم انجام نمیشه
۲
حمیدرضا
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۶
اول آقایون بیان به هر تیم یه ورزشگاه اختصاصی بدن بعدش قانون بازی توی زمین حریف رو اجرا کنن و ۹۰به ۱۰ کنن
تا وقتی از ورزشگاه به یه انداره استفاده میکنن باید از سکو ها هم به یه میزان استفاده بشه
۲
سامان
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
اتفاقا جذابیت به اینه كه یه تیم 90 درصد ورزشگاه رو با خودش داشته باشه كه هیجان و انگیزه به بازی تزریق بشه و اون تیم خواهان برد باشه و حمله كنه و اگر نه همیشه هر دو تیم و هواداراشون اولین گزینه تو ذهنشون گل نخوردن و نباختن و مساویه بعدش اگه پا داد یه دری به تخته خورد یه گلی هم بزنن اتفاقا یكی از راه كار های زیبا كردن دربی 90 به 10 كردن هست
۱
حمید
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۹
راه حل 90-10 قطعا بهتره. اما به شرط اینکه زیرساخت هاش آماده بشه و امکان تفکیک تماشاگرا باشه. برای این کار در

گام اول: سازمان لیگ باید همه باشگاه ها رو وادار کنه سامانه خرید بلیط الکترونیکی راه بندازن. یعنی حتی اگه طرف توی ورزشگاه بلیط می خره توی همون سامانه ای ثبت بشه که بلیط اینترتی هم خرید میشه. در حال حاضر از همین ابتدای فصل سه باشگاه پرسپولیس، پدیده و نساجی رو من می دونم که سامانه خودشون رو راه اندازی کردن. بقیه باشگاه ها هم باید هر چه زودتر این کارو بکنن.

گام دوم: سازمان لیگ باید سامانه هوادرای طراحی کنه که مشخصات هوادارا و تیم مورد علاقه شون در اون ثبت بشه. این سامانه باید مبنای توزیع پول بلیط فروشی به باشگاه ها باشه. یعنی هوادار بدونه که اگه فقط به خاطر یک بازی رفت به دروغ خودشو به عنوان هوادار رقیب جا زد عملا پول هر بلیطی رو هم که تا اخر فصل خرید به باشگاه رقیب داده. اینجوری انگیزه برای تقلب کم میشه و همه ترجیح میدن تیمی رو که واقعا هوادراش هستند ثبت کنن.

گام سوم:باید قانونی تصویب بشه که سامانه های بلیط الکترونیکی باشگاهی فقط برای کسانی بلیط صادر کنن که در گام دوم در سامانه سازمان لیگ ثبت نام کردن و تیمشون رو مشخص کردن. به این ترتیب میشه هوادارای هر تیم رو براحتی شناسایی کردتا در بازی های حساس از خرید بلیط تیم رقیب جلوگیری بشه.

اینها حداقل مراحلیه که بشه به صورت موثر قانون 90-10 رو اجرا کرد.

در مرحله بعدی باید باشگاه رو مجاز کرد که بلیط رو با شماره صندلی بفروشن. نیروی انتظامی از ورود افراد متفرقه به هر جایگاه جلوگیری کنه تا سر صندلی ها دعوا نشه و همچنین با همکاری باشگاه ها هوادار رو ملزم کنه سر جای خودش بشینه. این مرحله آخر سخت اما به نظرم شدنیه. میشه کمیته هوادران هر باشگاه تعدادی از تماشگران مثلا ده درصد رو بلیط رایگان بهشون بده و در مقابل ازشون بخواد با همکاری و آموزش نیروی انتظامی به عنوان ناظم عمل کنند تا تماشاگرا سر جای خودشون بشینن.
۱
AVA-86
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۴
به هزار یک دلیل نود به ده قابل اجرا نبود. مسوولین چطور می خواستن تشخیص بدن به هوادار کدوم تیم بلیط می فروشند؟ اونم دربی که همیشه بلیط بازار سیاه داره. تا وقتی همه هوادارای دستکم استادیوم بروی ما کارت هواداری نداشته باشند و قابل شناسایی نباشند نمیشه از این طرحا داد. ضمن اینکه از نظر امنیتی هم قابل اجرا نبود. مثلا اگه پرسپولیس بازی پنج شنبه ببره کی می تونه حدس بزنه بین ده درصد پرسپولیسی و نود درصد استقلالی ممکنه چه درگیری رخ بده؟ اونم توی این شرایط متهلب جامعه و سکوها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر