فهرست
هواداران استقلال از مدیران باشگاه جلوترند
هواداران استقلال از مدیران باشگاه جلوترند

هواداران استقلال از مدیران باشگاه جلوترند

آی اسپورت - آنچه دیروز در تمرین استقلال اتفاق افتاد در فوتبال ایران بی‌سابقه یا کم‌سابقه است. تعدادی از هواداران که به محل تمرین استقلال رفته بودند از مربیان خواستند تا برای کمک به تیم و البته حفظ محبوبیت‌شان زودتر کنار بروند. این اعتراض متمدنانه در فضای فوتبال که اعتراضات معمولاً با پرخاش و توهین همراه است، نشان از تحول رفتار هواداران دارد و از طرف دیگر یادآوری می‌کند که آنها امیدی به قاطعیت مدیران باشگاه ندارند و شخصاً دست به کار شده‌اند.

جلسه پر سر و صدای هیأت مدیره که دوشنبه شب هواداران و رسانه‌ها را ساعت‌ها گوش به زنگ نگه داشت، در نهایت بدون هیچ تصمیم قاطعی به پایان رسید و آنها دو بازی دیگر به فکری زمان دادند. با این حال رأی هیأت مدیره استقلال به ابقای فکری بیش از آنکه از اعتماد به این مربی سرچشمه بگیرد، نتیجه هراس و انفعال است. آنها نمی‌خواهند مسئولیت برکناری فکری و انتخاب سرمربی جدید را به عهده بگیرند و امیدوارند که زمان مشکلات تیم را حل کند.

با این حال گره‌های فنی و حاشیه‌های استقلال به مرحله‌ای بحرانی رسیده که امیدی به عبور از آنها نیست و حتی در صورت موفقیت در دو بازی آینده نمی‌توان دورنمای روشنی برای این تیم تصور کرد. آنچه اوضاع را نگران‌کننده‌تر می‌کند، اصرار کادر فنی به تکرار رویه قبلی است و آنها زمین و زمان را مقصر شکست‌ها می‌دانند جز خودشان. در این دو بازی هم بعید است اتفاق جدیدی بیفتد و با آنچه در نیم‌فصل اول از کادر فنی دیده‌ایم، باید دوباره منتظر یک ترکیب جدید و ناهماهنگ باشیم.

استقلال با کادر فنی فعلی به بن‌بست رسیده و بخش بزرگی از هواداران هم به این جمع‌بندی رسیده‌اند. کسانی که دیروز به تمرین استقلال رفتند و اعتراض کردند، ادمین‌های کانال‌های تلگرامی یا ربات نبودند. آنها از همان هوادارانی هستند که پیش از شیوع کرونا روی سکوهای گرم و سرد ورزشگاه حاضر می‌شدند و واکنش آنها معیار دقیق منصفانه‌ای از عملکرد فنی تیم بود. با مقایسه اعتراض دیروز آنها و تصمیم خنثای هیأت مدیره با اطمینان می‌توان گفت که آنها از نظر بینش فنی و شناخت فوتبال از مدیران باشگاه جلوترند.

مدیران باشگاه جسارت تصمیم‌گیری ندارند و تعلل آنها می‌تواند شانس قهرمانی استقلال در لیگ را به حداقل برساند. به نظر می‌رسد که آنها منتظرند تا اعتراضات تندتر و هزینه برکناری کمتر شود، ولی در آن زمان احتمالاً فاصله استقلال با حریفان بیشتر شده و دیگر فرصتی برای جبران نخواهد بود.

 

ایران ورزشی  

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2021-02-17 21:59:00
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹، ۰۸:۴۹
۲۰ نفر از هواداران کیسه رفتن اعتراض... جناب نفهم این تعداد نشان دهنده کل هواداران کیسه هست؟؟؟ حاج محمود!!! از لحاظ فنی در بیشعورترین دسته مربیان قرار میگیره ولی کوبیدنش توسط شماها از جای دیگر ماجراست،از اونجایی ک شیتیل شما به موقع نرسیده... راستی خدایان بهانه و نق نق ! اگر فکری امروز برکنار شد و کیسه با مربی جدید از این جایگاه هم پایینتر اومد فردا روزی توطئه وزیر و شرکا را دلیل نمیدونید؟؟؟؟ نمیگید تیم با صدر فقط دو امتیاز فاصله داشت و چرا مربی را برکنار کردن؟؟؟ برو احمق...خودتی
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر