فهرست
آماربازی؛فقط یک برد برای تاتنهام در چهارده بازی!
آماربازی؛فقط یک برد برای تاتنهام در چهارده بازی!

آماربازی؛فقط یک برد برای تاتنهام در چهارده بازی!

آی اسپورت - تاتنهام و لیورپول سال‌ها است که فاتح لیگ انگلیس نشده‌اند. ۲۹ سال از آخرین قهرمانی لیورپول و ۵۸ سال از آخرین قهرمانی تاتنهام در لیگ انگلیس می‌گذرد. دیدار دو تیم در فینال لیگ قهرمانان، ۲۰امین فینال اروپایی است که بین دو تیم از یک کشور برگزار می‌شود. هفت فینال در جام باشگاه‌ها و لیگ قهرمانان بوده (سه بار اسپانیایی‌ها، دو بار انگلیسی‌ها، یک بار ایتالیایی‌ها و یک بار آلمانی‌ها چنین فینال‌هایی را برگزار کرده‌اند)، ۱۰ فینال در جام یوفا و لیگ اروپا به این ترتیب بوده؛ ایتالیا – ۴، اسپانیا – ۲، انگلیس – ۲، آلمان –۱، پرتغال –۱)، و سه بار هم در جام مکاره این اتفاق افتاده (هر سه بار تیم‌های اسپانیایی به فینال رسیدند).

این چهارمین فینال اروپایی بین تیم‌های انگلیسی است. تاتنهام و ولورهمپتون (فصل ۱۹۷۱ جام یوفا)، چلسی و منچستر یونایتد (لیگ قهرمانان ۲۰۰۷)، و آرسنال و چلسی (فینال لیگ اروپا ۲۰۱۸) دیدارهای قبلی بوده‌اند.

 تاتنهام ۴۰امین تیمی می‌شود که در یک فینال جام باشگاه‌های اروپا یا لیگ قهرمانان حضور داشته است. از ۳۹ فینالیست قبلی، ۱۵ تیم در همان اولین فینالشان قهرمان شدند که تنها بروسیا دورتموند در دوره برگزاری این مسابقات با فرمت لیگ قهرمانان توانسته در سال ۱۹۹۷ به این دستاورد برسد.

لیورپول و تاتنهام ۱۷۲ بازی رسمی داشته‌اند؛ ۱۵۲بازی در لیگ، ۷بازی در جام حذفی، ۸ بازی در جام اتحادیه، یک بار در چریتی شیلد و دو بازی در جام یوفا). لیورپول ۸۲ برد کسب کرده، تاتنهام ۴۸ پیروزی، و ۴۲ بازی هم مساوی شده است. لیورپول ۲۷۱ گل زده و تاتنهام ۱۹۵ گل. فینال امشب سومین باری است که آنها در یک زمین بی‌طرف بازی می‌کنند.

تاتنهام در ۱۴ بازی رسمی اخیر مقابل لیورپول تنها یک بار پیروز شده است. در ۱۳ بازی دیگر، لیورپول ۹بار برنده شده از جمله دو بازی رفت و برگشت فصل اخیر لیگ برتر، و ۴ بازی هم مساوی شده است. جیمی گریوز با ۱۱ گل و ایان راش با ۱۳ گل بهترین گل‌زنان دو تیم در دیدارهای مقابل هم هستند.

     
آی اسپورت
2019-06-01 23:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر