فهرست
عملکرد خارجی‌های پرسپولیس؛ خوب تا عالی
عملکرد خارجی‌های پرسپولیس؛ خوب تا عالی

عملکرد خارجی‌های پرسپولیس؛ خوب تا عالی

آی اسپورت - پرسپولیس تهران ۸ هفته از لیگ برتر را پشت سر گذاشته و با کسب ۱۶ امتیاز از این ۸ بازی در رده سوم لیگ برتر قرار دارد، اما عملکرد خارجی‌های پرسپولیس در این ۸ هفته چگونه بوده است؟ برای پاسخ به این پرسش عملکرد سه خارجی این تیم یعنی بوژیدار، بشار رسن و گادوین منشا را بررسی کردیم.

۱- بوژیدار رادوشوویچ؛ ۳ بازی و ۲ کلین‌شیت

گلر جوان پرسپولیس در این فصل و بعد از گذشت ۸ هفته از لیگ، ۳ بار فرصت بازی را پیدا کرده است و از قضا هر ۳ باری که درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته این فرصت را داشته تا ۹۰ دقیقه کامل در میدان حاضر باشد. رادوشوویچ در شروع فصل و به دلیل دیر اضافه شدن بیرانوند به تمرینات پرسپولیس توانست دو بازی نخست لیگ را با حضور در ترکیب اصلی آغاز و به پایان برساند و اتفاقاً او در هر دوی این مسابقات توانست دروازه خودش را بسته نگه دارد و کلین‌شیت کند. بوژیدار در هفته نخست مقابل پدیده مشهد و سپس در هفته دوم و این بار برابر فولاد خوزستان توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد و سپس او به رغم این آمار برای سه بازی بعدی به طور متوالی روی نیمکت نشست و دوباره در هفته ششم و در بازی مقابل نساجی مازندران فیکس شد و به رغم پیروزی تیمش مقابل نساجی نتوانست کلین‌شیت کند تا برای بازی هفتم و هشتم نیمکت‌نشین شود.

۲- بشار رسن؛ ۷ بازی و ۶۱۴ دقیقه حضور در میدان

هافبک عراقی پرسپولیس که در این فصل به مهره کاملاً مورد اعتماد برانکو تبدیل شده، در ۸ هفته‌ای که از لیگ گذشته تنها در یک بازی در میدان حاضر نبوده است (هفته ششم و بازی مقابل نساجی مازندران) بشار رسن در ۷ بازی دیگر پرسپولیس در لیگ برتر در هر ۷ بازی به عنوان بازیکن فیکس در ترکیب اصلی تیمش به میدان رفته و در ۵ بازی آن از ترکیب خارج شده که البته در ۳ تای این ۵ بازی بعد از دقیقه ۹۰ از میدان بیرون رفته تا با این آمار او در ۸ بازی رکورد ۶۱۴ دقیقه حضور در میدان را برای خود ثبت کند.

۳- گادوین منشا؛ سه بازی فیکس و یک گل زده

و بالاخره می‌رسیم به آخرین خارجی پرسپولیس یعنی گادوین منشا؛ مهاجم نیجریه‌ای ارتش سرخ در ۵ بازی ابتدای فصل تیمش به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شد تا همین موضوع نشان دهد که برانکو اعتماد فصل گذشته را به او ندارد. منشا در هفته‌های اول تا پنجم به ترتیب برابر پدیده مشهد، فولاد خوزستان، استقلال خوزستان، نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت آبادان به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمد و در مجموع ۱۴۶ دقیقه بازی کرد و یک گل هم به فولاد خوزستان زد و در ادامه با اعتماد دوباره برانکو به او در سه بازی بعدی پرسپولیس از ابتدا در ترکیب قرار گرفت. منشا به طور کامل ۲۷۰ دقیقه دیگر برای پرسپولیس بازی کرد تا به آمار ۴۱۶ دقیقه بازی در لیگ هجدهم و تا هفته هشتم برسد.

فوتبالی

۱۰    
آی اسپورت
2018-10-09 21:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر