فهرست
درباره سیتی؛ قهرمان شدند، چون بهترین بودند
درباره سیتی؛ قهرمان شدند، چون بهترین بودند

درباره سیتی؛ قهرمان شدند، چون بهترین بودند

آی اسپورت - فصل پیش بعد از شکست منچستریونایتد مقابل وست‌برومویچ که منجر به مسجل شدن قهرمانی منچسترسیتی شده بود جوزه مورینیو در پاسخ به خبرنگار که با طعنه از او پرسیده بود قهرمانی را به سیتی تقدیم کردید؟ گفته بود؛ بی خیال! منچسترسیتی قهرمان شد چون آنها بیشترین امتیاز را در طول فصل به دست آوردند، چون بازی‌های کمتری را واگذار کردند، چون روز قبل تاتنهام را شکست دادند و نه بخاطر اینکه ما به وست‌بروم‌ویچ باختیم.

این فصل قبل از اینکه خبرنگاری از مورینیو سوالی در مورد قهرمانی سیتی بپرسد خودش میدان را ترک کرد تا مجبور نباشد باز هم بگوید آنها قهرمان شدند چون در همه چیز بهترین بودند. نگاهی به آمار و ارقام به ما از شایستگی بی چون و چرای سیتیزن‌ها برای کسب  ۳ جام خبر می‌دهد.

برتری آماری

بهترین خط حمله با ۹۵ گل زده، بیشترین کلین‌شیت و بیشترین برد تنها بخشی از ارقام نجومی کارنامه موفق شاگردان پپ گواردیولا است. آنها با میانگین ۱۸ شوت به سمت دروازه رقبا در هر بازی خطرناک‌ترین حریف این فصل لیگ جزیره بودند. دقت پاس ۸۹ درصدی هم آن‌ها را در صدر جدول دقت پاس قرار می‌دهد. منچستر سیتی با میانگین امتیاز بسیار خوب ۷.۰۹ از این حیث هم بهترین تیم لیگ بود. درصد مالکیت توپ نیز مثل همیشه با اختلاف قابل توجهی با تیم دوم و میانگین ۶۴ درصد در هر بازی قلمروی بی چون و چرای تیم گواردیولا بوده و هست. حتی در تعداد بردهای متوالی آنها با ۱۴ بردی که در نهایت به قهرمانی‌شان منجر شد بالاتر از لیورپول هستند که در ۹ بازی پیاپی موفق به پیروزی شد. ۳۵ درصد از لمس توپ‌هایشان در طول فصل در حالت هجومی بوده که این گویاترین آمار در مورد بازی زیبا و هجومی آبی‌پوشان منچستر است و از آن جالب‌تر در حالت دفاع فقط ۱۹ درصد از لمس توپ‌ها را به ثبت رسانده است. آن‌ها ۷۲ گل را در شرایط حمله و بازی باز داشتند. در هر مسابقه به طور متوسط ۶۵۵ پاس بین بازیکنان منچسترسیتی رد و بدل شده. آخرین مهر تایید برسبک فوتبال زیبا و هجومی تیم پپ گواردیولا آمار بسیار کم ۲۷ کارت از روی خطا در کل فصل است که نشان می‌دهد  فقط مشغول حمله کردن و متمرکز روی موفقیت و به ثمر رساندن گل بودند. کلیدی ترین نکته در مورد تیم موفق سیتی موفقیت سرمربی این تیم در متمرکز کردن بازیکنانش روی موفقیت، گل زدن و پیروزی است. آمار بالا نشان می‌دهد  آبی‌پوشان قبل از مسابقه به هیچ چیزغیر از پیروزی فکر نمی‌کنند و تمام توجهشان معطوف باز کردن دروازه رقباست. مورینیو پیش از این استعداد خود را در کارشناسی با همان جملات فصل قبل به اثبات رسانده بود؛ زمانی که گفت: «آن‌ها قهرمان شدند چون بیشترین امتیاز را به دست آوردند، بیشتر از همه بردند و گل زدند و موفق شدند. قهرمان شدند چون بهترین بودند.»

نود

 

۱    
آی اسپورت
2019-05-19 15:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر