فهرست
خبر بد به دورتموند؛ نوکمپ در انتظار مسی ۷۰۰
خبر بد به دورتموند؛ نوکمپ در انتظار مسی ۷۰۰

خبر بد به دورتموند؛ نوکمپ در انتظار مسی ۷۰۰

آی اسپورت - بارسلونا امشب در نوکمپ پذیرای بروسیا دورتموند است و این بازی برای لیونل مسی از یک منظر دیگر نیز حائز اهمیت است. او امشب هفتصدمین بازی خود با پیراهن بارسا را تجربه خواهد کرد. صدمین، دویستمین، سیصدمین، چهارصدمین، پانصدمین و ششصدمین بازی مسی برای بارسا هرگز در لیگ قهرمانان نبود و همچنین او تنها در پانصدمین بازی خود توانسته بود به بتیس گل بزند و در چنین دیدارهایی همواره در گلزنی ناکام بوده است. به این ترتیب مسی یک قدم دیگر به رکورد 767 بازی ژاوی هرناندز برای بارسا نیز نزدیک تر شد و احتمالا سال آینده می تواند به این رکورد دست یابد.

مسی در ۱۷ سالگی و در ۱۶ اکتبر ۲۰۰۴ زیر نظر فرانک رایکارد بود که اولین بازی رسمی خود با پیراهن بارسا را انجام داد. او حالا در ۳۲ سالگی و با ارنستو والورده هفتصدمین بازی خود را تجربه خواهد کرد. مسی که تا ۲۰۲۱ با بارسا قرارداد دارد، همین حالا رکورد بیشترین گل زده در تاریخ بارسا را در اختیار دارد و قطعا رکورد ژاوی را نیز جا به جا می کند. در ۱۵ فصلی که مسی برای بارسا بازی می کند، او با این تیم فاتح ۳۴ جام مختلف شده است.

در ۶۹۹ بازی ای که مسی تاکنون برای بارسا انجام داده، او موفق به زدن ۶۱۲ گل شده است که متوسط ۰.۸۷ گل در هر بازی است. آماری باورنکردنی برای یک فوتبالیست حرفه ای. بارسا با مسی ۴۹۴ پیروزی، ۱۲۸ تساوی و ۷۷ شکست را تجربه کرده است. ۷۰.۶۷  درصد پیروزی، ۱۸.۳۱ درصد تساوی و تنها ۱۱.۰۱ درصد شکست. مسی با بارسا فاتح همه جام های ممکن در فوتبال باشگاهی شده است. مسی رکورددار گلزنی در تاریخ لالیگا از جمله گل زده در طول یک فصل و نیز یک سال میلادی است. او 5 توپ طلا و شش کفش طلا در ویترین افتخاراتش دارد.

مسی با بارسا ۱۳۹ بازی در لیگ قهرمانان انجام داده، ۱۱۳ گل زده و ۳۰ پاس گل داده است. با او بارسا ۸۲ بازی در این تورنمنت را برده و ۴ بار نیز قهرمان شده است. مسی فصل جاری ۴ بازی در لیگ قهرمانان انجام داده و در یکی از آنها (اینتر) نیمکت نشین بود و در نیمه دوم وارد زمین شد. او تنها زننده یک گل بوده که برایش آمار خوبی محسوب نمی شود.

امشب نوکمپ در شرایطی که بارسا محکوم به پیروزی برای قطعی کردن صعودش است، بیش از همه چشم به درخشش مسی دارد که در شش بازی از ۷ بازی اخیر بلوگرانا موفق به گلزنی شده است. هفتصدمین بازی فوق ستاره برای بارسا می تواند یک شب باشکوه را در خاطره ها جای دهد؛ خبری بد برای زنبورها و هوادارانش.

 

 

     
آی اسپورت
2019-11-27 19:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر