فهرست
بیرانوند، ستاره‌ای برای کلیک بیشتر
بیرانوند، ستاره‌ای برای کلیک بیشتر

بیرانوند، ستاره‌ای برای کلیک بیشتر

آی اسپورت - در اینکه علیرضا بیرانوند یکی از چند دروازه‌‌بان به یادماندنی تاریخ باشگاه پرسپولیس است، تردیدی نیست. او در موفقیت‌های سالیان اخیر پرسپولیس نقشی بزرگ ایفا کرده که از یاد هواداران پرسپولیس نخواهد رفت. در تیم ملی نیز بیرانوند در رقابتی سخت شماره یک شد و نقش‌های بزرگ را در مقاطعی برعهده گرفت. او بارها برای تیم ملی درخشید و نشان داد که اعتماد کارلوس کی‌روش به او بیراه نبود.

اما اغراق‌آمیز است که او را یکی از ۵ ستاره آسیایی جام‌های جهانی در کنار نام‌هایی مثل پارک جی سونگ کره‌ای، سامی جابر عربستانی، تیم کیهیل استرالیایی و کیسوکه هوندا ژاپنی بدانیم. بیرانوند حتی در فوتبال ایران نمی‌تواند یکی از ۵ ستاره ایرانی جام‌های جهانی باشد و نام‌های بزرگ‌تری از ایران در جام‌های جهانی نمایش‌های موثرتری را ارائه کرده‌اند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا علاقمند به نظرسنجی است و به آسانی می‌تواند بفهمد که اضافه کردن نام بیرانوند به فهرست بهترین‌های آسیا در جام‌های جهانی، چه تعدادی از شرکت‌کننده را به سایت ای‌اف‌سی می‌کشاند.

سایت ای‌اف‌سی همین چندی پیش با ایجاد رقابت بین طرفداران استقلال و پرسپولیس در انتخاب بین فرهاد مجیدی و جلال حسینی حتی از تقلب کاربران برای تکرار رای استقبال کرد و از کلیک هواداران ایرانی خوشحال شد و این‌بار با اضافه کردن نام بیرانوند در فهرست بهترین‌های جام‌های جهانی دنبال کلیک‌های بیشتری از میلیون‌ها کاربر ایرانی است.

کری‌های هواداری علیرضا بیرانوند را به گزینه خوبی برای این نظرسنجی تبدیل کرده و حضور بازیکنان ایرانی از نسل‌های پیش یا چهره‌های دیگر نمی‌توانست تعداد زیادی کلیک برای سایت ای‌اف‌سی به ارمغان بیاورد. بنابراین چه کسی بهتر از بیرانوند که با ویدیوی معروف "چطوری کریس" و مهار یک پنالتی در جام جهانی و البته محبوبیت بین هواداران پرسپولیس می‌تواند برای سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بازار کلیک را داغ کند؟

اما فراموش نکنیم که علیرضا حقیقی به رغم تمام انتقاداتی که درباره‌اش مطرح می‌شد، در جام جهانی ۲۰۱۴ درخشید و دروازه‌بان مطمئنی برای تیم ملی ایران شد، یا حتی ابراهیم میرزاپور که بسیاری انتخاب او توسط میروسلاو بلاژویچ و بعدها برانکو ایوانکوویچ را نمی‌پسندیدند، اما در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نمایشی مطمئن داشت و حتی مقابل پرتغال از چهره‌های موثر تیم ملی ایران بود. بگذریم از اینکه ناصر حجازی و احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان‌های افسانه‌ای تاریخ فوتبال ایران هستند و هر دو در جام‌های جهانی بازی کرده‌اند، حجازی در ۱۹۷۸ آرژانتین و عابدزاده در ۱۹۹۸ فرانسه، هر دو در نقش‌هایی کلیدی و ماندگار برای تیم ملی.

حتی فراموش کردن دروازه‌بان‌های دیگر ایران در جام‌های جهانی ساده نیست، اگرچه ستاره‌های ایران در جام‌های جهانی بیشتر از دروازه‌بان‌ها بودند. اما انتخاب بیرانوند به عنوان یکی از ۵ ستاره آسیایی جام‌های جهانی انتخابی برای کلیک بیشتر در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیاست و جذابیت بیشتری به نسبت یک کری‌خوانی مجازی ندارد.

بیرانوند بی‌شک دروازه‌بان قابل و محبوبی برای هواداران پرسپولیس است اما همیشه بخشی از تمجید او، نه به خاطر ویژگی‌های فنی بلکه به دلیل کری‌های هواداری بوده و این‌بار نیز او ستاره یک جریان مجازی هواداری برای کلیک بیشتر است.

ایران ورزشی 

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-04-07 13:45:00
نظر دهید

۱ نظر
امیر
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۴۳
اصلا هم معلوم نیست حسودی تون شده!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر