فهرست
معمای خط دفاعی بارسلونا
معمای خط دفاعی بارسلونا

معمای خط دفاعی بارسلونا

آی اسپورت- در شروع رقابت‌های این فصل اوضاع برای بارسلونا خوب پیش رفت. این تیم از 11 بازی در 7 بازی کلین شیت کرد و این در حالی است که در تابستان گمانه‌زنی‌های زیادی درباره احتمال بروز مشکل در خط دفاعی بارسا با شروع فصل، وجود داشت.

ارنستو والورده، سرمربی جدید بارسا توانسته خط دفاعی تیمش را با پیکه و ساموئل اومتیتی به خوبی سازماندهی کند و این دو تبدیل به زوج ثابت خط دفاعی آبی و اناری‌ها شده‌اند. مخصوصا ساموئل اومتیتی حالا بعد از 12 ماه حضور در تیم بسیار هماهنگ‌تر شده است.

جالب اینجاست که با استفاده از این دو بازیکن این تردید به وجود آمده بود که خاویر ماسچرانو در تابستان فروخته می‌شود. اما والورده توانسته او را به عنوان یک هافبک احتمالی در اختیار داشته باشد و همچنین می‌تواند گزینه سومی برای خط دفاعی باشد.

چهارمین دفاع میانی توماس فرمالن است که البته صحبت از احتمال جدایی‌اش از تیم والورده در ژانویه بسیار زیاد است. او که به همراه تیم ملی بلژیک در بازی‌های بین‌المللی حاضر شده، مدعی شده در تابستان اجازه ندادند که او از باشگاه جدا شود.

اگر این طور باشد یعنی آبی و اناری‌ها هنوز روی بازیکن سابق آرسنال حساب می‌کنند و به همین دلیل از او خواستند تا صبور باشند. شاید هم این کار به این دلیل است که بتوانند هر پیشنهاد جدی برای فروشش را با جزئیات دقیق‌تر بررسی کنند. فعلا که او تا سال 2019 قرارداد دارد و از نظر بارسلونا این برایشان مفید است که بازیکن بلژیکی را در اختیار داشته باشند.

زمان یری مینا رسید؟

به نظر ماندن فرمالن در تیم به خاطر عدم اعتماد والورده به مارلون سانتوس است که بعد از پیش‌فصلی ضعیف به نیس فرستاده شد. اقدام برای جذب اینیگو مارتینز از رئال سوسیداد هم ناموفق بود. به  همین دلیل هم است که والورده هم ماسچرانو و هم فرمالن را در تیم نگه داشته است.

اما در بارسا فقط بازیکنان نیستند که درباره ترانسفرشان تصمیم‌گیری می‌کنند و این که یری مینا گزینه آلترناتیو برای باشگاه استروی خرید و فروش‌های بارسا تاثیر داشته است.

سورپرایز متیو

یک دفاع میانی دیگر که در تابستان سوژه رسانه‌ها بود ژرمی متیو بود که از بارسا جدا شد و به اسپورتینگ لیسبون پیوست. او اخیرا در گفتگویی اعلام کرده بود که اگر مقابل بارسلونا گل بزند خوشحالی خواهد کرد و دلیلش هم عدم علاقه به جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه و روبرت فرناندس، دبیر فنی است.

باشگاه بارسلونا در اقدامی عجیب با مدیر برنامه‌های این بازیکن که به اسپورتینگ لیسبون پیوسته تماس گرفت و خواستار توضیح شد. اما این پیگیری هم نتیجه‌ای برای باشگاه نداشت.

 

۲    
آی اسپورت
2017-10-10 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر