فهرست
افشاگری جباری؛ به شفر گفته بودند من نباشم
افشاگری جباری؛ به شفر گفته بودند من نباشم

افشاگری جباری؛ به شفر گفته بودند من نباشم

آی اسپورت – دیروز خبر فسخ یک طرفه قرارداد مجتبی جباری توسط باشگاه استقلال همه را شوکه کرد. پذیرفتن چنین رفتاری با بازیکن محبوب هواداران اصلا پذیرفتنی نبود. حالا هم که خبر رسیده باشگاه طبق قراردادی که با جباری بسته بوده حق فسخ قرارداد را داشته. مجتبی اما امروز در گفتگو با رادیو تهران توضیحاتی درباره این اتفاقات داد:

به شفر گفته بودند جباری نباشد

مردم دیگر در کیفیت شرایط من با باشگاه استقلال قرار دارند و می‌دانند چه اتفاقاتی رخ داد و چطور مرا از تیم استقلال کنار گذاشتند. هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای کنار گذاشتنم از استقلال اعلام نشده است. در ابتدا گفتند بحث پزشکی بوده است که این موضوع نادرست بود و صحت نداشت. در ادامه مدعی شدند شفر تمایلی به حضور من در تمرینات نداشته است که آقای شفر هم گفت چنین اظهارنظری نکرده است. محمد زرندی، مدیر‌رسانه‌ای باشگاه استقلال نیز در جریان این موضوع که شفر من را نمی‌خواسته، قرار نداشته است. آقای شفر به من گفت که از همان ابتدا به او اعلام شده بود، رحمتی می‌تواند در تمرینات شرکت کند، اما جباری چنین حقی ندارد و کارش تمام است!

با فسخ قرارداد اشتباهات‌شان تکمیل شد

من برای حل مشکل از فدراسیون فوتبال پیگیر شدم و آنجا اطلاع پیدا کردم که مسئولان باشگاه استقلال مدعی شده‌اند من در تمرینات شرکت نکرده‌ام که اصلاً چنین چیزی صحت ندارد. ادعای خودداری‌ من از شرکت در تمرینات استقلال عدم احترام به شعور مردم است. در برنامه 90 مواردی مطرح شد که همه متوجه شدند من تمایل به شرکت در تمرینات نداشتم یا اینکه مرا از تیم کنار گذاشتند. در جلسه‌ای که به همراه آقای توفیقی‌ (معاون ورزشی باشگاه استقلال) با آقای وثوق‌احمدی (رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال) داشتیم، قرار شد باشگاه استقلال مستندات خود را برای اینکه من در تمرینات شرکت نکرده‌ام، ارائه کند که چنین اتفاقی رخ نداد. در آن نشست آقای وثوق احمدی به ما توصیه کرد که مشکلات را در فضایی دوستانه برطرف کنیم که این‌طور نشد و در نهایت تصمیم به فسخ قرارداد گرفتند. به نظر مسئولان باشگاه استقلال با این کار اشتباهات‌شان را کامل کردند!

باید پاسخگو باشند

عده‌ای می‌خواستند مرا از باشگاه استقلال دور کنند. این تصمیم را آقای افتخاری گرفته است، چون من در جلسه‌ای با حضور بازیکنان مطالبی را بیان کردم که باعث ناراحتی‌شان شده است. برخی مسائل در باشگاه استقلال آزاردهنده است. وینفرد شفر به من می‌گفت که این حق یک بازیکن نیست که از حضور در تمرینات منع شود و رفتار نادرست به شمار می‌آید. تا به امروز مسئولان باشگاه استقلال دلایلی برای کنار گذاشتن من نداشته است. باشگاه استقلال دولتی است و مدیران این باشگاه را از سوی دولت انتخاب می‌شوند. آنها که از جیب خود برای باشگاه هزینه نمی‌کنند و هزینه‌ها از بیت‌المال تأمین می‌شوند. با این شرایط باید نسبت به کارهایی که انجام می‌دهند به مردم پاسخگو باشند.

منصوریان به فکر خودش بود

مردم خودشان می‌دانستند که مدیریت باشگاه در قبال من چه کاری کرده است و من هم سعی کردم اگر موضوعی وجود دارد، راحت به آنها بگویم. البته اجازه دادم زمان مشخص کند که چه اتفاقی رخ داده است. یک بار هم با سرمربی تیم نشستیم و صحبت کردیم تا به او بگویم که چه اتفاقی رخ داده است. فقط متأسفم که مدت زمان کوتاهی در خدمت استقلال بودم. من را کنار گذاشتند و مدیرعامل یا هر کسی که این کار را کرده باید پاسخ این سؤال را بدهد. فکر می‌کنم باشگاه با نظر منصوریان و البته فشار هواداران من را جذب کرد، اما متأسفانه رفتار منصوریان به‌عنوان سرمربی برای من قابل قبول نبود، چون او پشت بازیکن خود نایستاد و فقط فکر خودش بود.

شفر نگران من بود

من از این موضوع ناراحت شدم و رنجیدم و این رنجش پس از دیدار با شفر دو برابر شد. چون من برای او (شفر) بازی نکردم و اصلاً همدیگر را ندیده بودیم. خودشان هم یکسری نقدها به امکانات و ... داشت، اما با هم صحبت کردیم و من هم یکسری مسائل را گوشزد کردم. شفر گفت باشگاه از او خواسته یکسری اظهارات داشته باشد و از من پرسید اگر این اظهارات را انجام بدهد، برای من بد نمی‌شود؟ برای او مهم بود که صحبت‌هایش به اعتبار من ضربه نزند. من سال‌ها برای استقلال بازی کردم، جوانی‌ام در این تیم بود، اما برای بعضی‌ها این ارزش و اعتبار اهمیت نداشت و فقط فکر خودشان بودند و حتی فکر هواداران هم نبودند.

 می‌خواستند مشکلات تیم بازگو نشود

آنها می‌خواستند در فضایی کار کنند که کسی مشکلات‌شان را نگوید. من می‌گفتم و حتی به شفر گفتم که به این دلیل من را کنار گذاشته‌اند که او گفت اگر جایی دیگر کسی باشد که انتقاد کند و مشکلات را بگوید، از او استقبال می‌کنند. جوان‌های ما سختی زیادی می‌کشند و امکانات ندارند. دیدید سیدحسین حسینی، دروازه‌بان اول استقلال چه سختی‌هایی کشیده که به این جایگاه برسد، اما شاید فقط چند نفر مثل من و حسینی باشند که بین جوان‌های با استعداد کشور به جایی برسند. خیلی‌ها هستند که استعدادشان بیشتر از من و حسینی است، اما استعداد آنها در نطفه خفه می‌شود. یک برنامه می‌گذارند که امثال حسینی صحبت‌هایش را می‌کند، اینکه چه سختی‌هایی کشیده و همه افسوس می‌خورند، اما باز مشکلات فراموش می‌شود. آقایان خواستند من را کنار بگذارند که مشکلات‌شان دیده نشود و به مدیریت‌شان به همین شکلی که هست ادامه بدهند.

بازیکنان از هم حمایت نمی‌کنند

متأسفانه ما بازیکنان نمی‌توانیم خوب از هم حمایت کنیم. ما باید پشت هم دیگر بایستیم تا به چیزی که حق‌مان است برسیم. ما باید ابتدا ببینیم چه کسی هستیم، چه حقوقی داریم و بعد پشت هم باشیم. خوشبختانه ما اکنون اتحادیه بازیکنان را تشکیل داده‌ایم که خودم عضو هیئت مدیره آن هستم و می خواهیم به بازیکنان گوشزد کنیم که چه حقوقی دارند، اما هنوز بازیکنان بلد نیستند چگونه از هم حمایت کنند.

مردم این مسائل را متوجه می‌شوند

فکر می‌کنم مدیریت باشگاه استقلال یک گوشه از مدیریت‌هایی است که در ورزش کشور انجام می‌شود و می‌توان آن را به سایر نقاط ورزش هم تعمیم داد. اینها اتفاقاتی است که به ورزش و ورزشکاران ضربه می‌زند و شما ببینید چه کارهایی انجام می‌شود. در رابطه با خود من مسائل اخلاقی را رعایت نکردند و در پایان هم توضیحی ندادند. مردم به همین دلیل چنین واکنش‌هایی نشان می‌دهند. باید یک جایی مقابل این کارها گرفته شود و وزیر ورزش هم که چنین فردی را مدیر باشگاه کرده، باید بداند که مدیرش یک جوان را که سال‌ها زحمت کشیده و به جایی رسیده، به همین شکل بدون دلیل و توضیح کنار گذاشته است و این برای باشگاه ضرر مالی دارد. مردم هم این مسائل را متوجه می‌شوند و ما خیلی با این مسائل بد روبه‌رو هستیم. باید همین‌جا جلوی چنین مسائلی را بگیرند تا دیر نشود.

در نیم فصل باقی مانده بازی نمی‌کنم

واقعاً یکی انگیزه‌های من وقتی می خواستم به ایران برگردم، هواداران بودند و اگر حمایت هواداران نبود دیگر بازی نمی‌کردم، اما به خواست آنها و به خاطر حمایت هواداران که به من انگیزه داد، برگشتم تا یک بار دیگر بازی برای استقلال مقابل هواداران را تجربه کنم. برای من خیلی سخت است بخواهم به جای دیگری فکر کنم. در این نیم فصل باقی مانده بازی نمی‌کنم. چون از این اتفاقات خسته هستم و به لحاظ آمادگی نمی‌توانم به این زودی خودم را آماده کنم و نمی‌توانم به جایی کمک کنم. پس ترجیح می‌دهم برای هیچ تیمی بازی نکنم و اینکه منتظر رأی کمیته انضباطی در خصوص این رفتار باشگاه هستم تا ببینم برای فصل آینده چه تصمیمی بگیرم. از هواداران استقلال ممنونم که از من حمایت کردند. باشگاه استقلال بزرگ است و بازیکنان و هواداران لایق این هستند که شرایط بهتری داشته باشند و امیدوارم روزی به این حق خود برسند.

۹۲ ۴  
آی اسپورت
2018-01-16 12:14:00
نظر دهید

۴ نظر
کریم
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۹
شفر داره اشتباهات بزرگی میکنه...و بدون در نظر گرفتن نظر طرفدارها فقط میخواد قرار دادش تمدید بشه و هر چی افتخاری میگه داره گوش میکنه سجاد و جباری نباید میرفتند خسرو نباید رو نیمکت باشه قربانی نباید فیکس باشه قائدی باید بازی کنه اینها حرفهای طرفدارهاست
فرناز آبیدل
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۳۹
شعار واحد و رسای همه آبی ها از این پس در فضای مجازی و حقیقی فقط باید یک عبارت واضح باشد:
«افتخاری و هیات مدیره باید برود»
وزیر مغرض‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دولت مفلس! لطفا گوش هایتان را باز کنید!!
امین لاجوردی
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
مواففم، همه چیز ازین دولت آب میخوره و وزراش کاملا حساب شده کمر به نابودیمون بستن
امین لاجوردی
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
باورش سخته، خیلی سخته کسی رو کنار گذاشتند که برای ما فقط یه پلی میکردم بزرگ نبود، یه اسطوره بود، از کمک به جوونای تیم و یاد گرفتن امثال فرشید ازش بگیر تا حق خواهی و جلوی زور موندن
جباری کسی بود هیچوقت با کری های سخیف با رقیب خودشو کوچیک نکرد ولی اینجوری تو قلب ما خودشو جا کرد،
ادامه بده آقای وزیر و ریشه های واقعی مونو خشک کن تا بیشتر بی هویت شیم و کمتر از تحقیر شدن جلوی آسیایی ها درد بکشیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر