فهرست
خرمشهر علیه خرمشهر!
خرمشهر علیه خرمشهر!

خرمشهر علیه خرمشهر!

آی اسپورت - در هیاهوی قهرمانی استقلال در جام‌حذفی نباید اتفاقات تلخ ورزشگاه نفت و گاز اروندان مغفول بماند. خرمشهر خود گرچه به دلیل جایگاه تاریخی‌اش در دل ایرانی‌ها شایسته میزبانی هر ساله فینال جام حذفی می‌نماید اما عوامل برگزار کننده این بازی به حدی در انجام ماموریت‌های محوله سست و بی‌تفاوت عمل کردند که جای هیچ شک و شبهه‌ای برای اخذ میزبانی از این شهر را باقی نگذاشتند.

به واقع اگر تا قبل از بازی پنج‌شنبه که تا پاسی از شب همه را درگیر خود کرده بود تردیدی در اخذ میزبانی از خرمشهر وجود داشت، شیوه برگزاری این بازی همه این تردید‌ها را از ذهن زدود و حال مادامی که این نقص‌ها برطرف نشود نباید فینال جام حذفی را در ورزشگاه اروندان برگزار کرد.

ورزشگاهی که نسبت به ٣ سال قبل که اول بار میزبان فینال جام‌حذفی بود، به لحاظ برخورداری از امکانات رفاهی هیچ تغییری نکرده بود و همان بود که بود! آرایش‌های ضعیف رفاهی البته تنها بخش کوچکى از اشکالات این ورزشگاه است و یکى از بزرگترین معضلات را باید در بی‌توجهی به امنیت جایگاه خبرنگاران جست‌وجو کرد. جایگاهی که ساده در اختیار عموم قرار گرفته و در موقعیتی تعبیه شده که به سادگی در دسترس تماشاگر‌نماها است.

آنهایی که تا توانستند در جریان بازی صندلی و اشیای دیگر را به سمت خبرنگاران پرتاب کردند که اگر یکی از آنها به سر خبرنگاری اصابت می‌کرد قطعا با آسیب‌های جدی مواجه می‌شد. امنیت جانی حاضران نه تنها با این رفتارها به سادگی از سوی تماشاگر‌نماها به سخره گرفته می‌شد و نیروهای امنیتی بومی منطقه نیز ساده از کنارش می‌گذشتند بلکه به هنگام برگزاری بازی نیز بارها دیده شد که همین تماشاگر‌نماها بی‌هیچ عامل بازدارنده‌ای وارد زمین بازی می‌شدند و در جریان بازی اخلال ایجاد می‌کردند. به گونه‌ای که حتی در بازی‌های محلی نیز چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد.

ورزشگاه نفت و گاز اروندان شهر خرمشهر با این رویه برگزاری بی شک جای مناسبی خواهد شد برای خرابکاری‌های بزرگتر. عرصه برای اخلال و بی‌نظمی به حدی باز است که بعید نیست به راحتی اعمال تروریستی نیز در این ورزشگاه اتفاق بیفتد. بسیاری از تماشاگران به گفته خودشان بدون بازرسی بدنی وارد ورزشگاه شده بودند! حال تصور کنید اگر افراد سودجویی بخواهند اقدام به شرارت کنند، نظیر آنچه چندی پیش از سوی برخی جریانات در مجلس شورای اسلامی رخ داد، آیا فاجعه انسانی رخ نخواهد داد؟ سهل‌انگاری‌ها به حدی مشهود بود که بعد از اهدای جام قهرمانی به استقلالی‌ها لااقل یک سوم جمعیت حاضر در ورزشگاه به داخل زمین ریختند که این هجوم همه جانبه وضعیت بسیار مخاطره‌آمیزی برای بازیکنان ایجاد کرده بود. این شرایط اسفبار خیلی‌ها را به یاد مراسم‌های قهرمانی سال‌ها پیش انداخت که بی نظمی و بی برنامگی عمیقا در آن مشهود بود.

بدون شک تا زمانی که این فضا در ورزشگاه اروندان حاکم باشد نباید فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار گردد. خرمشهر گرچه برای همه ما ایرانی‌ها تقدس ویژه‌ای دارد اما آنها که می‌خواستند با برگزاری فینال‌های جام حذفی یاد این شهر را هر سال از طریق ورزش در اذهان تداعی کنند به مقدمات برگزاری یک بازی آرام و بی‌دغدغه که برای همه عوامل سهولت را ممکن کند فکر و برنامه‌ریزی نکردند، بی‌گمان آنها که مسوولیت برگزاری فینال جام حذفی در خرمشهر بر دوش‌شان بود چنانچه اقدامی در راستای رفع این نواقص بزرگ نکنند با احترام باید میزبانی از این شهر گرفته شود و به نقطه امن‌تری برده شود تا اتفاق ناگواری رخ ندهد.

تکمله: سرقت چندین میلیون از لوازم عکاسی یکی از عکاسان حاضر در ورزشگاه‌ یکی دیگر از این اتفاقات تلخ بود.

ایران ورزشی

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-05-05 10:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عبدالله
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
چرا باید میزبانی از خرمشهر گرفته شود؟
دلیل اوردیدکه:
1- شرایط رفاهی ورزشگاه طی سه سال تغییر نکرد
مگر بهبود شرایط ورزشگاه ،وظیفه مردم خرمشهر است یا وظیفه دولت و مدیریت منطقه آزاد اروند که پس از3 سال هنوز نتوانست تدبیری بخرج دهد و رفاهیات ورزشگاه را بهبود بخشد؟
2- گفتید شرایط خبرنگارها در آن استادیوم بهبهود نیافت
مگر شرایط رفاهی برای تماشاگران به اقرارخودتان بهبود یافت؟ که تبعیض شده باشد و به خبرنگاران بی توجهی شده باشد؟
3- از بی نظمی در مراسم گفتید
مگر دراستادیوم تختی تهران موقع اهدای جام به تیم نساجی نظم بود؟ مگر دراستادیوم مسجدسلیمان درموقع اهدای جام نظم وجودداشت؟ چرا میخواهید از موضوعی که اپیدمی برگزاری مراسم قهرمانی در اکثر ورزشگاههای کشور است سوءاستفاده کنیدبرای محروم کردن خرمشهر
4- از بازرسی بدنی نشدن تماشاگران گفتید
آیا این بهانه خوبی برای محروم کردن خرمشهر است؟ یا باید رییس نیروی انتظامی خرمشهر و یگان ویژه استادیوم و شورای تامین شهرستان به ریاست فرماندارخرمشهر را مورد بازخواست قراردهید؟
آیا بی نظمی را درهمین استادیوم آزادی که گل سرسبد استادیوم های کشور است در امسال و سال قبل در هنگام اهدای جام قهرمانی به پرسپولیس مشاهده نکردید؟آیا وسایل هیچ فردی اعم از خبرنگار و تماشاگر به سرقت نرفت؟ لابد بر منوال استدالال شما در استادیوم آزادی و تختی تهران هم نباید مسابقه فینال و مراسم اهدای جام برگزارکرد
این پاک کردن صورت مسئله است.
اگر نهادهای متولی برگزاری مراسم فینال جام حذفی مانند سازمان لیگ و وزارت ورزش و نیروی انتظامی و فدراسیون فوتبال و فرماندای خرمشهر و شورای تامین شهرستان و استان نمی توانند به وظایف خود عمل کنند، میزهای ریاست را اشغال نکنند. نه اینکه این سهل انگاری ها و بی تدبیری ها بهانه ای شود تا شما از قدرت رسانه سوءاستفاده کنید و خرمشهر را محروم کنید از اینکه سالی 3 الی 4 روز در بورس اخبار باشد ولو به بهانه جام حذفی و فتح خرمشهر
اگر قرار باشد فینال جام حذفی گرامیداشت بازپس گیری خرمشهر در خرمشهر برگزار نشود ، خوب اسم جام حذفی را هم عوض کنید. شاید قصد همین باشد. منتها گام اولش این است که مسابقه فینال حذفی در خرمشهر برگزار نشود و گام بعدی هم پاک کردن نام خرمشهر از روی جام باشد.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر