فهرست
رکوردهای کریس که مسی هنوز فتح نکرده!
رکوردهای کریس که مسی هنوز فتح نکرده!

رکوردهای کریس که مسی هنوز فتح نکرده!

آی اسپورت - لیونل مسی و کریس رونالدو بزرگترین فوتبالیست های عصر ما هستند و هرگز از شکستن رکورد و ثبت حد نصاب های جدید خسته نمی‌شوند. این دو گلزن شگفت انگیز رکوردهای زیادی در دنیای فوتبال در اختیار خود می‌بینند و هر هفته و هر فصل در حال شکستن و ثبت رکوردهای جدیدتری هستند. این دو بازیکن با سطح بالای خود، برای بهتر شدن به یکدیگر انگیزه داده اند و به دستاوردهایی رسیده اند که برای دیگر بازیکنان دنیای غیرممکن به نظر می‌رسد.

به بهانه هت‌تریک و نمایش جادویی لیونل مسی در جریان پیروزی ۴-۱ بارسلونا مقابل رئال بتیس و به راه افتادن بخث هایی جدید در مقایسه او و رونالدو، اکنون به ۴رکوردی اشاره می‌کنیم که در اختیار کریس رونالدو است و لیونل مسی هنوز نتوانسته به آن ها چنگ بزند. البته رکورد چهارم، در اختیار ستاره ای ایرانی است و در این زمینه، رونالدو صرفا نسبت به مسی برتری دارد.

۱- حداقل ۵۰ گل زده در ۶فصل متوالی

از زمان حضور در رئال مادرید در سال ۲۰۰۹، رونالدو در هر فصل (به جز فصل اول) توانست حداقل ۴۰ گل در تمامی رقابت ها برای کهکشانی ها به ثمر برساند. این فوق ستاره سابق رئال مادرید از فصل ۲۰۱۰ تا فصل ۲۰۱۵، برای ۶فصل متوالی حداقل ۵۰ گل در تمامی رقابت ها برای رئال به ثمر رساند. (به ترتیب ۵۳، ۶۰، ۵۵، ۵۱، ۶۱ و ۵۱) رونالدو سریع تر از هر بازیکن دیگری به ۱۵۰ و ۲۰۰ گل لالیگایی رسید.

در مقابل، مسی در ۵فصل توانسته تعداد گل های خود را به ۵۰ برساند و ۳فصل از این تعداد به صورت متوالی بوده است. (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲به شکل متوالی به ترتیب ۵۳، ۷۳ و ۶۰ گل؛ فصل های ۲۰۱۴ با ۵۸ و ۲۰۱۶ با ۵۴ گل)

۲- آقای گل ادوار لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو تنها بازیکنی است که توانسته در سه فصل گوناگون لیگ قهرمانان حداقل ۱۵ گل به ثمر برساند. (فصل های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به ترتیب با ۱۷، ۱۶ و ۱۵ گل) او همچنین تنها بازیکن تاریخ این رقابت هاست که توانسته در یک فصل، در تک تک بازی های مرحله گروهی گلزنی کند.

بازیکن سابق اسپورتینگ لیسبون تنها بازیکنی است که توانسته در ۱۱ دیدار متوالی گلزنی کند. او در روز ۱۸ آپریل ۲۰۱۷ به نخستین بازیکن تاریخ رقابت ها تبدیل شد که به ۱۰۰ گل زده رسیده و در ۱۸ فوریه ۲۰۱۸ به نخستین بازیکن تاریخ تبدیل شد که با پیراهن یک باشگاه (رئال مادرید) ۱۰۰ گل در این رقابت ها به ثمر می‌رساند. در مجموع تعداد گل ها رونالدو ۱۲۴-۱۰۸ از مسی پیش است و در تعداد عنوان های آقای گلی نیز رونالدو برتری ۷-۵ نسبت به مسی دارد.

۳- حداقل ۶۰ گل زده در ۴سال تقویمی متوالی

در سال های ۲۱۱ تا ۲۰۱۴، رونالدو در ۴سال تقویمی متوالی توانست حداقل ۶۰ گل در عرصه باشگاهی و ملی به ثمر برساند. مسی در دوران فوتبال خود در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به این دستاورد رسیده، هرچند ۹۱گل او در سال تقویمی ۲۰۱۲ دستاوردی شگفت انگیز و خارق العاده است.

رونالدو همچنین تنها بازیکنی است که توانسته در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷، برای ۷سال تقویمی متوالی حداقل ۵۰ گل باشگاهی و ملی به ثمر برساند. فوق ستاره آرژانتینی این مهم را در 4 سال متوالی انجام داده و مجموعا در ۷سال تقویمی توانسته حداقل ۵۰ گل به ثمر برساند.

۴- گل های ملی

با ۸۵ گل در ۱۵۴ بازی (۰.۵۵گل در هر بازی) رونالدو در رده دوم بیشترین تعداد گل ملی قرار دارد و در این زمینه تنها علی دایی را با ۱۰۹ گل زده در ۱۴۹ بازی بالاتر از خود می‌بیند. بعد از رونالدو و با عبور از نام هایی نظیر فرانس پوشکاش، پله، میروسلاو کلوزه و رابی کین، در رده هجدهم به لیونل مسی می‌رسیم که با ۶۵ گل زده در ۱۲۸ بازی ملی (۰.۵۱گل در هر بازی) این رده را مشترکا با دیدیه دروگبا در اختیار دارد. صعود مسی در این جدول حتمی است اما شاید او نتواند از رونالدو پیشی گیرد.

در زمینه کسب جام نیز، رونالدو به همراه پرتغال قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ را تجربه کرده اما لیونل مسی با ۴نایب قهرمانی، هرگز نتوانسته به همراه آرژانتین در عرصه ملی جامی را بالای سر ببرد. مسی با آرژانتین در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نایب قهرمان کوپا آمریکا و در سال ۲۰۱۴ نایب قهرمان جام جهانی شده است.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-03-20 00:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر