فهرست
سوژه روز؛ مربیان اینستاگرامی در فوتبال زنان
سوژه روز؛ مربیان اینستاگرامی در فوتبال زنان

سوژه روز؛ مربیان اینستاگرامی در فوتبال زنان

آی‌اسپورت- اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان زیر ۱۷ سال بانوان در آکادمی فوتبال تیم ملی در حال برگزاری است. ملی‌پوشان برای تورنمت دوستانه‌ای در ایتالیا در حال آماده شدن هستند و در اولین دیدار خود به مصاف تیم ملی آمریکا می‌روند. اسلوونی و ایتالیا دیگر تیم‌های حاضر در این تورنمنت دوستانه هستند. کتایون خسرویار گفت: «آکادمی‌های زیادی برای فوتبال بانوان داریم اما نیازمند تشکیل لیگ برتر و حضور باشگاه‌هایی هستیم که با هم بازی کنند.» سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان و جوانان بانوان با ایسنا صحبت کرده است.

 

باید لیگ داشته باشیم

باید یک لیگ برتر داشته باشیم. حتی باشگاه‌هایی داشته باشیم که بازیکنان به آنها پول بدهند تا بتوانند در آنها بازی کنند. مگر چه قدر اسپانسر وجود دارد که هزینه‌های تیم‌ها را پرداخت کنند. باید جور دیگری فکر کنیم. تنها کشوری که به بازیکنان نوجوانش حقوق پرداخت می‌کند ایران است. تا دلتان بخواهد آکادمی در ایران هست که سعی می‌کنند از ۱۰ سال به پایین با هم بازی کنند ولی ما باشگاه نداریم که با هم بازی کنند. در ایران خیلی مسافرت می‌کنیم. باید همه جا را در نظر بگیریم که بتوانیم بازیکنان را پیداکنیم، چون یکی از قانون‌های فیفا این است که هیچ بازیکنی نباید عقب بماند به همین دلیل باید سعی کنیم همه جا را پیدا کنیم. دنبال بازیکنی نیستم که در بهترین تیم بازی می‌کند بلکه بازیکنی را می‌خواهم که در یک تیم درجه دو و سه بازی می‌کند. آنها خیلی بیشتر نیاز به تمرین و کمک دارند.

 

به استانداردهای جهانی نزدیک هستیم

ما به سطح استاندارهای جهانی نزدیک هستیم. با تیم ملی جوانان که به تورنمنت سوچی روسیه رفته بودیم با نتیجه دو بر صفر به تیم پنجم دنیا باختیم، در صورتی که در سال‌های قبل در چنین بازی‌ای ۱۰ گل دریافت کردیم.  همچنین با نتیجه دو بر صفر با یک پنالتی نتیجه را به تیم اول آسیا واگذار کردیم  و  دو بر یک رومانی را که در رنکینگ فیفا ۲۴ پله از تیم‌مان بالاتر است، بردیم. خیلی از مربیان باید بفهمند که به عنوان سرمربی تیم ملی باید خیلی حرفه‌ای باشند، فوتبال را ببینند و بفهمند. چنین مربیانی را خیلی کم داریم. برخی از این‌هایی که هستند می‌آیند عکس بگیرند برای اینستاگرام که بگویند سرمربی تیم هستیم و از آن طرف هم نتیجه نمی‌گیرند. نیاز به افرادی جدی‌تر داریم. فدراسیون تاجایی که بتواند برای‌مان امکانات فراهم می‌کند ولی تا وقتی که نتوانیم نتیجه خوبی بگیریم اسپانسری سمت ما نمی‌آید. پس به عنوان زنان قوی ایرانی باید خودمان را ثابت کنیم.

 

آرزویم خوابگاه نو برای تیم است

آرزویم است که کسی خوابگاه بانوان را بکوبد و یک ساختمان خوب و قشنگ از نو برای‌مان بسازد. اما در زمین بازی آکادمی تیم ملی چمن‌های مصنوعی را دارند تعویض می‌کنند. امکانات بد نیست ولی می‌تواند بهتر باشد. این بهتر شدن با تصمیم خودمان است که چه قدر می‌خواهیم به عنوان تیم ملی حرفه‌ای باشیم. بازیکنان می‌خواهند اینجا به خاطر چند تکه لباس غر بزنند یا اینکه بروند و قهرمان بشوند؟

۲    
آی اسپورت
2018-04-20 01:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر