فهرست
آمار هفته چهارم؛ طلسم استقلال در دربی رفت
آمار هفته چهارم؛ طلسم استقلال در دربی رفت

آمار هفته چهارم؛ طلسم استقلال در دربی رفت

آی اسپورت - در دیدارهای هفته چهارم، سه تیم بالای جدول در  پایان هفته سوم متوقف شدند و با پیروزی سایر مدعیان، رقابت در صدر جدول گرمتر از قبل شد. استقلال هم با شکست در دربی همچنان در شرایط بحرانی به سر می‌برد.

تراکتور۱-۰ گل گهر سیرجان

تراکتور در این هفته نیز روند گل نخوردن خود را ادامه داد و رشید مظاهری چهارمین کلین‌شیت پیاپی خود را ثبت کرد. گل‌گهر متحمل اولین شکست فصل خود شد. از ۳ گلی که این تیم در این فصل دریافت کرده، ۲ گل، گل به خودی بوده و یک گل نیز از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده شده است. در این بازی ساسان انصاری فرصت گلزنی از روی نقطه پنالتی را از دست داد. این بازیکن هر ۱۳ پنالتی قبلی خود را در لیگ به گل تبدیل کرده بود.

شهر خودرو ۰-۱ فولاد

شهرخودرو که با ۳ پیروزی پیاپی در صدر جدول قرار داشت در این هفته با گل دقایق پایانی لوسیانو پریرا مغلوب فولاد شد. این ششمین گل این بازیکن برزیلی در لیگ به پدیده بود و این مهاجم رکورددار گلزنی به نماینده خراسان در لیگ برتر است. شیمبا با این گل ۷۵ گله شد و بهترین آمار گلزنی را در بین بازیکنان شاغل در لیگ نوزدهم در تاریخ لیگ برتر دارد. شهر خودرو علی‌رغم این شکست در صدر جدول باقی ماند.

نساجی ۲-۰ شاهین بوشهر

نساجی در این فصل فراتر از حد انتظار ظاهر شده است. این تیم که بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد، تنها تیمی است که در هر ۴ هفته لیگ موفق به گلزنی شده است. در این دیدار علی شجاعی برای سومین بازی متوالی گلزنی کرد و محمد عباس زاده مهاجم محبوب نساجی‌ها پس از ۴۰۰ روز دروازه حریفان را باز کرد.

سپاهان ۰-۰ نفت مسجدسلیمان

سپاهان هرچند که در این بازی هم دروازه خود را بسته نگه داشت ولی برای دومین هفته پیاپی تن به تساوی بدون گل داد. این نخستین باری بود که نفت مسجدسلیمان برابر سپاهان موفق به کسب امتیاز شد. در پایان هفته چهارم تنها ۳ تیم متحمل شکست نشده‌اند که یکی از این تیمها نفت مسجدسلیمان است که در هر ۴ هفته به نتیجه تساوی دست یافتند.

پیکان ۶-۲ ماشین سازی

عجیب‌ترین نتیجه هفته در پیکان‌شهر رقم خورد جاییکه پیکان با نتیجه ۶-۲ مقابل ماشین‌سازی به پیروزی رسید. این نتیجه بهترین پیروزی پیکان در تاریخ لیگ برتر محسوب میشود و برای نخستین بار تیم تحت هدایت فرکی در یک بازی در لیگ برتر ۶ گل وارد دروازه حریفان کرد. حامد لک نیز برای اولین بار در یک دیدار ۶ گل دریافت کرد. اولین گل پیکان توسط مهران موسوی به ثمر رسید. این مدافع برای دومین هفته پیاپی گلزنی کرد تا دو گله شود. موسوی در ۴ فصلی که در لیگ برتر سابقه بازی داشت مجموعاً ۲ گل زده بود.

پارس جنوبی ۳-۲ سایپا

یکی از بازیهای جذاب این هفته در جم برگزار شد و پارس جنوبی برای نخستین بار موفق به شکست دادن سایپا شد. آخرین پیروزی این تیم در لیگ به فروردین ماه بازمی‌گشت. اولین گل پارس جنوبی در این بازی را محمد نوری به ثمر رساند تا این بازیکن در تاریخ لیگ برتر ۶۰ گله شود. پارس جنوبی ۹ پنالتی آخر خود در لیگ را تبدیل به گل کرده است.

صنعت نفت آبادان ۱-۱ ذوب آهن

ذوب آهن در این هفته نیز در کسب پیروزی ناکام ماند تا علیرضا منصوریان سنت همیشگی خود در شروع ناموفق فصل حفظ کند. از آخرین پیروزی صنعت نفت مقابل ذوب‌‍آهن ۸ سال می‌گذرد.

استقلال ۰-۱ پرسپولیس

پرسپولیس توانست با یک گل در مهمترین دیدار هفته به پیروزی برسد تا با این برد تعداد پیروزیهای این تیم در دربی‌های رسمی از رقیب سنتی خود بیشتر شود. استقلال در فصول اخیر آمار ضعیفی در دربی داشته و در ۸ فصل گذشته موفق به پیروزی در دربی رفت نشده است.

مهمترین اتفاق نیمه اول از دست رفتن پنالتی استقلال بود. این تیم از ۶ پنالتی اخیر خود در لیگ ۵ پنالتی را از دست داده است. این برای نخستین بار در تاریخ دربی است که تیمی ۲ بازی پیاپی پنالتی از دست می‌دهد. پنالتی‌ای که نصیب استقلال شد با حرکت شجاع خلیل زاده به دست آمد که توسط داور خطا تشخیص داده شد. این بازیکن در لیگ در پرسپولیس مرتکب ۳ خطای پنالتی شده که هیچ کدام تبدیل به گل نشده است. علیرضا بیرانوند با مهار پنالتی آمار خیره‌کننده‌ای از خود به جای گذاشته است و ۵۰ درصد پنالتی‌هایی که در لیگ به سمت دروازه این دروازه بان زده شده گل نشده است.

 

90tv 

۱    
آی اسپورت
2019-09-24 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر