فهرست
قول مدیران سابق؛ حسینی شماره یک است!
قول مدیران سابق؛ حسینی شماره یک است!

قول مدیران سابق؛ حسینی شماره یک است!

آی اسپورت - پشت پرده حاشیه‌سازی‌های اخیر سید‌حسین حسینی توقعاتی پنهان است که از زمان تمدید قرارداد با استقلال شکل گرفته است. انتظاراتی که مدیران سابق باشگاه استقلال باعث و بانی آن هستند و با وعده‌های اشتباه و فکر نشده وضعیتی را به وجود آورده‌اند که حالا این دروازه‌بان جوان توقع دارد در هر شرایطی دروازه‌بان اول استقلال باشد. وینفرد شفر البته قصد داشت از همان هفته اول لیگ هجدهم حسینی را - نه به دلیل این شروط بلکه به دلیل آمادگی -  در چارچوب دروازه استقلال قرار دهد اما مصدومیت این دروازه‌بان و دوری 3 هفته‌ای از میادین فوتبال باعث شد تا سرمربی آلمانی استقلال دوباره مهدی رحمتی را به‌عنوان مرد اول دروازه تیمش انتخاب کند. رحمتی به همین دلیل از هفته نخست و بازی مقابل پیکان رخ در رخ حریفان قرار گرفت و به جز یک گل که در اصفهان پذیرفت روی سایر گل‌های خورده استقلال تقصیری نداشت و عملکرد قابل قبولی را در قفس توری آبی‌ها به نمایش گذاشت.

 به همین دلیل شفر بعد از آنکه حسینی به شرایط مسابقه رسید با تصمیمی کاملا درست و حرفه‌ای به انتخاب دوباره رحمتی ادامه داد که این تصمیم واکنش‌های عجیب و بحث‌برانگیز دروازه‌بان استقلال را در پی داشت و حسینی در بازی پارس جم حتی حاضر به حضور در زمین مسابقه و همراهی مهدی رحمتی برای گرم کردن پیش از بازی نشد. رفتاری که برخاسته از قول و قرارهایی است که آقایان پندار توفیقی مسوول نقل و انتقالات سابق باشگاه استقلال و رضا افتخاری مدیرعامل سابق با او گذاشته بودند.

 این دو در اقدامی کاملا غیر حرفه‌ای و برای اینکه حسینی را در هر شرایطی راضی به ماندن در استقلال کنند به او قول داده بودند که در فصل هجدهم نفر اول پست دروازه‌بانی استقلال باشد؛ تصمیمی که بدون اطلاع وینفرد شفر و تنها به جهت تمدید قرارداد با حسینی اتخاذ شد. این استراتژی نادرست حالا استقلال را به چالش کشیده و در حالی که توفیقی و افتخاری به دلیل عملکرد نامناسب در نقل و انتقالات استقلال و زمینه ساز شدن شکست استقلال در شهرآورد سوپر جام از این باشگاه کنار گذاشته شدند، مدیریت جدید و سرمربی این باشگاه را با مشکلات جدی مواجه ساخته است.

 حسینی بر پایه همین قول و قراری که از مسوولان سابق استقلال گرفته توقع داشت در هفته چهارم در چارچوب دروازه استقلال قرار بگیرد که شفر دوباره دست گذاشت روی مهدی رحمتی تا دروازه‌بان جوان پیش از بازی با پارس جم و در حالی که دقایق کمی تا شروع بازی مانده بود، در رختکن استقلال در مقابل چشم همه بازیکنان و مربیان به شروطی که توفیقی و افتخاری در زمان تمدید قراردادش پذیرفته بودند اشاره کند تا هم پرده از قول و قراری غیر حرفه‌ای در باشگاه استقلال برداشته شود و هم به واسطه این لحن اعتراضی تا حدودی روحیه بازیکنان و حتی خود رحمتی تحت‌الشعاع این مساله قرار بگیرد.

 با این حال سعی شد صدای گلایه‌های حسینی به ماجرای حضور دوباره رحمتی در چارچوب دروازه استقلال قبل از بازی با پارس جم در نیاید تا شاید استقلال این بازی را هم همچون بازی با تراکتورسازی تبریز به سلامت پشت سر بگذارد اما دریغا که استقلال این بازی را باخت و حسینی هم حاضر به همراهی کاروان تیمش در سفر به تهران از استان بوشهر نشد تا حاشیه‌ها پیرامون این ماجرا بی‌جهت بسط و گسترش یابد و استقلال در مسیری قرار بگیرد که همه از ماجرا بو ببرند.

تردیدی نیست اگر حسینی بخواهد با همین منوال به کار در استقلال ادمه دهد هم خودش به بن بست می‌خورد و هم باشگاه استقلال. حسینی فصل پیش هم به دفعات رفتارهای خامی داشت که برای خودش و استقلال دردسرساز شد. بارزترین این رفتارها حذف تمام استقلالی‌ها از صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام بود یا آن روز که از یکی از سفر‌های داخلی تیمش سر باز زد. حسینی در همه حال انتظار دارد ثابت باشد اما او هنوز درنیافته کسی را در استقلال رقیب خود می‌بیند که بیش از 70 بازی ملی دارد و در سال‌های اخیر هم به خوبی توانسته از نظر آمادگی خودش را در شرایط مطلوبی قرار دهد.

حسینی به جای آنکه دوباره صبر کند و منتظر فرصت باشد مسیر غلط اعتراض‌های پی در پی به تصمیم‌های شفر را در پیش گرفته است درحالی که اگر قدری تامل کند خودش هم پی به این قول و قرارهای غلط مدیران سابق استقلال خواهد برد و درک خواهد کرد که اساسا صحیح نیست مدیری به بازیکن تیمش قول بدهد در هر شرایطی ثابت بازی کند. تصمیمی که نه در حیطه اختیارات مدیر است و نه منطقی و عقلانی به حساب می‌آید.

به هرحال حسینی اگر می‌خواهد طول عمرش در حرفه دروازه‌بانی را بیشتر کند باید یک تجدید نظر کلی در رفتارش داشته باشد و یا در نیم فصل به تیم دیگری برود تا هم خیال خودش از حضور مداوم در چارچوب دروازه راحت باشد و هم استقلال با حاشیه‌های اینچنینی مواجه نشود. حسینی باید پاسخی که شفر به او داده را جدی بگیرد. شفر صراحتا به حسینی گفته حالا به دروازه‌بان دوم تیمش بدل شده و باید تلاش کند تا یک شود. این بدان معنا است که نیمکت نشینی در بازی‌های آتی هم ادامه دارد. بی‌آنکه شفر بخواهد تحت تاثیر  قول بی‌حساب مدیران سابق استقلال قرار بگیرد.

تکمله: فصل پیش مهدی رحمتی هفته ها نیمکت نشین سیدحسین حسینی بود اما هیچ جنجالی به پا نکرد و با تمرینات بیشتر دوباره خودش را به نفر اول تیمش بدل ساخت. سید حسین حسینی اما راه نا درستی را در پیش گرفته و مشخص است که از مشاوران خوبی بهره نمی‌گیرد و افرادی که برای او خط و سیاست تعیین می‌کنند چندان حرفه ای و آینده نگر نیستند.

 

ایران ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-08-19 12:49:00
نظر دهید

۱ نظر
ساسان
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۲۹
عالی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر