فهرست
حاج‌رضایی: مراکش هم دفاعی بازی خواهد کرد
حاج‌رضایی: مراکش هم دفاعی بازی خواهد کرد

حاج‌رضایی: مراکش هم دفاعی بازی خواهد کرد

آی اسپورت – امیر حاج‌رضایی کارشناس باسابقه فوتبال درباره بازی اول تیم ملی ایران در جام جهانی مقابل مراکش حرف‌های جالبی دارد. او معتقد است سبک بازی دو تیم شباهت‌هایی به هم دارد. صحبت‌های حاج‌رضایی را در این باره بخوانید:

اینکه ایران در گروه سختی قرار دارد کلیشه‌ای شده است. با این حال این موضوع تنها برای ایران صدق نمی‌کند و تیم مراکش نیز در چنین شرایطی قرار دارد. اولین بازی برای ایران و مراکش سرنوشت این گروه را مشخص می‌کند. هر دو تیم در این بازی به‌دنبال امتیاز هستند اما موضوعی که وجود دارد این است که مراکش نیز مثل ایران با تفکر دفاعی بازی خواهد کرد. این تیم در 6بازی گذشته خود به غیر از بازی مقابل اسلواکی گلی دریافت نکرده و در ضد حملات گلزنی کرده است. در این بازی دو تیم به‌دنبال اشتباهات حریف خواهند بود تا بتوانند از این فرصت به‌سود خود استفاده کنند.

البته تا زمانی که وارد بازی نشویم نمی‌توانیم قضاوت کنیم ولی آنچه مسلم است نکته کلیدی این بازی میانه میان است. جایی که هافبک‌های دو تیم در تقابل برای کنترل میدان هستند. سرمربی مراکش نیز مثل کی‌روش به مالکیت توپ اهمیت نمی‌دهد و اولویت تفکر آن مراقبت از فضاهای خالی است. با این حال به‌نظر من ممکن است سرنوشت این بازی را اتفاقات خاص مشخص کند. ممکن است یک پنالتی ناخواسته و یا اتفاقی از این شکل نتیجه بازی را تغییر دهد. موضوعی که اهمیت دارد این است که اگر این بازی را از دست بدهیم حذف شده‌ایم.

بی‌شک با نبود این بازیکنان تاکتیک کی‌‌روش تغییری نخواهد داشت و تنها بازیکنان جایگزین می‌شوند. امید ابراهیمی می‌تواند در نقش هافبک دفاعی بازی کند. نوع بازی طارمی را هم می‌تواند وحید امیری و یا سامان قدوس داشته باشند. به هر حال نفراتی همراه تیم‌ملی هستند که می‌توانند خلا بازیکنان هم پست خود را جبران کنند.

نقطه ضعف ما نداشتن بازی‌های تدارکاتی است در حالی که حریفان ما بازی‌های خوبی انجام داده‌اند. عربستان در بازی‌های تدارکاتی خود با دو قهرمان جهان بازی کرده و ما با تیم ترکیه که در حال شکل‌گیری است بازی کردیم. به‌نظر من نقطه ضعف ما غیر‌ورزشی است و این مشکل در زوریخ است. جایی که حرف از عدم دخالت سیاست در فوتبال زده می‌شود. اما وقتی تیم‌ها بازی‌های تدارکاتی با ایران را به‌دلایل غیر‌ورزشی لغو می‌کنند، تنها کاری که انجام می‌دهند سکوت است. نقطه قوت تیم ایران در این بازی هم نسل جدید بازیکنانی است که انگیزه زیادی برای پیشرفت دارند. همچنین سرمربی تیم ایران در مقابل سرمربی مراکش به مراتب بهتر است.

همشهری ورزشی

۱    
آی اسپورت
2018-06-14 18:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر