فهرست
تا پنی آخر می‌ارزی!
تا پنی آخر می‌ارزی!

تا پنی آخر می‌ارزی!

آی اسپورت- منچستریونایتد فصل را با پیروزی بزرگی مقابل وستهام آغاز کرد. با وجود پیروزی 4 بر صفر در اولین بازی فصل، عملکرد تیم در نیمه اول به اندازه‌ای خوب بود که خوزه مورینیو در پایان همین نیمه از نمایش تیمش خوشحال باشد. شیاطین سرخ در نیمه اول فرآیند کل بازی را در اختیار داشتند و در پایان با گل مهاجم 75 میلیون پوندی خود روملو لوکاکو با یک گل برتری به رختکن رفتند. میانه میدان هم در اختیار نمانیا ماتیچ تازه وارد بود که به خوبی اثرش مشخص بود. اما ویکتور لیندولف سوئدی که با 40 میلیون پوند به اودترافورد آمده ذخیره فیل جونز کهنه کار بود.

لوکاکو در حالی در این بازی مقابل چکش‌ها گلزنی کرد که در روزهای حضورش در اورتون هم همین کار را بارها انجام داده بود و به همین خاطر هواداران یونایتد از اینکه مهاجم سابق چلسی و جدید تیمشان همچنان در همان مسیر قرار دارد، خوشحال بودند. در فصل گذشته کمتر پیش می‌آمد که اودترافورد در نیمه اول رنگ خوشحالی را به خودش ببیند. یونایتد بیشتر بازی‌های خانگی فصل قبل خود را در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسانده بود اما لوکاکو توانست این حالت همیشگی منچستر را تغییر دهد.

با این حال بدون ماتیچ، لوکاکو نمی‌توانست از اولین گل فصل خود برای تیم جدیدش لذت ببرد. این هافبک صرب در خط میانی جنگ مالکیت توپ را برنده شد و آن را مستقیم در اختیار راشفورد قرار داد؛ این همان خاصیتی بود که مورینیو به‌خاطر آن او را از باشگاه قدیمی‌اش چلسی به خدمت گرفت.

راشفورد که این روزها جوان اول فوتبال انگلیس است، از همین جا توپ را برای لوکاکو ارسال کرد تا او در کنار خط تنها باشد؛ جایی که دیگر اشتباهی از او سر نمی‌زند و می‌توان اطمینان داشت که گل به ثمر خواهد رسید. پیش از بازی مورینیو گفته بود که بالاخره تیم مورد نظرش در اولدترافورد ساخته و پرداخته شده و برای فصل پیش رو در انتظار اتفاقات بزرگی است.

"از هر نظر این همان تیمی است که می‌خواهم. از نظر ترکیب تیم، این دومین فصل نقل و انتقالاتی است که در یونایتد آن را تجربه می‌کنم. فکر می‌کنم برای کامل کردن ترکیب یک تیم به سه فصل نقل و انتقالات نیاز دارم. با این حال بعد از دو فصل گروه خوبی از بازیکنان را دارم و باشگاه ما بیشتر از قبل با هم هماهنگ شده است. ما در نقاطی که نیاز است تا از تیم اصلی حمایت شود، به خوبی آرایش پیدا کردیم و از هر لحاظ به سازماندهی خوبی رسیده‌ایم. همه این کارها برای موفقیت در این فصل صورت گرفته و ما تلاش می‌کنیم که تا قهرمانی لیگ را به‌دست آوریم. ما می‌خواهیم با بهترین تیم‌های اروپایی در لیگ قهرمانان بجنگیم. من همیشه به رقابت‌های کوچکتر مانند جام اتحادیه هم احترام گذاشتم و می‌خواهم در این مسابقات هم عملکرد خوبی داشته باشیم. من همیشه رفتن به فینال را دوست داشتم و دارم".

مورینیو هنوز به دنبال خرید یک بازیکن دیگر است. شاید ایوان پرسیچ یا شاید گرت بیل این بازیکن باشد اما به نظر می‌رسد بدون آن هم او تیم کاملی را شکل داده که ‌می‌تواند پس از 4 سال باردیگر مدعی قهرمانی باشد. تیمی که اگرچه گرانترین جابجایی تابستانی جزیره را باردیگر به خود اختصاص داد اما خیلی زود پاداش هزینه‌های گزاف خود در این تابستان و تابستان گذشته را دید.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-08-14 11:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرحسین
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
بیل و زلاتان رو هم بخرن بلکه دو تا قهرمانی اروپایی دیگه کسب کنن بلکه بتونن به افتخارات لیورپول برسن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر