فهرست
رکورد گزینه هدایت استقلال؛ ۴ قطع همکاری!
رکورد گزینه هدایت استقلال؛ ۴ قطع همکاری!

رکورد گزینه هدایت استقلال؛ ۴ قطع همکاری!

آی اسپورت – آندره‌آ استراماچونی مربی ایتالیایی یکی از گزینه‌های هدایت استقلال در فصل آتی است. به نظر می‌رسد او از دیگر گزینه‌ها به استقلال نزدیک‌تر است و اصلا بعید نیست در چند روز آینده نیمکت استقلال به طور رسمی به او سپرده شود. اما مرور کارنامه این مربی که چهره جذابی هم دارد نشان می‌دهد که او مربی موفقی نبوده است.

استراماچونی اولین تجربه مربیگری خود را در تیم زیر ۱۹ سال اینتر سپری کرد. او این تیم را در فصل ۲۰۱۱ قهرمان ایتالیا کرد و با همین تیم قهرمان تورنمنت نسل آینده اروپا شد. موفقیت او باعث شد تا در اواسط فصل بعد و پس از نتایج ضعیف کلودیو رانیری در اینتر، ماسیمو موراتی او را برکنار و استراماچونی جوان را جایگزین او کند. استراماچونی جوان که در آن مقطع ۳۶ ساله بود، نتایج بهتری گرفت. در دربی میلان، آث‌میلان را مغلوب کرد و البته با پیروزی بر یوونتوس، اجازه نداد این تیم رکورد استثنایی ۵۰ بازی بدون شکست را ثبت کند. اینتر در این فصل در رده ششم جدول سری آ قرار گرفت و همین دو نتیجه خوب باعث شد تا موراتی برای فصل بعد هم هدایت تیمش را به او بسپارد. اما فصل بعد اصلا برای اینتر و استراماچونی خوب پیش نرفت. اینتر در این فصل نهم شد و پس از ۱۵ سال برای اولین بار به هیچ رقابت اروپایی راه نیافت. این ناکامی باعث شد تا موراتی همکاری با استراماچونی را قطع کند و والتر ماتزاری را جایگزین او کند.

استراماچونی در فصل ۲۰۱۴ هدایت اودینزه را بر عهده گرفت. نتایج این تیم در هفته‌های ابتدایی خوب بود اما در ادامه فصل اوضاع خوب پیش نرفت. تیمی که در ۶ هفته ابتدایی ۵ برد کسب کرده بود، در ۶هفته پایانی ۵ باخت به دست آورد و در نهایت فصل را در رده نازل شانزدهم به پایان برد. با این نتایج، اودینزه که یک سال دیگر با استراماچونی قرارداد داشت به صورت توافقی با او قطع همکاری کرد.

اما این نتایج باعث نشد تا او بدون تیم بماند. پاناتینایکوس به او پیشنهاد داد و او هم به لیگ یونان رفت. پاناتینایکوس در پایان فصل نایب‌قهرمان سوپرلیگ یونان بود اما اختلاف این تیم با قهرمان یعنی المپیاکوس ۳۰ امتیاز بود! با این حال او در این تیم ماند ولی فصل بعد وضعیت بدتر شد. پاناتینایکوس در گروه خود در یورولیگ با یک امتیاز آخر شد، در جام حذفی حذف شد و پس از ۴ باخت در ۵ هفته، قبل از رسیدن به نیم‌فصل سوپرلیگ یونان از هدایت پاناتینایکوس برکنار شد.

آخرین شغل برای استراماچونی، هدایت تیم اسپارتاپراگ چک بود. او در فصل ۲۰۱۷ سرمربی این تیم بود. او نتوانست این تیم را از مرحله پلی‌آف یورولیگ عبور دهد، چند ماه بعد اسپارتا در جام حذفی چک مغلوب بانیک استراوا شد و از جام کنار رفت و در نهایت در اوایل نیم‌فصل دوم از هدایت این تیم هم برکنار شد.

مرور کارنامه استراماچونی نشان از یک شیب تند نزولی در اعتبار و قدرت تیم‌هایی دارد که او در آنها کار کرده است. عجیب این که در هر ۴ تیم قبل از پایان قرارداد با او قطع همکاری شده است! او در فصل ۲۰۱۸ بیکار بوده اما به دلیل کنار گذاشته شدن از تیم اسپارتاپراگ، آن هم بدون توافق، همچنان از این تیم حقوق و غرامت دریافت می‌کند! حالا باید از مدیران باشگاه استقلال پرسید که آیا استراماچونی با این کارنامه و اخراج‌های پرشمار می‌تواند استقلال را به هدف اصلی این تیم و هوادارانش در فصل آینده که قطعا قهرمانی در لیگ برتر است برساند؟ سوال دیگر این که مدیران باشگاه چگونه به گزینه‌ای مثل استراماچونی رسیده‌اند؟ آیا صرف این که او یک نیم‌فصل در اینترمیلان نتایج نسبتا خوبی گرفته کافی است تا در استقلال هم موفق باشد؟

 

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2019-05-25 00:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۲۳
هوادار کیسه کلا نادونه. فقط طرف فارسی حرف نزنه هرچی هم جزء کشورهای اروپای غربی باشه بهتر!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر