فهرست
حل بحران‌های ساختگی برای فرار از واقعیت
حل بحران‌های ساختگی برای فرار از واقعیت

حل بحران‌های ساختگی برای فرار از واقعیت

آی اسپورت - این روزها که فوتبال در ایران و تمامل دنیا به دلیل شیوع کرونا تعطیل است، بی خبری در این عرصه حوصله همه علاقه‌مندان به فوتبال را سر برده است. اما در ایران، عوامل فوتبال ما این قابلیت را دارند که از کوچک‌ترین موضوعات، جنجالی‌ترین چالش‌های رسانه‌ای را ایجاد کنند. اخیرا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز از این قاعده مستثنی نبودند.

باشگاه پرسپولیس که در یک نظرسنجی معمولی سایت ای.اف.سی در رابطه با اسطوره ایرانی لیگ قهرمانان آسیا، متوجه برخی ایرادات جزئی شد و به دلیل ادامه رای‌گیری، بیشتر از زمان تعیین‌شده، نظاره‌گر کاهش درصد آرای سیدجلال حسینی نسبت به فرهاد مجیدی بود، بلافاصله خواستار توضیح برگزارکنندگان این نظرشنجی شد. حال آنکه با کمی صبر می‌توانست منتظر نتیجه نهایی این نظرسنجی بماند و بعد اقدام به موضع‌گیری کند. اگر فرض بگیریم که همان رویه مورد اشاره باشگاه پرسپولیس ادامه پیدا می‌کرد و ایرادات این باشگاه هم درست بود، آیا شأن یک باشگاه تا این حد نازل شده است که همه هم و غم خود را برای ابطال این نظرسنجی معطوف کند؟ این نظرسنجی مربوط به تارنمای ای.اف.سی است و خودشان به هر سبکی که دوست داشته باشند این نظرسنجی را برگزار می‌کنند، چه دلیلی دارد که یک مجموعه را بخواهیم بابت برگزاری یک نظرسنجی، با هر روش و چارچوبی، بازخواست کنیم؟ خدا را شکر که این نظرسنجی به نتیجه مطلوب پرسپولیسی‌ها رسید. وگرنه احتمالا آنها ای.اف.سی را برای ادای پاره‌ای از توضیحات بازخواست می‌کردند و در صورت عدم پاسخ‌گویی، مسئولان سایت در رابطه با مجموعه مربوط به خود، که هیچ ارتباطی با باشگاه پرسپولیس ندارد، تهدید به شکایت در دادگاه کاس می‌شدند.

استقلال هم شرایطی مشابه را تجربه کرده است. بعد از اینکه یکی از داوران برنامه عصر جدید که اصلا علاقه و اطلاعاتی از فوتبال ایران و جهان ندارد و نام سرمربی سابق استقلال یعنی استراماچونی را به دلیل شباهت به نام‌های دوران مختلف کره زمین، ماقبل تاریخی دانسته، به برخی از بازیکنان و مدیران و هواداران این باشگاه برخورده و حتی این باشگاه طی بیانیه‌ای خواستار عذرخواهی آریا عظیمی‌نژاد شده و وی را تهدید به شکایت کرده است. فارغ از اینکه اظهار نظر آریا عظیمی‌نژاد به دور از کری‌خوانی و با پیش‌زمینه دیگری بیان شده که توضیحات بعدی وی موید این موضوع است، حتی اگر هم این داور برنامه عصر جدید را یک پرسپولیسی دو آتشه بدانیم که قصد مسخره کردن استراماچونی را داشته است، باشگاه استقلال به کدام دلیل خود را محق شکایت دانسته است؟ استراماچونی نه مربی استقلال است و نه اسطوره این باشگاه که نام وی را عجین با استقلال بدانیم. ضمنا وی در حال حاضر یک شخصیت حقیقی است که در کنار خود وکلای طراز اولی را دارد که بهتر از مدیران استقلال می‌دانند کجا باید از هتاکین به نام موکل خود شکایت کنند. ضمنا اگر قرار بر مواخذه توهین‌کنندگان به استراماچونی باشد، این مدیران باشگاه استقلال هستند که بیشتر از هر کس دیگر با عدم پرداخت به موقع حقوق این مربی و دادن وعده‌های دروغ، به شخصیت وی توهین کردند و او را از ایران فراری دادند تا استقلال از چنین مربی با کیفیتی بی‌بهره شود.

بهتر است حالا که کرونا، فوتبال را تعطیل کرده و مدیران باشگاه‌ها را از هزینه‌های جاری تیم‌های لیگ برتری مانند رزرو هتل و پرواز و تدارکات و ایجاد شرایط تمرین و ... خلاص کرده، مدیران باشگاه‌های بدهکاری نظیر استقلال و پرسپولیس که در چند وقت اخیر انواع و اقسام احکام مالی فیفا را دریافت کرده‌اند، راه حلی برای پرداخت این بدهی‌ها ارائه کنند و با ارائه گزارش در رابطه با این پرونده‌ها، کمی از نگرانی هواداران خود بکاهند، نه اینکه با دستمایه قرار دادن این موضوعات نازل، رفتاری شبیه به کانال‌ها و صفحات سخیف هواداری داشته باشند و سعی کنند با ایجاد یک بحران کاذب و حل آن، از خود یک قهرمان بسازند.

 

۴    
آی اسپورت
2020-03-29 14:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر