فهرست
بحران دائمی سروش و فولاد؛ چرا حل نمی‌شود؟
بحران دائمی سروش و فولاد؛ چرا حل نمی‌شود؟

بحران دائمی سروش و فولاد؛ چرا حل نمی‌شود؟

آی اسپورت - با نگاهی به جدول لیگ برتر شاهکار مدیران فولاد خوزستان در هدایت این تیم کاملاً نمایان است. قهرمان دو دوره رقابت های لیگ برتر و یکی از بهترین تیم های دو دهه اخیر فوتبال ایران، به حال و روزی افتاده که تنها 2 امتیاز با حضور در منطقه سقوط فاصله دارد. این سقوط هر هفته ای فولاد در حالی رخ می دهد که به نظر می رسد سوء مدیریت در این تیم عامل اصلی این شرایط است. تیمی که می توانست به جای قرارگرفتن در انتهای جدول، یکی از مدعیان باشد، در هفته های گذشته با حاشیه های فراوانی روبرو بود. مدیران این تیم حتی در هدایت و راهبری مسائل عادی باشگاه با مشکل روبرو می شوند و قادر به حل و فصل این موضوعات نیستند. سروش رفیعی بازیکن قدیمی این تیم با وجود داشتن پیشنهادهایی برای بازی در نیم فصل اول در این تیمها ترجیح داد برای تیم قدیمی خود به میدان برود و به نوعی به فکر به دست آوردن دل هواداران این تیم بعد از جدایی اش از فولاد بود.

مشخص بود که سروش رفیعی نیم فصل دوم رقابت ها بازیکن پرسپولیس خواهد بود و با وجود اینکه دیر به فولاد ملحق شده بود، شخصاً برای صدور ITC از باشگاه الخور اقدام کرد تا بتواند مقابل پرسپولیس به میدان برود. این اولین حضور او در لیگ هجدهم بود و تا هفته ششم که بهترین نمایش فصل او و فولاد به شمار می رفت، به صورت فیکس بازی کرد. بعد از این بازی که اولین دوره تعطیلی لیگ بود، سروش به قطر رفت تا برای بهبود مصدومیت کهنه اش در کمپ اسپایر اقدام کند. بازگشت او به اهواز اما کمی با تاخیر بود. در حالی که  فولاد از موضوعات مهمی رنج می برد، مدیران این تیم برای تنبیه ستاره خود بدون درنظر گرفتن عذر او اقدام به فسخ یکطرفه قرارداد او کردند و نامه ای به فدراسیون فوتبال فرستادند. اما با وخیم شدن وضعیت فولاد آنها در صدد توافق مجدد با رفیعی برآمدند. بعد از اینکه فولادی ها این توافق را اعلام کردند، سروش با تیم به مشهد سفر کرد تا برای بازی با پدیده آماده شود. در آستانه این بازی مهم اما مسئول برگزاری به فولادی ها اعلام کرد سروش رفیعی به دلیل نامه باشگاه فولاد برای فسخ یکطرفه حق ندارد در لیست هجده نفره قرار بگیرد. عدم صداقت مدیران با یک بازیکن که به واسطه علاقه اش به فولاد این تیم را برگزیده بود، حسابی آنها را به دردسر انداخت. حالا شرایط نهایی سروش در 6 بازی باقی مانده را کمیته تعیین وضعیت فدراسیون باید روشن کند. اگر فسخ قرارداد او به صورت یکطرفه قطعی باشد، فولادی ها باید کل مبلغ قرارداد رفیعی را هم پرداخت کنند، ضمن اینکه خود را از حضور یک بازیکن موثر و تازه آماده شده به سادگی تر محروم کرده اند.

فریبرز محمودزاده در مورد وضعیت سروش رفیعی و باشگاه فولاد می گوید:« در مورد سروش رفیعی با سازمان لیگ مکاتبه رسمی شده و درخواست فسخ یک طرفه این بازیکن ارائه شده است. بعد از این فسخ یک طرفه هم بازیکن و هم باشگاه فولاد درخواست دادند این نامه را کان یم لکن بدانیم اما این موضوع شدنی نیست. درخواست باشگاه فولاد به کمیته تعیین وضعیت می‌رود تا مشخص شود آیا سروش رفیعی می‌تواند این تیم را همراهی کند یا نه. از دید ما رفیعی طی اتوماسیون اداری که باشگاه فولاد با ما انجام داد با توجه به اینکه درخواست فسخ یک طرفه داشتند و ما این فسخ یکطرفه را با استعلام از کمیته تعیین وضعیت انجام دادیم او دیگر نمی‌تواند فولاد را همراهی کند.»

طبق آیین‌نامه، اگر فسخ قرارداد رفیعی ثبت شده باشد، تا آغاز پنجره نقل و انتقالات زمستانی، باشگاه فولاد حق استفاده دوباره از رفیعی را نخواهد داشت. البته این اولین بار نیست که مدیران فولاد برای رفیعی دردسرساز می شوند، در سالهای گذشته هم زمانی که او به طور قانونی از فولاد جدا شد و در تیمهای دیگر به میدان رفت، مدیران این تیم همواره مدعی بودند که او با فولاد قرارداد داشته و بایدبه این تیم برمی گشت و همواره تلاش شد او در مقابل هواداران قرار گیرد.

ایران ورزشی

۶    
آی اسپورت
2018-10-21 22:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر