فهرست
نحسی 13 برای بـرانكو
نحسی 13 برای بـرانكو

نحسی 13 برای بـرانكو

آی اسپورت- شكست پرسپولیس در داربی شماره 84 باعث شد تا ركوردهای زیادی شكسته شود. یكی از این ركوردها نبردن‌های استقلال پس از 5‌سال و 2‌ماه و 6‌روز بود كه بالاخره شكسته شد. جالب اینكه با باخت پرسپولیس در این داربی، برانكو به سومین مربی خارجی تبدیل شد كه با قرمز‌ها شهرآورد را باخته است. پرسپولیسی‌ها آخرین‌بار 13‌سال پیش با یك‌مربی خارجی به استقلال باخته بودند‍!

55 علی پروین در پایان دومین دوره لیگ برتر از سرمربیگری پرسپولیس كنار رفت تا وینكو بگوویچ كروات جای او را بگیرد و به عنوان اولین مربی خارجی در داربی لیگ برتر روی نیمكت قرمز‌ها بنشیند. وینكو در داربی پنجاه‌و‌پنجم سرمربی پرسپولیس بود و با نتیجه 2 بر یك به استقلال باخت. در این داربی امیر قلعه‌نویی سرمربی آبی‌پوشان پایتخت بود.

56  وینكو در پنجاه‌و‌ششمین داربی پایتخت هم سرمربی قرمزپوشان پایتخت بود و مقابل استقلال به تساوی 1-1 رضایت داد. هدایت استقلال در این داربی هم برعهده امیر قلعه‌نویی بود.

57  وینكو پس از ناكامی با پرسپولیس از هدایت این تیم بركنار شد تا راینر سوبل آلمانی هدایت قرمزپوشان پایتخت را برعهده بگیرد و در داربی شماره 57، سرمربی این تیم باشد. استقلال با قلعه‌نویی مقابل پرسپولیس با سوبل متوقف شد و تن به تساوی بدون گل داد.

58  سوبل در پنجاه‌و‌هشتمین داربی پایتخت هم سرمربی پرسپولیس بود اما این بار بازنده از زمین خارج شد تا مقدمات اخراجش فراهم شود. استقلال با قلعه‌نویی داربی برگشت لیگ چهارم را با نتیجه 3 بر 2 برد تا مسیر بازگشت پروین به پرسپولیس هموار شود.

60  آری‌هان هلندی مدت زمان زیادی در ایران حضور نداشت اما با این وجود حضور در داربی برگشت لیگ پنجم را تجربه كرد. مصاف سرخابی‌ها در داربی شماره 60، برنده‌ای نداشت و با تساوی بدون گل به پایان رسید. امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلالی‌ها در این داربی بود و در پایان فصل موفق شد برای اولین‌بار آبی‌ها را قهرمان لیگ برتر كند.

61  با رفتن آری‌هان، دنیزلی هدایت قرمزپوشان پایتخت را برعهده گرفت و با توپ پر به داربی آمد. پرسپولیسی‌ها با دنیزلی داربی دور رفت لیگ ششم را با نتیجه 2 بر یك از استقلال بردند تا پس از سال‌ها طعم پیروزی در مهم‌ترین بازی فصل را بچشند. در داربی شصت‌و‌یكم، صمد مرفاوی سرمربی استقلال بود.

62  دنیزلی در دور برگشت لیگ ششم هم سرمربی قرمزپوشان پایتخت در داربی بود اما این‌بار از پس مرفاوی و شاگردانش در استقلال برنیامد. داربی شصت‌و دوم پایتخت برنده‌ای نداشت و با تساوی 1-1 سرخابی‌ها به پایان رسید.

66  پرسپولیس هشتمین دوره لیگ برتر را با قطبی آغاز كرد و با همین مربی به داربی دور رفت قدم گذاشت. با رفتن قطبی در میانه‌های فصل، ابتدا افشین پیروانی و پس از آن نلو وینگادای پرتغالی هدایت پرسپولیس را برعهده گرفتند. در نهایت پرسپولیس با وینگادا به داربی دور برگشت رفت و موفق شد استقلال را با نتیجه 1-1 متوقف كند. استقلال در پایان این فصل با قلعه‌نویی قهرمان لیگ برتر شد.

67  كرانچار جانشین نلو وینگادا در پرسپولیس بود. این مربی كروات فصل را با پرسپولیس تمام نكرد اما با این وجود در داربی دور رفت به عنوان سرمربی روی نیمكت قرمز‌ها نشست و موفق شد استقلال مرفاوی را با تساوی 1-1 متوقف كند.

74  دنیزلی كه در لیگ ششم طعم پیروزی در داربی را چشیده بود، پس از باخت‌های پرتعداد دایی و استیلی با پرسپولیس در داربی، به جمع قرمز‌ها برگشت و در شهرآورد برگشت لیگ یازدهم به عنوان سرمربی روی نیمكت این تیم نشست. پرسپولیس در این داربی شروع خوبی نداشت و 2‌گل از استقلال خورد اما در دقایق پایانی با 3‌گل تماشایی ایمون زاید به بازی برگشت تا یكی از تاریخی‌ترین برد‌های قرمز‌ها در شهرآورد به نام دنیزلی ثبت شود. سرمربی استقلال در این داربی پرویز مظلومی بود.

75 مانوئل ژوزه پرتغالی یكی از ضعیف‌ترین مربیان خارجی تاریخ پرسپولیس به حساب می‌آید اما جالب اینكه بدانید او هم به استقلال نباخته است. او در داربی دور رفت لیگ دوازدهم سرمربی قرمز‌ها بود و موفق شد استقلال را با تساوی بدون گل متوقف كند. در این فصل قلعه‌نویی هدایت استقلال را برعهده داشت و برای سومین‌بار با آبی‌ها لیگ برتر را فتح كرد.

80  برانكو در داربی شماره 80 برای اولین‌بار به عنوان سرمربی روی نیمكت پرسپولیس نشست و موفق شد استقلال را با نتیجه یك بر صفر شكست دهد. در این فصل امیر قلعه‌نویی سرمربی آبی‌ها بود و داربی رفت و برگشت را به پرسپولیس باخت.

81 برانكو در دومین داربی‌اش تا آستانه قبول شكست پیش رفت اما با گل دقایق پایانی به تساوی 1-1 رسید تا مرد شكست‌ناپذیر داربی لقب بگیرد. پرویز مظلومی سرمربی استقلالی‌ها در این داربی بود.

82 پرسپولیس یكی از بهترین بردهای تاریخش را در همین داربی شماره 82 به دست آورد و موفق شد استقلال را با نتیجه 4 بر 2 شكست دهد. در این داربی برانكو سرمربی پرسپولیسی‌ها بود و پرویز مظلومی هم هدایت استقلالی‌ها را برعهده داشت.

83 برانكو در داربی دور رفت لیگ شانزدهم هم سرمربی پرسپولیس بود اما این بار تن به تساوی بدون گل مقابل آبی‌پوشان پایتخت داد. تساوی مقابل استقلال منصوریان باعث شد تا برانكو كماكان مرد شكست‌ناپذیر داربی باقی بماند.

84 پروفسور در داربی هشتاد چهارم با نتیجه 3 بر 2 به استقلال باخت تا برای اولین‌بار طعم شكست در مهم‌ترین بازی فصل فوتبال ایران را بچشد. در داربی این هفته سرخابی‌ها، علیرضا منصوریان هدایت استقلال را برعهده داشت.

همشهری ورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-02-14 18:33:00
نظر دهید

۱ نظر
علی
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۶
حالا برانکو متوجه میشه امیرخان 6 سال داربی را برد یا مساوی کرد و فقط سال هفتم استقلال باخت برانکو نتوانست رکورد نباختن را به 2 سال هم برسونه اونم در شرایطی که طی 3-4 سال گذشته و در غیاب حاجی فتح الله استقلال نفری ضعیف تر از لونگ بسته شده و کار برانکو به نوعی ساده بود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر